Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 23 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 22 vendég :: 1 Bot


A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
Tegnap 18:52-kor


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Sage Dearborn
2024-05-03, 19:25


Lishcelle Cannon
2024-05-03, 02:25


Usui Takumi
2024-05-03, 01:28


Celeste Missulena
2024-05-03, 00:53


Morana Circe Bove
2024-05-02, 21:24


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 21:07


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 20:21


Mo Yuan
2024-05-02, 18:13


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%



Megosztás
 
Midnight romance
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásMidnight romance Empty2023-11-19, 16:15

The end
Egy fejezet a végéhez ért
Nem szórt rá senki csillámport



Mirage Mirror
Káprázat Tükör
Káprázat Tükör
Mirage Mirror
Egyszer volt, hol nem volt... :
Midnight romance JPbm1tY
Midnight romance C762116a1803ee0f854bc93c33ab04366020e95a
I am afraid of what I'm risking if I follow you
Into the unknown
Ennyi ember hisz bennem :
1714
Titulus :
Pengu ✦ Sisu ✦ Namaari
✦ ✦ ✦ :
Midnight romance 5fddf4ef6494eaab04a3d1f645e25da2c51b0860
Életkor :
3
Akinek az arcát viselem :
Kim Soo-hyun ✦ Han So Hee ✦ Gemma Chan
A tükör mögött :
Midnight romance 6442b92e7f900b694cceef6bce1f5ee9dd32e05b
Evolet Yang
Baba Mirai ✦ Baba Shouta

Midnight romance Empty
TémanyitásMidnight romance Empty2023-11-16, 18:25


Midnight romance

Cassiope && Antoine

Talán túlzásba viszem és félrekalkulálok, bár igen kicsi az esélye annak, hogy tévednék a nővel kapcsolatban. Különben sem szokásom tévedni, előfordulhatnak apró részletek és tényezők, amiket nem minden esetben kalkulálok bele a lehetséges kimenetelek közé, de ez nem jelentené azt, hogy melléfognék, csupán… Másik megközelítésre van szükség. Lehet, hogy vele szemben is másik taktikát kellene alkalmaznom, de én legalább egyenes és őszinte vagyok.
- Össze akarlak zavarni, hogy elismerd, tényleg vannak érzelmeid. Tudom, Cass, hogy a tüskés páncélod alatt érzelmek lapulnak. Te vagy az, aki játszadozik és nagyon magabiztosnak akarja mutatni magát azzal, hogy elutasít maga körül minden embert. Azt hittem, egyszer már megtanultad, hogy nem cipelhetsz minden terhet – felsóhajtok. Amennyire megörültem a felismerésnek, most épp olyan lemondóvá kezdek válni. Mi történt vele? Miért nem emlékezett? Tényleg ennyire elrontottam volna mindent kettőnk között azzal, hogy elárultam a nyilvánvalót? A fenébe is! Nem akarok mást, mint visszakapni őt. Még azt sem kérem, hogy szeressen. Csak lennénk ismét barátok…
Érzem, hogy elszorul a torkom, de megpróbálom lerázni magamról a negatív gondolatokat és érzéseket. Ha Cass nem is küzd azért, hogy megtaláljuk egymást és a többieket, nem adhatom fel ilyen könnyen.
- Nehezen tudom elképzelni, ha most sem vagy hajlandó elfogadni a segítségemet. És meg se próbálj elrabolni, ismerem a gondolkodásodat – fonom össze a mellkasom előtt a karjaimat. Egyre reménytelenebbnek tűnik a gondolat, hogy soha többé nem látom őt. Ez megrémít. De kevésbé rémít meg a tudat, hogy tényleg az ösztöneim azt súgják, hogy ismerem a nőt. Szinte látom magam előtt, hogy megvár egy félreeső helyen, leüt vagy elkábít és magával hurcol. Mert ez Cass módszere. Ha más ember lenne, akkor nem járna a szája, hogy megvédje magát, és ha azt mondom, hogy segítek, akkor legalább megfontolja.
- Persze, részletkérdés – forgatom a szemeimet, hiszen hiányolom az észérveket. Nem véletlenül kedvelem Ruddiger társaságát, ő legalább tényleges okok és indokokat sorakoztat fel, és nem nő módjára odavág egy szót, hogy ezzel lezártnak tekinti a témát. Ez viszont nem jelenti azt, hogy ne tudna kizökkenteni. Mert Cass képes erre is. Pedig tudhatnám, hogy csak szórakozik velem. Kár, hogy nem tudja belőlem érzéseket vált ki. Vagy pontosan azért csinálja, mert tisztában van vele? Nem tudom, összezavar.
Lezárom magamról a zavar láncait, mielőtt megpróbálna megszökni, a nyomába eredek. Nem ússza meg ilyen könnyen. Nem engedhetem el csak úgy. A szívem a mellkasomban dörömböl, mert tudom, rohadjon meg, de tudom, hogy többet nem fogom látni őt. Ebbe pedig belepusztulnék, hiszen évek óta ő az egyetlen, akivel találkoztam a világunkból.
- Miért, mi lesz? Megvágsz a kardoddal? Ellöksz a köveiddel? Ketrecbe zársz és kitolsz a tetőn? Az utóbbi kettőt a múltban már kivitelezted, csak szólok – reagálok a fenyegetésére, miközben továbbra sem vagyok hajlandó elereszteni őt, amíg meg nem hallgat. Meg kell hallgatnia. Kérlek, Cass, térj észhez!
- És mi van, ha nekem szükségem lenne rád? Mi van, ha százszázalékig biztos vagyok benne, hogy te vagy az a Cassandra, akit keresek? Mi van, ha azt mondom, hogy amikor elhagytad Coronát, nem vágytál másra csak arra, hogy a saját történeted főszereplője lehess? Sejtem, hogy min mész keresztül, miért kell állandóan makacsnak lenned?! – Nem hagyom, hogy lerázzon. Többé már nem az a kölyök voltam, akit bárki kedve szerint lekoptathatott. Talán túlságosan indulatossá válok. Butaság, de képtelen vagyok megállni, hogy ne álljak ki a saját igazamért. Némi önzőség is vegyülhet belém, de olyan régóta magányosan tengetem a napjaimat, talán ezt nem lehet felróni nekem.
A feltörő kő miatt viszont kénytelen vagyok elengedni őt. Kibillenek az egyensúlyomból, de még sikerül talpon maradnom.
- Csak nekem tennél szívességet vele – emelem fel a fejemet, hiszen ha senki nincs ezen a világon, akit ismernék, akkor mi értelme a létezésemnek? Nem akarok életem végéig hajszárítónak és rúzsnak álcázott kütyüket bütykölni és elvesztegetni értékes perceket anélkül, hogy nem tudnám mi történt a családommal. Talán mind megőrültek, mint Cassandra? Vagy nem is éltek? Mi értelme volt ennek az egésznek?
A szirénák hangjai egyre hangosabbá válnak, én pedig a romhalmaz kellős közepén állok és bámulok a tetőn keletkezett lyukon keresztül az éjszakába. Lassan, eljut az agyamig a káosz, amelyet ez a nő generált, leugrálok a fekete kövek alkotta lépcsőkről és lóhalálában szaladok vissza a műhelyembe. Ha nem is tudom eltakarítani a köveket és befoltozni a tetőt pillanatokon belül, de arra képes vagyok, hogy a terhelő bizonyítékokat, felvételeket meghamisítsam a rendszerben.
Az ujjaim megállíthatatlanul szánkáznak végig a billentyűzeten, tekintetemet a képernyőre szegezem, miközben minden apró képkockát lementek a saját gépemre és a tegnapi felvételekkel összemosom azokat a perceket, amelyeken Cass szerepelt. Képes vagyok úgy manipulálni a képkockákat, mintha a fekete kövek mindenféle előjel nélkül, maguktól törtek volna ki a talajból. Amint ezzel megvagyok, rohanok a biztonságiakhoz. Úgy tűnik, ma is hosszú éjszakám lesz…


770 words ● youtube ● note:  köszönöm a randit <3  
Nem szórt rá senki csillámport


Tatiana Ziona Shelley csillámport hintett rá


Antoine LeCompte
Lázadó
Lázadó
Antoine LeCompte
Mesehõs :
Midnight romance 45cfc3789baabc4185b737303cd6c852a9632eb7
Aranyhaj és a nagy gubanc
Varian

Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
25
Titulus :
The Royal Science Nerd
A másik felem :
Midnight romance F148e8e13bd43211fb3a77de496f465b
✦ ✦ ✦ :
Midnight romance 35077f9e89c2954aa7096492f6865321b38fa141
Akinek az arcát viselem :
Garrett Hedlund
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat (Stormreach)
Kereslek, de nem talállak :
Midnight romance Ruddiger-tangled

Midnight romance 17bad53b212cdb026308c193218db148c726d86e

Midnight romance 886ac506c52ccba9ca09ce2766c7c8032ca2e3ba

Midnight romance 8bd756160bba62e2a95886b28d7b6577ad6663b3

Midnight romance 5e35f33fe5f23b4da70aee892500a143

Midnight romance 80ed649cbda0e7097eea3ac7fe1879f309e5759f
✦ ✦ ✦ :
Midnight romance 73940435dc2a8ab2fa4e817fd3b5eee8248ca8d2
A tükör mögött :
Lazarus

Midnight romance Empty
TémanyitásMidnight romance Empty2023-11-09, 20:06



Antonie & Cassiope

Kissé megforgatom a szemeimet a szavai hallatán, tényleg nem érti a szarkazmust. De már inkább bele se megyek, hogy még egy felesleges kört tegyünk, bár vannak még ilyen kis megszólalások a tarsolyomban. Újabb ékes szólás a részéről, ami az érzelmeket illeti. Érzéketlen? Hogy az lennék? Kötve hiszem, maradjunk annyiban, hogy ha tudnám mire kell emlékeznem akkor biztos sokkalta könynebb lenne.
- Még jó, hogy ilyen jól ismersz - gúnyolódok újra a szemeimet forgatva - Nagyon tévedsz velem kapcsolatban, nem vagyok érzéketlen éppen ezért, a meglátásod se helytálló - vágok vissza ugyan érzéketlen arccal, hiszen nem tudja mi mindenen mentem keresztül az utóbbi napokban. A fal mellett ébredni egy fekete lyukkal az emlékeim helyén és mindent elölről kezdeni, nem séta galopp, hogy a tükörben lévő figurát és az ő kalandjait ne is említsem. Nem tudom miért álmodok éberen róla, de kezd teljesen az agyamra menni. Végül csak abba marad a kis harcunk és mindketten a falnak dőlünk. Nem hiszem, hogy tudna segíteni az emlékeimmel, főleg nem úgy, hogy nekem sincs fogalmam mit kellene keresnem igazán, nem hogy neki. Szét tárja a kezeit mintha védekezni újra, mire csak könnyedén vállat vonok. Nagy lány vagyok, megoldom magam is a problémáimat. Kissé magasba szökik a szemöldököm a szavai hallatán. Mégis minek segítene?
- Tudod mit a szavadon foglak és egyszer be fogom vasalni - válaszolok és elraktározom magamnak az információt, hogy ő gyártja azokat a nagyon hasznos kis eszközöket. Talán legközelebb nem is kell beosonnom ide, elég lesz csak elrabolni ezt a férfit. De a részleteken rá érek később is gondolkodni, a mostani helyzetet kell megoldani valahogy.
- Részlet kérdés - vágok vissza könnyedén, miközben hozzá lépdelek. Egészen kellemes a parfümjének az illata, de nem hagyom hogy a közelsége eltántorítson a tervemtől. Tisztában vagyok vele, hogy a hozzá hasonló férfiakat könnyű megzavarni egy-egy apró ám számukra nem elhanyagolható gesztussal. Látom, a döbbent tekintetét, mire elejtek egy vigyort. Olyan édesek ilyenkor, mennyire össze tudnak zavarodni. Éppen ezt használom ki és a kardom segítségével fekete köveket idézek magam köré, hogy biztosítsam a kijutást. Hátra se nézek úgy indulok el, hiszem elbúcsúztam, de nem hagyja, hogy ilyen könnyen távozzak és utánam nyúl. Mérgesen rá villan a tekintetem, ahogy elkezd becézni. Elkezd neveket sorolni, akikhez egy-egy rajzolt kép társul a pillantásom előtt. Mégis kik ezek és mi közöm hozzájuk? A múltban? Ugyan már! Egy hónappal ezelőttre nem emlékszem. Mégis milyen múltra kellene?!?
- Ereszd el a kezem vagy nagyon megbánod - sziszegem felé a fogaim között, miközben a rám törő újabb fejfájás rohammal próbálok megküzdeni. Elegem van a feltörő képekből és apránként belőle is, bármennyi vonzó látvány. Megint jön ezzel a Cassandrával, aminek hallatán még dühösebb leszek. Közelebb lép és megint közös múltról hadovál, mintha közünk lenne egymáshoz a különös vonzalmon kívül.
- Azt mondtam hagyjál békén! - elrántom a kezem - Rád nincs szükségem! Azt teszek, amit akarok és nem fogsz megállítani benne. Nem tudom ki a te Cassandrád, de nem én vagyok az! Térj vissza a jelenbe inkább - válaszolok, majd beindulnak a védekező receptoraim és kettőnk közé ékelődik egy hatalmas fekete kő, amit képtelen megkerülni.
- Többet ne merj a közelembe jönni vagy megmutatom milyen éles a kardom - fenyegetem meg, majd mintha ott se lettem volna elnyel a sötét éjszaka, miközben egyre hangosabban üvöltenek az épület szirénái. Két háztömbbel odébb állok meg egy sikátorban és hatalmas levegőket veszek. A fejem szét akar hasadni és még több furcsa kép jelenik meg előttem, leginkább egy fiúról kék tinccsel és a tükörben látott figurával. Ő lennék én? De az képtelenség, mégis egy részem azt gondolja nem a véletlen műve, hogy ennyi mindent tud a folyton elém táruló képekről. Vannak emlékeim egy másik világból, de nem akarok hinni neki és a fejem csak még jobban lüktet. Teljesen megőrültem ezzel tisztában vagyok egy hónapja... Ő Varian az biztos, de én ki vagyok? A homlokom a hideg falnak nyomom, majd lassan elindulok haza. Aludnom kell egy nagyot.

631 szó ~  Midnight romance 841472469  ~ youtube







My words like silent raindrops fell
And echoed in the wells of silence
Nem szórt rá senki csillámport


Antoine LeCompte csillámport hintett rá


Cassiope Wolf
Lázadó
Lázadó
Cassiope Wolf
Mesehõs :
Midnight romance Cassandra-tangled
Aranyhaj és a nagy gubamc
Cassandra
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
16
Titulus :
Moon girl
A másik felem :
✦ ✦ ✦ :
Midnight romance 26b924871bf24fa457a9f44db8b49413
I thought by taking
the Moonstone my destiny
would become clear. But, what if
I don't even have a destiny
Midnight romance Tumblr_inline_nl928jHqLr1rifr4k
Akinek az arcát viselem :
Astrid Berges-Frisbey
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat
Kereslek, de nem talállak :
My alchemist nerd
Midnight romance MVVf
✦ ✦ ✦ :
Midnight romance Tangled-the-series-cassandra
It doesn't matter how many
of you there are!

Each of you will fall!
Midnight romance Dd84e5c52d743d1021a87c96211e6eb1
A tükör mögött :
Vic

Midnight romance Empty
TémanyitásMidnight romance Empty2023-10-15, 16:02


Midnight romance

Cassiope && Antoine

- Lovagnak nem feltétlenül mondanám magam, hiszen magad mondtad, hogy kocka lennék – vágok vissza, hiszen nem tudom megállni, hogy ne javítsam ki a helytelen állításait. Sose álmodoztam lovaglétről, a könyvekben olvasott kalandor életet talán egyszer kipróbáltam volna, de sokkal jobban foglalkoztat a tudomány és találmányaim. Ez természetesen nem zárja ki a tényt, hogy apám által normális neveltetést kaptam, még akkor is, ha a múltban a kétségbeesettségem miatt ez nem mindig érződött így.
Ettől függetlenül szeretném hinni, hogy az előttem álló nő tényleg Cassie. Bármennyire is szórakozik azon, hogy keresem azokat az embereket, akikhez a valódi múltam fűz, nekem igenis fontos lenne megtalálni azt a nőt és a többieket. Az a közösség a hibáim ellenére befogadott és adott nekem egy második esélyt, az itteni világban nem hibázok akkorákat, mégsem érzem azt, hogy kötődni tudnék ezekhez az emberekhez. Néhányan úgy viselkednek, mintha ezer éve ismernék egymást, a belső vicceik és közös élményeik pedig csak lelomboznak, ugyanis emlékeztetnek arra, amit én elveszítettem.
- Én legalább hajlandó vagyok elismerni, hogy vannak érzelmeim. Ezt te elmondhatod magadról, vagy érzéketlennek mutatod magadat, mert nem akarod, hogy gyengének higgyenek? – kérdezek vissza rezzenéstelen arccal, ha tényleg Cassie, akkor is tudom jól, hogy kötekedni akar. De elfelejti azt, hogy ismerem őt – vagy legalább is a hozzá hasonlóakat -, és a nagykönyvben megírtak szerint az ilyen személyek a sebezhetőségüket a nagy szájukkal próbálják elrejteni.
Nem akarok egyébként harcolni vele, de szeretném elkerülni a kirúgásomat is, így attól tartok, nem engedhetem őt tovább. Ezért is dőlök a falnak, és a testbeszédemmel jelzem neki, hogy bár összemérhetnénk az erőnket, de az értelmes kommunikációt még mindig többre tartom.
- Legyen, én csak felajánlottam – tartom fel mindkét kezemet visszakozás szempontjából. Ha egyedül akar küzdeni az emlékeiért, ki vagyok én, hogy ráerőszakoljam az egyszerűbb megoldásokat?
- Nos, azt nem hagyhatom, hogy kirabold a céget, de ha megmondod mi kellene, megcsinálhatom neked, ugyanis én foglalkozok ezekkel az eszközökkel. – Csak azért ajánlom fel neki a segítségemet ebben, mert kevesebb mint egy százaléknyi hibalehetőségem van arra, hogy az előttem álló ne Cassandra lenne. Nyilvánvalóan ezt a felajánlást is el fogja utasítani, azt viszont nem mondhatja, hogy ne lennék segítőkész annak ellenére, hogy megfenyegetett, szórakozik velem és még az állásomat kockáztatja.
Nem mintha annyira érdekelne egyébként, hogy mi lesz a WHOOP-pal, szimplán szerettem, ha a találmányaimat nem saját pénzből kellett finanszíroznom, ha már nem éreztem magam komfortosan ezen a helyen, legalább ennyit megengedhettem magamnak.
- Tegyük hozzá, hogy te szegeztél nekem először kést. – Világítottam rá egy apró, ám nem elhanyagolható tényezőre a kapcsolatunk során. Amíg normálisan viszonyulnak hozzám, addig én sem mutatom ki a rosszabbik oldalamat, azonban ő az első pillanattól fogva gúnyolódik velem. Ezt is megszoktam már egyébként a környezetemtől, nem veszem magamra, mégis valahol bosszant és értetlenséget vált ki belőlem, hogy ha valóban ő Cassandra, akkor miért nem ismeri el. Ennyire rosszat mondtam volna az elszakadás előtti estén?
Nem mozdulok a fal mellől, amikor ő közelít felém, hiszen egyáltalán nem érzem magamat veszélyben. Végtére is, ha minden kötél szakadna, meg tudnám védeni magamat. Arra azonban nem számítok, hogy ennyire a személyes terembe férkőzik – nem szeretem és szokatlan, ha valaki ennyire aurámba mászik -, így aztán nem csoda, hogy elakad a lélegzetem és döbbenten pillantok utána, amikor elhúzódik tőlem.
Az ajkai nyomán ég a bőröm, zavartan nézek rá. Ebből az állapotból a feltörő fekete kövek zökkentenek ki, amelyek hatására tucatnyi emlékkép furakodik az elmémbe. Automatikusan lépek az első fekete lépcsőfokra, és nyúlok utána.
- Cass, kérlek… Nem kell egyedül lenned. Nem vagy egyedül ebben világban. Miért nem ismered el, hogy emlékszel rám és miért nem segítesz megkeresni a többieket? Neked nem hiányzik Bagoly, Fidella, Maximus, Rapunzel, Eugene és a többiek? Nem akarod tudni mi történt velünk és miért nem találjuk a többieket? Ismerd el, hogy szükségünk van egymásra! A te képességeid és az én tudásom együtt mindent meg tudott oldani a múltban. – Egyre tisztábban törnek elő az emlékeim, és nem akarom elengedni őt. Jelenleg ő az egyetlen személy az életemben, akinek a kapcsán azt érzem, hogy ténylegesen ismerem és nem felületes ismeretségről van szó. Ismét úrrá lesz rajtam a kétségbeesés, egyfajta régi barátként üdvözöl, ahogy próbálom itt tartani, de közben nagyon is jól tudom, hogy lehetetlenre vállalkozom. Mégis, bármilyen megállíthatatlannak is tűnik, én ettől függetlenül megpróbálok hatni rá. Nem számít, hogy cserébe mekkora pofont fogok tőle kapni, ha tényleg ő Cassandra, nem fogok lemondani róla. Sose mondtam le róla, még akkor sem, amikor mindenki más elengedte őt.
- Cassandra, ha azt hiszed, hogy nincs veszítenivalód, akkor nagyon tévedsz. Nem emlékszel arra, hogy egyszer eljátszottuk ugyanezt? A fekete kövek között, az éjszaka kellős közepén… Nem ismerős? – teszek még egy lépést óvatosan előre, bár előre látom, hogy fel fogja idegesíteni magát, és repülni fogok, mégis kockára teszem a saját épségemet. Keresem a tekintetét, azt akarom, hogy észhez térjen és emlékezzen kettőnkre. Azt akarom, hogy felidézze azt az éjszakát, amely azzal végződött, hogy ketrecbe zárt, majd a kövekből emelt trónjára ült. Emlékeznie kell és tanulnia az egykori hibáiból. Nem hagyhatom ilyen könnyen elsétálni. - Kérlek, ne kövesd el ugyanazt a hibát, és egyszer az életben fogadd el a segítséget. Nincs szükséged sem a kardodra, sem a kövekre, azok nélkül is elég erős vagy akár egyedül, akár a barátaid oldalán. Nincs minden elveszve, csak ne legyél ilyen vak.  


866 words ● youtube ● note:  Midnight romance 2250790558  
Nem szórt rá senki csillámport


Cassiope Wolf csillámport hintett rá


Antoine LeCompte
Lázadó
Lázadó
Antoine LeCompte
Mesehõs :
Midnight romance 45cfc3789baabc4185b737303cd6c852a9632eb7
Aranyhaj és a nagy gubanc
Varian

Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
25
Titulus :
The Royal Science Nerd
A másik felem :
Midnight romance F148e8e13bd43211fb3a77de496f465b
✦ ✦ ✦ :
Midnight romance 35077f9e89c2954aa7096492f6865321b38fa141
Akinek az arcát viselem :
Garrett Hedlund
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat (Stormreach)
Kereslek, de nem talállak :
Midnight romance Ruddiger-tangled

Midnight romance 17bad53b212cdb026308c193218db148c726d86e

Midnight romance 886ac506c52ccba9ca09ce2766c7c8032ca2e3ba

Midnight romance 8bd756160bba62e2a95886b28d7b6577ad6663b3

Midnight romance 5e35f33fe5f23b4da70aee892500a143

Midnight romance 80ed649cbda0e7097eea3ac7fe1879f309e5759f
✦ ✦ ✦ :
Midnight romance 73940435dc2a8ab2fa4e817fd3b5eee8248ca8d2
A tükör mögött :
Lazarus

Midnight romance Empty
TémanyitásMidnight romance Empty2023-10-15, 15:23



Antonie & Cassiope

Kissé felvonom a szemöldököm a nevetése hallatán, mégis valahol az agyam egy hátsó zugában túlságosan ismerősen cseng, mintha már hallottam volna csak arra nem emlékszem hol és mikor. Vállat vonok a válasza hallatán, hiszen nem érdekel, hogy mit mondd a statisztika. Unalmas, száraz dolog, ami sose vitte előre az emberiséget, ám a tettek, azok folyton segítenek a helyzeteken.
- Ó, hogy oda ne rohanjak! Egy igazi gáláns lovag - szavaim kellemesen úszkálnak a szarkazmusban, aminek keretén belül még a szemeimet is megforgatom. Mintha szükségem lenne bárkire, aki megment vagy játssza itt az úriember. Köszönöm, de egyedül is megvagyok, nem szorulok gardedámra. Annyira azt akarja, hogy én legyek az a lány akit keres, hogy az már fájdalmasan szánalmas. Hasogat tőle a fejem, mégsem vagyok rest felhívni a figyelmét, hogy ha tényleg rám hasonlít a hölgyemény, akkor bizony semmi köze hozzá.
- Ó, csak nem fején találtam a szöget? Te szegény... - nem vagyok rest kissé gonoszul rá mosolyogni, miközben angyali tekintettel rebegtetem a pilláimat. Persze, persze... Felesleges hárítani a dolgokat és mentegetőzni. Kellően fájó pontra tapintottam ahhoz, hogy kibillentsem a fene nagy határozottságából. Talán valahol egy kicsit meg is sajnáltam. Mégsem maradhatok itt egész este vele összezárva ebbe a furcsa valamiben. Nem, arra nem gondolhatok, hogy ez a múltra emlékeztet, mintha apró képek villannának be előttem. A pimasz mosolyától hevesen kezd lüktetni a szívem, egy mélyről jövő mégis semmibe tartó érzés fog el, hogy közünk volt egymáshoz és, hogy talán éreztem iránta valamit, valaha. Pedig most találkoztam vele először életemben. Kissé felvonom a szemöldököm, ahogy a kardom elpusztítását emlegeti, nem fogom a tudtára adni, de addig élt... A fegyverem nagyon fontos számomra, az egyetlen, amihez kötnek tudatos emlékek. Mégis meggondolja magát, nem akar harcolni, ami okosabb döntés, mint azt hinné. Mintha a mozdulataimat utánozná ő is a falnak dől velem szemben.
- Köszönöm, de nem kell segítség... egyedül is visszaszerzem az emlékeimet. Nem kémkedek a WHOOP ellen, csak az eszközök kellenek - vonok vállat könnyedén, hiszen még csak most fogom beindítani a vállalkozásom. Olyan édes, ahogy barátkozni próbál, aminek hatására kissé oldalra döntöm a fejem úgy nézek végig rajta.
- Azt még nem döntöttem el mit érdekelsz a sok fenyegetőzés után... - ellépek a faltól egy lépéssel közeledek felé - De legyen, kapsz jutalmat, hiszen a kis éjjeli randevúnk a végéhez közeledik.... - még egy lépést közelítek, így kiszorítva a levegőt kettőnk közül - A nevem Cassiope - súgom a fülébe, majd egy apró puszit adom az arcára, hogy aztán egyből hátráljak a folyosó túl oldalára. Mielőtt bármivel próbálkozna erősen koncentrálok, hogy a védelmező kövek előtörjenek a semmiből egészen a tetőig, hogy azt kitörve szabad utat adjanak nekem.
- Egy élmény volt Kocka! - intek egy utolsót neki, majd elindulok a kissé lépcsőre emlékeztető köveken át a szabadság felé.

444 szó ~  Midnight romance 841472469  ~ youtube







My words like silent raindrops fell
And echoed in the wells of silence
Nem szórt rá senki csillámport


Rosemary Holloway csillámport hintett rá


Cassiope Wolf
Lázadó
Lázadó
Cassiope Wolf
Mesehõs :
Midnight romance Cassandra-tangled
Aranyhaj és a nagy gubamc
Cassandra
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
16
Titulus :
Moon girl
A másik felem :
✦ ✦ ✦ :
Midnight romance 26b924871bf24fa457a9f44db8b49413
I thought by taking
the Moonstone my destiny
would become clear. But, what if
I don't even have a destiny
Midnight romance Tumblr_inline_nl928jHqLr1rifr4k
Akinek az arcát viselem :
Astrid Berges-Frisbey
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat
Kereslek, de nem talállak :
My alchemist nerd
Midnight romance MVVf
✦ ✦ ✦ :
Midnight romance Tangled-the-series-cassandra
It doesn't matter how many
of you there are!

Each of you will fall!
Midnight romance Dd84e5c52d743d1021a87c96211e6eb1
A tükör mögött :
Vic

Midnight romance Empty
TémanyitásMidnight romance Empty2023-09-09, 18:36


Midnight romance

Cassiope && Antoine

A vegyületen kellene dolgoznom. Számtalan összetevő és variáns akad, amelyeket még nem próbáltam és a mostani teszteredmények közül talán az egyik sikerhez vezethet. Semminél nem vágyok jobban arra, hogy áttörhessem az üvegfalakat és megtaláljam a szeretteimet. Noha a gyakornokom időnként ismerősnek tűnik számomra, de fogalmam sincs arról, hogy merre járhatnak a többiek. Vajon életben vannak? Nem esett komoly bajuk? Visszanyerték már az emlékeiket, vagy a sötétben tapogatóznak a kilétük kapcsán?
Mindezekre nem kapok egyhamar választ, hiszen el sem jutok a laboromig az éjféli látogató miatt. Akaratlanul is elnevetem magam a válasza hallatán.
- Tisztában vagy vele, hogy a statisztikák szerint hány ember sérül meg azért, mert valaki nem tud késsel bánni, vagy nem teszik el, amikor kellene? Arról nem is beszélve, hogy mennyire ember válik késelés áldozatává… - Az emberek figyelmetlenek és könnyen megsérülnek. Tudom jól, hiszen megannyi alkalommal tapasztaltam már a saját bőrömön, hogy egyetlen apró baki milyen katasztrófához tud vezetni.
- Másoknak lehet, hogy nem számít, de nekem igenis fontos – vonom meg a vállamat. Nevezhet akár régimódinak, azonban a múltbéli döntéseim ellenére apám jó embernek nevelt engem. Ha pedig az előttem álló nőnek bármilyen köze lenne Cassandrához, akkor végképp nem akarok ártani neki.
A válasza elhallgattat, elvégre nagyon is igaza van. Sosem tudtam meg Cassandra válaszát vagy reakcióját, mert elszakadtunk egymástól. Bármennyire is tudni szeretném, hogy ő mit gondol kettőnkről, valahol félek is tőle.
- Nos… Ez kétségtelen – köszörülöm meg a torkomat, amikor ismét rátalálok a hangomra. Fáj beismerni, de tényleg nem volt az enyém, és soha nem is lehetne, hiszen szeszélyes, határozott és öntörvényű. – De ez nem jelenti azt, hogy ne lenne fontos számomra, vagy hogy ne csodálnám őt azért, aki. Egyébként pedig úgy értettem, hogy az a Cassie, akit én ismerek, szintén így reagálna.
Amióta ismerem Cassandrát, azóta rajongok érte. Szerintem egy nagyon talpraesett nő, aki mindig tudja, hogy mit akar és mer küzdeni az álmaiért. Ismerem már annyira, hogy tudjam azt is, a zord külseje és a csípős szavai érző lelket rejtegetnek. Tudom róla, hogy mennyire vágyik az elismerésre, csak azt sajnálom, hogy nem sikerül vele eléggé érzékeltetnem, hogy számomra az elsők közé tartozik. Talán többet tudok annál, mint amennyit ő gondol, hogy megmutatott magáról. Az előttem álló nő pedig kétségtelenül olyan falakat húz maga köré, amelyek ráemlékeztetnek.
A ragacsban állva is hiszem, hogy nyerésre állok, tulajdonképpen Milton még mindig bevethető lenne, de valami furcsa oknál fogva nem érzem azt, hogy veszélyben lennék a közelében. Még akkor sem, amikor elkerekedő szemekkel hőkölök hátra a kezéből áradó varázslat és a karddá formálódó kés láttán. Ez nem lehet… Erre csak Cassandra volt képes, amikor még birtokolta a Holdkő erejét. Ezek szerint ő az, csak a bolondját akarja járatni velem?
Pimaszul elmosolyodom, és leakasztom az egyik borostyánszínű üveggolyót az övemről. Ha tényleg ő Cassie, akkor emlékezni kell a képességeimre is.
- Valóban, Milton nem élné túl, hacsak nem semlegesítem a kardodat ezzel – tartom fel a borostyánt tartalmazó üveggolyót. Ha tesztelni akar, állok elébe. Nem vagyok már egy gyámoltalan kölyök, aki ne tudna vigyázni magára. Apám is hajlandó volt ezt belátni, másoknak is ideje lenne másként tekinteni rám.
Mindenesetre, nem akarok harcolni, így egy könnyed mozdulattal megcserélem a borostyános golyót azzal, amelyik a ragacsos semlegesíti, és magam elé ejtem. Ahogy az üveg eltörik, sisteregve áramlik ki belőle az ellenanyag, amely pillanatok alatt eltünteti a cipőmet megkötő ragasztót.
- Először is, nem vagyok Kocka. Itt Antoine-nak hívnak és egy tudós feltaláló vagyok. Segíthetek az emlékeidet visszaszerezni, azonban, ha a WHOOP ellen kémkedsz, akkor eszközökkel nem szolgálhatok. Nem akarok az állásommal játszadozni – fonom össze a karjaimat a mellkasom előtt, és vele szemben hasonlóképpen dőlök a falnak. Így is kockáztatom a saját irhámat, de ha csak egy apró esély is megvan arra, hogy előző életemben közünk volt egymáshoz, akkor nem akarom elszalasztani őt.
- Ha pedig nem is tudod, hogy ki voltál, csak akad neved, amin szólíthatlak. Ennyit megérdemlek, ha már nem hívom rád a biztonságiakat, nem igaz? – Igyekszem megütni vele egy barátságosabb hangnemet, elvégre sose volt az a célom, hogy ártsak másoknak. Lehet, hogy betört a munkahelyemre és lopni akar innen, de ha ennyire fontosak neki az eszközök, akkor otthon is össze tudok rakni neki valamit.


685 words ● youtube ● note:  Midnight romance 2250790558  
Nem szórt rá senki csillámport


Cassiope Wolf csillámport hintett rá


Antoine LeCompte
Lázadó
Lázadó
Antoine LeCompte
Mesehõs :
Midnight romance 45cfc3789baabc4185b737303cd6c852a9632eb7
Aranyhaj és a nagy gubanc
Varian

Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
25
Titulus :
The Royal Science Nerd
A másik felem :
Midnight romance F148e8e13bd43211fb3a77de496f465b
✦ ✦ ✦ :
Midnight romance 35077f9e89c2954aa7096492f6865321b38fa141
Akinek az arcát viselem :
Garrett Hedlund
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat (Stormreach)
Kereslek, de nem talállak :
Midnight romance Ruddiger-tangled

Midnight romance 17bad53b212cdb026308c193218db148c726d86e

Midnight romance 886ac506c52ccba9ca09ce2766c7c8032ca2e3ba

Midnight romance 8bd756160bba62e2a95886b28d7b6577ad6663b3

Midnight romance 5e35f33fe5f23b4da70aee892500a143

Midnight romance 80ed649cbda0e7097eea3ac7fe1879f309e5759f
✦ ✦ ✦ :
Midnight romance 73940435dc2a8ab2fa4e817fd3b5eee8248ca8d2
A tükör mögött :
Lazarus

Midnight romance Empty
TémanyitásMidnight romance Empty2023-09-09, 15:25



Antonie & Cassiope

Ez az este egyáltalán nem úgy alakult, ahogy terveztem. Feltett szándékom volt hangtalanul beosonni ide és lopni egy-két csecsebecsét, mert tudom, hogy itt kém cuccokat fejlesztenek. Ha tényleg itt akarok élni, akkor szükségem lesz pár eszközre. Valaki nemrég azt mondta jó magánnyomozó vagy kém lennék. Valamiből meg kell élni és minden vágyam, hogy nyugodt életet élhessek, természetesen a nyugalom nálam is relatív szó. Még keresem az utamat és a saját mesémet, amiben főszereplő lehetek. A kék hajú lány megérdemelné, az biztos. A velem szemben álló férfi szavaira könnyedén félmosolyra húzódik az ajkam.
- A feltételezés is sértő! Az rohangál késsel, aki tudja használni - vágok vissza könnyedén, majd engedélyt adok neki, hogy mutassa mire képes. Ha már akkora nagy volt a szája, hogy alábecsülöm. Kissé fintorgok a szavai hallatán, majd megforgatom a szemeimet és elnevetem magam.
- Hogy is volt az előbb a késes kérdés? Mióta számít manapság a méltóság? - kérdezek vissza könnyedén. Úgy néz ki, hogy 1:1 az állás és ez egy örökkévalóságig tartó vitának ígérkezik. Felspanol ez a helyzet és élvezem ezt a kis csevejt. Vajon meddig képes elmenni? Kissé megemelkedik a szemöldököm, ahogy hallom, hogy az ő Cassieje... a szívem pedig hevesebb ütemre vált. Az előző élet képei egyértelműen egy férfit mutatnak, aki közel állt hozzá azaz hozzám és ő mindennél jobban hasonlít rá.
- Ugyan, ha a te Cassied ezt mondaná, akkor biztos, hogy igazából nem a tiéd a nő...- válaszolok egyértelműen és vitát nem tűrően. Tudom, hogy nincs olyan, hogy valaki Cassieje, csak Cassie van, aki senkit se enged igazán közel magához. Egy lány, aki sokat szenvedett a múltban, jelenben és a jövője képlékenyen ért véget. Vajon milyen sors várt volna rá? Közben a dzsinn kiszabadul a palackból és rózsaszín trutyiként ejti fogságba a lábainkat. Mérges leszek és tekintetemmel fel tudnám nyársalni. Persze, ez csak ragacs, ami nem akar elengedni. Lehetne még ennél is rosszabb ez a mai éjjel? Ki kell szabadulnom innen minél előbb és ha ahhoz az kell, hogy az övéhez érjek akkor állok elébe. Kezeivel próbálja takarni a gömböket, mire nagyot sóhajtok. Az ajánlatára elnevetem magam, teljesen őszintén és kendőzetlenül. Látom, amint a hajába túr és ez még inkább emlékeztet Varianre, a mozdulatai, szavai és minden más. Vajon tényleg ő az? Oké, tuti, hogy ő az. Miltonnal fenyegetőzik, bár fogalmam sincs ebben a világban milyen az a fékezhetetlen kecske. A múlt és a jelen teljesen összemosódik a fejemben és összezavarodom. Mély levegőt veszek és rá emelem a pillantásom. Azt hiszem a birtokomban van egy hatalmas előny, aki az emlékekkel új értelmet nyer.
- És mi van akkor, ha ezt teszem? - elveszem a mellkasától a fegyvert, kék fény jelenik meg a kezeim között és a kés kard nagyságúra nő, ami fekete színű lesz. Egyetlen suhintás elég, hogy a ragacs darabjaira essen. - Bármilyen legyen Milton ezt ő se élné túl - a pengét a tenyerembe helyezem, mire az egyből visszaváltozik. A fekete tokba rejtem és eltávolodok a férfitől, nehogy megint valami kotyvalékkal próbálkozzon.
- Azt nem tudom ki voltam, mert nincsenek emlékeim. Most egy kém vagyok, akinek szüksége van egy-két cuccra. Azt rebesgetik, hogy itt olyanokat gyártanak. Most te jössz Kocka - válaszolok és a folyosó másik faláig hátrálok, hogy aztán annak nyomjam a hátam. Ha próbálkozni mer valamivel megint elő húzom a fegyverem és nem kegyelmezek.

535 szó ~  Midnight romance 841472469  ~ youtube







My words like silent raindrops fell
And echoed in the wells of silence
Nem szórt rá senki csillámport


Rosemary Holloway csillámport hintett rá


Cassiope Wolf
Lázadó
Lázadó
Cassiope Wolf
Mesehõs :
Midnight romance Cassandra-tangled
Aranyhaj és a nagy gubamc
Cassandra
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
16
Titulus :
Moon girl
A másik felem :
✦ ✦ ✦ :
Midnight romance 26b924871bf24fa457a9f44db8b49413
I thought by taking
the Moonstone my destiny
would become clear. But, what if
I don't even have a destiny
Midnight romance Tumblr_inline_nl928jHqLr1rifr4k
Akinek az arcát viselem :
Astrid Berges-Frisbey
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat
Kereslek, de nem talállak :
My alchemist nerd
Midnight romance MVVf
✦ ✦ ✦ :
Midnight romance Tangled-the-series-cassandra
It doesn't matter how many
of you there are!

Each of you will fall!
Midnight romance Dd84e5c52d743d1021a87c96211e6eb1
A tükör mögött :
Vic

Midnight romance Empty
TémanyitásMidnight romance Empty2023-09-07, 20:13


Midnight romance

Cassiope && Antoine

A gondolataim ezerfelé szaladnak, nemcsak a falnál végzett vizsgálataim miatt, hanem most már utat tör magának a rejtélyes idegen kiléte, akkor semmiképpen nem dolgozhatott nálunk, vagy eddig szimplán elkerülte a figyelmemet. Mindenesetre, mivel nem látok nála belépőkártyát, sem pedig olyan uniformist, ami arra utalna, hogy az egyik kémünk lenne, így inkább titulálom egy szerencsétlen betörőnek.
- Nem én tehetek róla, hogy úgy tartod azt a kést, mintha a mellkasomba akarnád döfni – pillantok le a fegyverre sokat sejtetően. - Különben is, ki az az őrült, aki késekkel rohangál? Miért, talán nem vagy gyilkos?
Otthon más lenne a helyzet. Abban a világban megszokottak voltak a kardok, szablyák és buzogányok, de ez a hely teljesen más: itt a modern technológia uralkodik, ha valaki kést tart a másik irányába az a statisztikák szerint 97,65%-ban sosem jelentett jót.
- Ha tehetem, kerülöm az erőszakot, különben is, nem lenne úriemberhez méltó kezet emelni egy nőre – vonom meg a vállamat egykedvűen. Emlékszem arra az időre, amikor bántottam őket: fizikailag és lelkileg is ártottam nekik. Nem vagyok magamra büszke, de azóta visszataláltam a helyes ösvényre. Nem tervezek letérni róla. Rapunzel, Cassie és a királynő… Egyikük sem érdemelte meg, amit tettem…
- Tudod, vicces… Az én Cassie-m is pontosan ezt mondaná – mosolyodok el a válasza hallatán, bár erős túlzás lenne azt állítani, hogy bármi is lenne köztem és Cassandra között, hiszen… Hagyjuk is inkább. Az viszont tagadhatatlan, hogy abból a világból, amelyből én származok, Cassandra teljesen így viselkedne. Már-már belovallom magam a gondolatba, hogy az előttem álló nő talán Cassie lehet, ezért talán nem is meglepő, hogy döbbenetemben sikerült szabadjára engednem a ragacsot.
- Nyugi, minden rendben. Nem fogja lemarni a bőrödet, vagy ilyesmi… Ez csak ragacs. Arra van, hogy megfogja a rosszfiúkat… - A biztonság kedvéért, amennyire a ragacs engedni, hátrébb húzódok. Ez a tekintet… Miért emlékeztet benne minden Cassie-re? Mondjuk, ha valóban ő lenne Cass, akkor elég lenne csak magamat adnom, hogy rám ismerjen.
- Jézus! Ne nyúlj hozzá! – Átugrom a kérdéseit, amikor az övemen lévő gömböket veszélyben érzem. A kezeimmel próbálom eltakarni az üveggolyókat, hogy még véletlenül se következzen be egy nagyobb katasztrófa.
- Mi lenne, ha mondjuk alkut kötnénk? Te elmondod, hogy ki vagy és mit keresel itt, én cserébe elengedlek és jófejségből nem riadóztatok senkit, csak kikísérlek az épületből. Ez így megfelel? Cserébe átugorjuk azt a részt, hogy valamelyikünk megég, megmarja a bőrét az egyik kemikália, megmérgeződik, vagy borostyánba záródik. – Az egyik kezemmel a hajamba túrok, miközben belengetem neki, hogy milyen csúfos vég vár ránk, ha hozzányúl a cuccaimhoz, és a rossz üveggolyót töri össze. Az egy dolog, hogy némi újrarendezéssel, de tudom mit hol találok, de sose szerettem, ha hozzá nem értők nyúltak hozzá az eszközeimhez. Egyszer kértem szívességet Lance-től, és annak is mi lett a vége…
- Ha nem bólintasz rá, akkor hívnom kell Miltont, és hidd el, nem akarsz találkozni vele. Milton naaagyon dühös és megfékezhetetlen tud lenni. – Említettem már, hogy Milton megfékezhetetlen? Remélem, ő is veszi a lapot, hogy hiába tart a kezében kést, nélkülem nem fog szabadulni. Legalább is, épségben biztosan nem.


503 words ● youtube ● note:  Midnight romance 2250790558  
Nem szórt rá senki csillámport


Cassiope Wolf csillámport hintett rá


Antoine LeCompte
Lázadó
Lázadó
Antoine LeCompte
Mesehõs :
Midnight romance 45cfc3789baabc4185b737303cd6c852a9632eb7
Aranyhaj és a nagy gubanc
Varian

Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
25
Titulus :
The Royal Science Nerd
A másik felem :
Midnight romance F148e8e13bd43211fb3a77de496f465b
✦ ✦ ✦ :
Midnight romance 35077f9e89c2954aa7096492f6865321b38fa141
Akinek az arcát viselem :
Garrett Hedlund
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat (Stormreach)
Kereslek, de nem talállak :
Midnight romance Ruddiger-tangled

Midnight romance 17bad53b212cdb026308c193218db148c726d86e

Midnight romance 886ac506c52ccba9ca09ce2766c7c8032ca2e3ba

Midnight romance 8bd756160bba62e2a95886b28d7b6577ad6663b3

Midnight romance 5e35f33fe5f23b4da70aee892500a143

Midnight romance 80ed649cbda0e7097eea3ac7fe1879f309e5759f
✦ ✦ ✦ :
Midnight romance 73940435dc2a8ab2fa4e817fd3b5eee8248ca8d2
A tükör mögött :
Lazarus

Midnight romance Empty
TémanyitásMidnight romance Empty2023-09-07, 19:15



Antonie & Cassiope

Egyáltalán nem számítok arra, hogy valaki botlok ilyen kései órán, hiszen a biztonsági őr is az igazak álmát alussza, persze kellett neki egy kis segítség. Kissé kérdőn megemelem a szemöldököm a válasza hallatán, de nem tulajdonítok neki különösebb jelentést. Persze nem vagyok hülye, ő is hasonlít valamire abból a ködös múltból vagy másik életből, de nem fogom magam elragadtatni. Azt se tudom, hogy az tényleg a valóság volt-e vagy valami álomkép. A múltam egy hatalmas fekete lyuk szóval érthető, hogy mindenben kételkedek. Mindamellett nagyon lefoglal az, hogy egy kést szegezek neki. Egyetlen pillanat alatt elvérezhetne itt a padlón, elég volt egy mozdulat, de nem áll szándékomban gyilkolni. Az annyira egyszerű és steril, mindamellett nem szokásom. Mégis elneveti magát a fenyegetésemre, mire kissé hátra hőkölök és nagy kikerekedett szemekkel felnézek rá.
- Megkéselni? Minek nézel te engem valami gyilkosnak? - kissé sértődötten válaszolok, ami pedig az agressziót illeti gyilkos pillantást vetek felé - Főleg nem téged? Na gyere, mutasd mit tudsz! - nevetek, majd egy fél lépést távolodok tőle. Ugyanakkor próbálnám menekülőre fogni a dolgot, de félek tőle, hogy riadóztat. Minden kicsit is eszes ember ezt tenné és ő eléggé intelligensnek néz ki, ami eléggé imponáló számomra. Vajon ha elterelem a figyelmét, akkor sikerül meglógnom idejében? A név csak úgy magától bukik ki az ajkaim közül, mert tényleg Varianre emlékeztet, de fogalmam sincs ki lehet ő vagy a férfi az álmaimból. Az biztos, hogy közünk volt egymáshoz és sok kalandot éltük át együtt a többiekkel. Mégis kétkedve fogadok mindent, hiszen egy életnyi emlék van a fejemben az ürességgel, amitől szúrást érzek a homlokom körül.
- Csak a barátaim szólítanak így, már ha lennének - vonok vállat könnyén, majd meghallom az üveg jellegzetes kristályos hangját, ahogy darabjaira hullik. De arra nem számítottam, hogy valami undorító rózsaszín anyag fogja beteríteni a lábainkat, amitől mozdulni se tudok.
- Mégis mi a francot csináltál? Tüntesd el azonnal vagy nagyon megbánod - veszem elő újra a gyilkos tekintetem, de nem tart sokáig mert a szavai hallatán megfogatom a szemeimet. Tudósok... - Ahha, nagyon menő... - süt belőlem a szarkazmus és próbálok hűvös maradni, de a mosolya tagadhatatlanul hatással van rám, megdobban tőle a szívem. Mintha kettőnket egy láthatatlan fonál kötne össze, aminek nem értem a létét, hiszen most találkoztunk először... Végül leesik, hogy mit mondd. Alkímia. VARIAN?!? Az lehetetlen.
- És az alkímia nem akar segíteni kiszabadítani minket? Vagy olyan csodaszered nincs? Hadd nézzem az öved - temérdek vádló kérdés csúszik ki a számból nem a legkedvesebb hangsúlyban, majd az övére téved a tekintetem. Más helyzetben ez eléggé imponáló lehetne, de ez egy olyan különleges szituáció, amiben eszembe se jut ilyesmi. Kell az a lötty, ha van neki egyáltalán.... nem kellene használnom a fegyverem.

436 szó ~  Midnight romance 841472469  ~ youtube







My words like silent raindrops fell
And echoed in the wells of silence
Nem szórt rá senki csillámport


Rosemary Holloway csillámport hintett rá


Cassiope Wolf
Lázadó
Lázadó
Cassiope Wolf
Mesehõs :
Midnight romance Cassandra-tangled
Aranyhaj és a nagy gubamc
Cassandra
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
16
Titulus :
Moon girl
A másik felem :
✦ ✦ ✦ :
Midnight romance 26b924871bf24fa457a9f44db8b49413
I thought by taking
the Moonstone my destiny
would become clear. But, what if
I don't even have a destiny
Midnight romance Tumblr_inline_nl928jHqLr1rifr4k
Akinek az arcát viselem :
Astrid Berges-Frisbey
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat
Kereslek, de nem talállak :
My alchemist nerd
Midnight romance MVVf
✦ ✦ ✦ :
Midnight romance Tangled-the-series-cassandra
It doesn't matter how many
of you there are!

Each of you will fall!
Midnight romance Dd84e5c52d743d1021a87c96211e6eb1
A tükör mögött :
Vic

Midnight romance Empty
TémanyitásMidnight romance Empty2023-08-26, 23:25


Midnight romance

Cassiope && Antoine

Némi késéssel kapcsolok, hogy a szemrevaló hölgy, akit magammal sodortam, nem dolgozik itt. Ráfoghatnám a koccanás erejére, a szabadon szárnyaló gondolataimra, vagy a nő szépségére a figyelmetlenségemet, de amint az arcára téved a tekintetem feléleszti bennem a gyanakvást. A válasz, amit a nőtől kapok épp úgy üt arcon, mint egy gépből nagy nyomásra kirepülő csavar. Elég fájdalmas tud lenni, főleg, ha váratlanul ér.
- Ezt úgy mondod, mint egy ismerősöm – csúszik ki a számon, hiszen ha ő nem is tudja, hogy Cassie-re gondolok, én nem tudom kiverni őt a fejemből. Ha nem fagyasztott volna meg a döbbenet, akkor talán vigyorogva túrnék a hajamba, vagy igazítanám a védőszemüveget a fejem búbján.
A nő szavai és hanghordozása ismerősen cseng, szinte azonnal Cassie jut eszembe róla, pedig Cassandra nem volt velem. Nem tudom mi történt vele, de borzasztóan hiányoztak a megjegyzései meg úgy az egész személyisége. A gondolataim megint visszavándorolnak az utolsó, együtt töltök napunkhoz, így késve döbbenten pillantok a nőre, amikor lelöki a kezemet.
Talán ez a momentum a második, ami feléleszti azt a bizonyos kis hangot bennem, ami óvaint a nőtől. A kezemet az övemre csúsztatom, miközben egykedvűen megvonom a vállamat. Pedig én megpróbáltam lovagiasan viselkedni, bár tudom jól, hogy nem minden nő díjazza az udvariasságot.
A fenyegetésére akaratlanul is elnevetem magam. Igen, Cassie is ezt mondaná ebben a helyzetben, vagy már rég gyomron vágott volna. A késre felvont szemöldökkel pillantok. Valahogy nem akarom elhinni, hogy teljesen sikerült volna kiiktatni a biztonságiakat és meg akarna ölni azért, mert egymásba botlottunk.
- Komolyan azt gondolod, hogy ha megkéselsz, akkor nem fogja felvenni egy kamera sem? Egyébként szeretném kiemelni, hogy attól függetlenül, hogy a fizikumom alapján lehet, hogy nyerésre állnál, de túlságosan is agresszív vagy, nem cselekszel és alábecsülsz. Nem szép dolog alábecsülni a másikat, főleg nem engem – emelem rá a tekintetemet, hogy a szövegelésemmel megpróbáljam elterelni a figyelmét, miközben a mutatóujjammal és a hüvelykujjammal lecsippentem az övemre tűzött egyik üveggolyót. Riadóztathattam volna Miltont, de mégis adni akarok neki egy esélyt, hogy megmagyarázza magát. Milton átgázolt volna rajta, sajnos egyelőre a benti verziója csak egy prototípus, és ha meghallja a vészcsengőt, akkor kellemetlenül drasztikus eszközökhöz folyamodott, pedig nem is programoztam belé ilyen mértékű kegyetlenséget. Rudigert is visszakapcsolhatnám, bár ő tudományos célokra lett kifejlesztve, szóval nem sok hasznát venném. De nem féltem magamat, bőven akadnak eszközeim önvédelemre.
- Cassie? – Meglepettségemben elengedem a kezemben lévő üveggolyót, hiszen a bájos betörő személyében bárkire gondoltam volna csak őrá nem. Az üveggolyó a földön landol, és abban a pillanatban kiáramlik belőle az a rózsaszín, ragacsos anyag, amit arra használok, hogy embereket tartsak egyhelyben.
- Ó, basszus – pillantok le a lábaimra, amikor látom, hogy mindkettőnk cipőit beteríti az anyag. Természetesen nálam van az ellenanyag is. Valahol…
Mindenesetre, így legalább kényszeríthetem arra, hogy válaszoljon a kérdéseimre, és csak reménykedek benne, hogy félreteszi a kését.
- Látod? Mondtam, hogy nem szabad lebecsülni az alkímia erejét… - Bármennyire is küzdök azért, hogy féken tartsam a számat, mégis kényszeresen az orra alá kell dörgölnöm a mesterségemet. Lehet, egyszer ez fog a sírba vinni, de nem tudom letörölni az arcomra kiülő vigyort, ahogy a rózsaszín anyaggal szemezek. Tagadhatatlanul büszke vagyok magamra, amiért ezen a helyen is képes vagyok reprodukálni azokat a kemikáliákat, amelyeket régen fejlesztettem ki.


532 words ● youtube ● note:  Midnight romance 2250790558  
Nem szórt rá senki csillámport


Cassiope Wolf csillámport hintett rá


Antoine LeCompte
Lázadó
Lázadó
Antoine LeCompte
Mesehõs :
Midnight romance 45cfc3789baabc4185b737303cd6c852a9632eb7
Aranyhaj és a nagy gubanc
Varian

Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
25
Titulus :
The Royal Science Nerd
A másik felem :
Midnight romance F148e8e13bd43211fb3a77de496f465b
✦ ✦ ✦ :
Midnight romance 35077f9e89c2954aa7096492f6865321b38fa141
Akinek az arcát viselem :
Garrett Hedlund
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat (Stormreach)
Kereslek, de nem talállak :
Midnight romance Ruddiger-tangled

Midnight romance 17bad53b212cdb026308c193218db148c726d86e

Midnight romance 886ac506c52ccba9ca09ce2766c7c8032ca2e3ba

Midnight romance 8bd756160bba62e2a95886b28d7b6577ad6663b3

Midnight romance 5e35f33fe5f23b4da70aee892500a143

Midnight romance 80ed649cbda0e7097eea3ac7fe1879f309e5759f
✦ ✦ ✦ :
Midnight romance 73940435dc2a8ab2fa4e817fd3b5eee8248ca8d2
A tükör mögött :
Lazarus

Midnight romance Empty
TémanyitásMidnight romance Empty2023-08-26, 23:19

Midnight romance
Cassiope && Antoine

Nem szórt rá senki csillámport


Cassiope Wolf csillámport hintett rá


Antoine LeCompte
Lázadó
Lázadó
Antoine LeCompte
Mesehõs :
Midnight romance 45cfc3789baabc4185b737303cd6c852a9632eb7
Aranyhaj és a nagy gubanc
Varian

Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
25
Titulus :
The Royal Science Nerd
A másik felem :
Midnight romance F148e8e13bd43211fb3a77de496f465b
✦ ✦ ✦ :
Midnight romance 35077f9e89c2954aa7096492f6865321b38fa141
Akinek az arcát viselem :
Garrett Hedlund
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat (Stormreach)
Kereslek, de nem talállak :
Midnight romance Ruddiger-tangled

Midnight romance 17bad53b212cdb026308c193218db148c726d86e

Midnight romance 886ac506c52ccba9ca09ce2766c7c8032ca2e3ba

Midnight romance 8bd756160bba62e2a95886b28d7b6577ad6663b3

Midnight romance 5e35f33fe5f23b4da70aee892500a143

Midnight romance 80ed649cbda0e7097eea3ac7fe1879f309e5759f
✦ ✦ ✦ :
Midnight romance 73940435dc2a8ab2fa4e817fd3b5eee8248ca8d2
A tükör mögött :
Lazarus

Midnight romance Empty
TémanyitásMidnight romance Empty

Ajánlott tartalom

Midnight romance Empty
 

Midnight romance

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal