Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 7 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 7 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Ezekiel Beckett
Ma 01:28-kor


Imogen Sallow
Tegnap 23:56-kor


Inoke Kailani
Tegnap 20:43-kor


Nishihara Takuya
Tegnap 17:36-kor


Ayuzawa Misaki
Tegnap 17:09-kor


Maverick Macnair
Tegnap 16:44-kor


Inoke Kailani
Tegnap 12:46-kor


Onyx Blackwell
Tegnap 12:26-kor


Leonard Joar Leifsson
Tegnap 11:54-kor


Cha Woo-Jin
2024-05-13, 23:09


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

4 Hozzászólások - 16%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%



Megosztás
 
the beginning of a long story
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
Témanyitásthe beginning of a long story Empty2021-10-03, 00:15

The end
Egy félbehagyott fejezet
Nem szórt rá senki csillámport



Mirage Mirror
Káprázat Tükör
Káprázat Tükör
Mirage Mirror
Egyszer volt, hol nem volt... :
the beginning of a long story JPbm1tY
the beginning of a long story C762116a1803ee0f854bc93c33ab04366020e95a
I am afraid of what I'm risking if I follow you
Into the unknown
Ennyi ember hisz bennem :
1714
Titulus :
Pengu ✦ Sisu ✦ Namaari
✦ ✦ ✦ :
the beginning of a long story 5fddf4ef6494eaab04a3d1f645e25da2c51b0860
Életkor :
3
Akinek az arcát viselem :
Kim Soo-hyun ✦ Han So Hee ✦ Gemma Chan
A tükör mögött :
the beginning of a long story 6442b92e7f900b694cceef6bce1f5ee9dd32e05b
Evolet Yang
Baba Mirai ✦ Baba Shouta

the beginning of a long story Empty
Témanyitásthe beginning of a long story Empty2021-07-20, 20:31


Kayla&Livius

Kedves párnak látszanak. Első ránézésre legalábbis ez jut róluk eszembe, nem pedig az, amit alaposabb megfigyelések után észreveszek. Szegény lány küzd a figyelemért, hajt azért, hogy a párja észre vegye és értékelje őt, de a fickó mintha keresztülnézne rajta. Szegény lány. Mindig mikor az emberek nem értik, hogy miért nem akarok még kapcsolatba is bonyolódni az amúgyis sűrűfontos teendőim mellett, akkor elmagyarázom, hogy ezért. Igen, félek a visszautasítástól, attól, hogy kihasználnak. Igen, régi trauma. Vagyis nem trauma, mert nem vagyok hajlandó arra a senkiházira így emlékezni. Egy olyan személy az életemben, akitől sokat tanultam, akinek sokat köszönhetek - még ha nem is úgy és olyan módon, ahogy arra a legtöbb nő vágyakozik.
A bűbájos és őszintének látszó mosoly fent marad az arcomon, lelki szemeim előtt azonban már látom, ahogy pofán vágom a fickót. Elhozza a barátnőjét, a kedvesét, a szerelmét vacsorázni, és azzal nyitja az estét, hogy más nőket udvarol közbe. Mekkora szemétláda, de komolyan. Mindenesetre én nem tehetek semmit, legfeljebb néhány együttérző pillantást küldhetek a nőnek a férfi válla felett, mikor az nem látja. Továbbra is mosolyogva biccentek, mielőtt visszatérnék a konyhába, ahol elpanaszolhatom a csajoknak, hogy mi folyik odakint. Ők megértik, hogy mi kivetnivalóm van ezzel kapcsolatban. Van egy bizonyos időkeret, amit illik megvárni, mielőtt visszatérnék az asztalhoz. Hála ennek a hülye vendéglátós szabálynak, mert így van időm összeszedni magam, mielőtt asztalukhoz vinném a pezsgőt. - A különleges alkalomhoz különleges pezsgő dukál - jegyzem meg halk, vidám hangon. Az ember egy idő után megtanul szerepet játszani. A vendég nem láthat semmit, a vendéget nem érdekli, ha rossz napod van. Neki azt kell látnia, hogy minden a legnagyobb rendben. És rajtam nem látnak mást, csak hogy minden a legnagyobb rendben.

282 szó ✦ megjegyzés


Vendég
Vendég
Anonymous

the beginning of a long story Empty
Témanyitásthe beginning of a long story Empty2021-07-05, 13:23



Naveen && Tiana
Nyilván apám azóta sem tett le erről a házasság dologról, így nincs mit tennem, egy ideig játszom a szerepem. Noha minden célom elkergetni magam mellől a lányt, egyelőre nem tudom, hogyan tegyem, hogy az ne tűnjön szándékosnak. Apám nem nézné jó szemmel, ha ténylegesen elkergetném a jegyesem. Eh, még viccnek is rossz, hogy így kell hivatkoznom rá! Maradjunk inkább a lánynál. Egy lány a sokból, nem több és nem is lesz soha több. Egy teher, egy kolonc a nyakamon. Örülnék, ha megszabadulhatnék tőle, de ártani mégsem akarok neki. Fizikailag. A lelke annyira nem érdekel.
Előreengedhetném az étterem ajtajában, de még ez az udvariassági forma is távol áll tőlem, ha róla van szó, így „véletlenül” belépek elé és így én vagyok az első. De nem szól rám, max a szemét forgatja mögöttem, amit én úgysem látom. Az asztalhoz érve leveszem a kabátom és a szék háttámlájára akasztom. Nerissára nézek, aki várakozón néz engem, majd mikor rájön, hogy eszem ágában sincs kihúzni neki a széket, csak sóhajt és megteszi ő maga. Érzi ő, hogy semmi affinitásom nincs a társaságához és úgy egyébként ehhez az egész ostobasághoz. Nem szeretem, ha sarokba szorítanak és apám meg ő karöltve ezt próbálják elérni. Na azt leshetik, hogy mikor hódolok be nekik teljes egészében. Elárulom: soha.
Leülök vele szemben, véletlenül sem mellé.
- Szép ez a hely, nem? Hangulatos – Magyaráz, mire én aprót bólintok.
- A város legfelkapottabb étterme. Alkalomhoz illően – A hangomból kiérződik az irónia, de nem foglalkozok vele különösebben. Ekkor ér az asztalunkhoz a Lány (igen, jól látod, ő a nagybetűs Lány, mert hát a nevét még nem tudom). Néhány hete, vagy megvan az hónapja is, miattam került céltábla az étteremre Lucien Valéry részéről. Érdekel, tudja-e ez a lány, hogy én egy vagyok a „rosszakarói” közül. Valójában a kíváncsiságom hajtott, nem az, hogy tönkre akarnám tenni a helyet. Meg hát az unalom is hozzátett ahhoz, hogy ilyenekhez folyamodjak.
- Szép estét! Milyen kellemes fogadtatás egy ilyen csinos hölgytől – Ó, hogy csak Nerissa agyát akarom-e húzni vele vagy ténylegesen bókolni szándékozok-e a lánynak, azt mindenki döntse el maga. Az én válaszom gyaníthatóan más lenne. Nerissán látom a döbbenetet a szemem sarkából, de nem nézek rá, csak mikor megszólal.
- Szép estét. Szerintem rendeljünk egy üveg pezsgőt, ha már különleges alkalom van – Sóhajtok, majd megrázom a fejem. Kedvem lenne azt mondani, hogy a pezsgő ünnepléshez való és én nem ünneplek, helyette bort kérek, de így is pengeélen táncolok.
- Remek ötlet. – A pincérnőre nézek egy apró biccentéssel, majd a kezembe veszem az étlapot. – Mire visszaér, kitaláljuk, mit eszünk, köszönjük – Rámosolygok és addig nem kezdem el olvasgatni az étlapot, amíg el nem lép az asztaltól.


the beginning of a long story 841472469
Vendég
Vendég
Anonymous

the beginning of a long story Empty
Témanyitásthe beginning of a long story Empty2021-07-04, 18:47


Kayla&Livius

Az étterem ma egészen csendes. Hétköznap kora este van, ilyenkor persze, hogy nincs annyi ember. Szerencse, mert a hétvégi hajtás után ilyenkor van egy szusszanásnyi időnk, mikor nem kell úgy hajtani. Imádom, mikor pörgés van ezerrel, de őszintén, az ilyenek után olyan jól jönnek a kis nyugalmas esték. Ilyenkor tudunk kicsit beszélgetni, nevetgélünk, igazán jól érezzük magunkat a munka közben. Mármint én egyébként is jól érzem magam, mert ez volt az álmom, és most ez az életem, hogy mások boldogságának éljek és tegyek eleget. Mert valójában az egész vendéglátás erről szól, hogy megpróbálunk másokat boldoggá tenni, néha erőn felül is, néha meg játszi könnyedséggel. Nem mindig egyszerű a helyzet, mert az emberek ahányan vannak, annyi félék, épp ezért van, akivel nagyon könnyű, másokkal meg túl nehéz, de ez benne a szép, hogy sosincs két egyforma vendég, sosincs két egyforma nap. Szeretem, hogy ennyire változatosak a körülmények, hogy mindig, minden helyzetben kreatívnak és talpraesettnek kell lennem. Mert ez a munka bizony megköveteli mindkettőt. Ez azonban nagy hasznomra van az életben is. Sokkal kevésbé kapom fel a vizet, ha valamilyen stresszes helyzetbe, vagy éppen konfliktusba kerülök. Sokkal jobban bánok az emberekkel, saját meglátásom szerint legalábbis sokkal jobban. Aztán ki tudja, lehet, hogy egyébként egyik sincs így, csak én gondolom magamról
Nyílik az ajtó, új emberek érkeznek hozzánk. Üres asztal éppen van, így megvárom, míg választanak maguknak helyet. Intek a pincéreimnek, hogy hagyják csak, majd megyek én. Ma este ők lesznek az elsők, akiket kiszolgálok. a többieknek már van elég asztala. Hagyják csak, ennyit éppen én is meg tudok tenni. – Szép estét! Üdvözlöm önöket a Tiana’s Palaceben. Hozhatok valamit inni? – táncolok oda az asztalhoz, amint úgy ítélem meg, hogy kényelmesen elhelyezkedtek. Leteszek eléjük két étlapot, és kedves mosolyt varázsolva arcomra várom, hogy válasszanak, vagy elhajtsanak.

292 szó ✦ megjegyzés


Vendég
Vendég
Anonymous

the beginning of a long story Empty
Témanyitásthe beginning of a long story Empty2021-07-04, 18:07

the beginning of a long story
Livius O'Connel && Kayla A. Henson

Vendég
Vendég
Anonymous

the beginning of a long story Empty
Témanyitásthe beginning of a long story Empty

Ajánlott tartalom

the beginning of a long story Empty
 

the beginning of a long story

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Listen to my story - Avery && Violet
» ◉ our beginning
» nerida & richard ❖ long time no see
» Long time no see
» Long Time No See