Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 13 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 12 vendég :: 1 Bot


A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Sage Dearborn
2024-05-03, 19:25


Lishcelle Cannon
2024-05-03, 02:25


Usui Takumi
2024-05-03, 01:28


Celeste Missulena
2024-05-03, 00:53


Morana Circe Bove
2024-05-02, 21:24


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 21:07


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 20:21


Mo Yuan
2024-05-02, 18:13


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%



Megosztás
 
Conceal it. Don't feel it. Don't let it show.
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásConceal it. Don't feel it. Don't let it show. Empty2023-11-27, 00:49



Elsa & Pitch Black
Conceal it. Don't feel it. Don't let it show.


Kedveltem a színtelen, fekete világokat, ahogy örömmel töltött el a fagy és a félelem jelenléte is. Az átformált emlékkép tökéletes táptalaja volt az erőm fitogtatásának, és annak, hogy félelmet csöpögtessek a nő szívébe. Nem volt nehéz dolgom, hiszen nem volt még szerencsénk egymáshoz, így legfeljebb a szülei riogathatták velem. Bár úgy véltem, hogy az erejével jobban rémisztgették, mint a rémálmokkal.
- A múlt, a jelen, vagy a jövő nem számít ebben a világban. Lehet, hogy egyszer már megtörtént, de ettől függetlenül egy véget nem érő spirálban újra és újra átélheted. A spirál meg is szakadhat és valósággá válhat, mindez azon múlik, hogy te miként reagálod le – feleltem neki csendesen. A leheletem látszódott a fagyos levegő által, ahogy a láncokon is jégvirág jelent meg. A vas mégsem hajolt meg az akaratának, ugyanis enyémnek engedelmeskedett igazán.
- Ismerem a félelmeidet és a vágyaidat. A legsötétebb titkaidat, amelyekről csak álmodni mersz. De maradjon az én titkom, hogy miként vagyok képes rá – húzódtak sejtelmes mosolyra az ajkaim. Mások etikátlannak tartották volna az ilyesfajta megfigyelést, de ha valaki olyan nagyratörő álmokat szőtt, mint én, akkor kénytelen volt aljas eszközökhöz folyamodni. Biztos voltam benne, hogy Jack sem fogja annyira megbánni a döntésemet.
- Elűzni? – torpantam meg egy pillanatra előtte. Végigmértem finom vonásait, a vállára hulló szőke haját, a hatalmas szemeit, amelyekben most rémület tükröződött. Abszolút megértettem, hogy Jack számára miért volt szimpatikus, mégis, ha csak egy pillanatra képes voltam feketeséggel mérgezni a szívét, sokkal több potenciál lett volna benne. – Kétlem, királynő. Engem nem űzhetsz ki innen.
Amíg a lelke ismerte a félelmet – márpedig nem létezett olyan egyén, aki ne találkozott volna ezzel az érzéssel -, addig táplálta az erőmet és kapukat nyitott számomra, hogy meglátogassam őt. Szórakozott kuncogással figyeltem, ahogy a láncait rázta. Vajon mikor jött rá, hogy az egész jelenet a fejében és a lelkében játszódott? Mikor volt hajlandó ráébredni, hogy az őt fogva tartó láncok a saját rémképeinek metaforáit testesítették meg?
- Te is félsz tőlem, nem igaz? Vagy ha nem is feltétlenül tőlem, de az emlékeidtől, vagy attól, hogy mi fog történni veled. A félelem egyenlő a megkérdőjelezhetetlen tisztelettel. Olyan erőt ad az ember számára, amelyet mások el sem tudnak képzelni. – Összekulcsoltam hideg ujjaimat a hátam mögött, miközben felvilágosítottam őt arról, hogy miért volt szüksége egy vezetőnek arra, hogy féljenek tőle. Én élveztem, hogy senki nem kérdőjelezte meg a döntéseimet és vakon követtek engem. Hogy miért? Mert így nem állt fenn a lehetősége az árulásuknak, hiszen a rettegés gúzsba kötötte őket.
- Ó, valóban nem? – kérdőjeleztem meg az állítását, hiszen egyszer már megtapasztalta milyen érzés volt, amikor az emberek féltek tőle és az életére akartak törni. Tudtam, hiszen az emlékeit kikutattam az álmain keresztül. Valahol mélyen pedig ő is érezte, hogy a mostani élete nem volt több, mint egy óvatosan felépített tündérmese, amely egyetlen rossz döntés során romokba dőlhetett.
- Én nem akarlak bántani téged. Épp ellenkezőleg – közelítettem óvatosan, az árnyakból kiválva a kifakadása után. Talán én kreáltam az álmot, amely felszabadította benne ezeket az érzéseket, de ha nem tettem volna, akkor másképp tört volna felszínre. Némán figyeltem, ahogy a falhoz húzódott, én továbbra is a helyiség közepén álltam, és onnan tekintettem le rá.
- Nem hallanak téged. Senki nem fog meghallani téged, ha nem veszed kézbe a sorsodat. – Zaklatottnak tűnt, épp ezt akartam elérni nála, s tetézzem az érzéseit, jómagam is hátat fordítottam neki.
- Nos, mivel úgy érzem, nem kérsz a segítségemből, jobbnak látom, ha jómagam is tovább állok. Akkor pedig végképp egyedül maradsz – pillantottam hátra a vállam fölött még egyszer utoljára, mielőtt kinyitottam volna a cella ajtaját és kiléptem volna a folyosóra. Hideg szél söpört végig a folyosón, eloltotta a fényt adó fáklyákat, én pedig becsuktam magam mögött az ajtót.
Úgy tettem, mintha a lépteim távolodtak volna a cellától, azonban odakint a falnak támaszkodva vártam azt, hogy a leendő jégkirálynő utánam kiáltson.


632 szó •••  Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. 3726835930  ••• youtube

Nem szórt rá senki csillámport



Phobos Athanasiou
Gazember
Gazember
Phobos Athanasiou
Mesehõs :
Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. E35661182b043e9f5791c326ae80c2e3ba5a18d9
Az öt legenda
Mumus
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
37
Titulus :
The King of Nightmares
✦ ✦ ✦ :
Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. A9f756e515c96c18338a70e8195b0e6cb866e75b
Akinek az arcát viselem :
Richard Harmon
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat (Stormreach)
✦ ✦ ✦ :
Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. Tumblr_inline_nblm8fASzy1sh5zsy
A tükör mögött :
Lazarus

Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. Empty
TémanyitásConceal it. Don't feel it. Don't let it show. Empty2023-11-26, 14:15


❝ Elsa & Pitch Black ❞

Conceal it. Don't feel it. Don't let it show.


Álmaimban számtalanszor jártam otthon. Nem csak Arendelle-ben, hanem az Elvarázsolt erdőben. Talán utóbbit már inkább tartottam a valódi otthonomnak, mint az előbbit. Ott tényleg úgy éreztem, önmagam lehetek és nem fél tőlem senki többé. Királynőként Arendelle-ben továbbra is tartottam volna attól, mikor kezdenek el újra félni tőlem. Mindig is emlékeztem a szüleim tanácsára. Rejtsem el az erőmet. De ezzel arra kértek, hogy önmagamat rejtsem el.
Nokkal száguldozni az erdőben vagy épp a vízben csodálatos érzés volt. Felemelő. Hazajárni Annához időnként pedig pont elég – a társasjátékos estek… amikor a fiúk kikaptak, vagy pont, hogy mi. Egy ilyen álmot éltem újra. Boldog voltam, nevettünk. Olaf hozta a formáját, aztán hirtelen megváltozott minden.
A fagyos cella látványától kirázott a hideg – pedig jól bírtam. A következő, amire felfigyeltem, azok a láncok a kezemen. Kétségbeestem, megrántottam.
- Mi…? De hát miért…?! – Kérdeztem volna, mégis mit követtem el, mikor meghallottam egy ismeretlen hangot. A szívem a torkomba ugrott. Ki ez az alak? Hallgattam a szavait, közben tekintetem ide-oda cikázott. – Honnan… tudod? De ez már a múlt! Nem lehet, hogy újra… ők nem – Az ajtó felé néztem, majd vissza az idegenre. Az ismerős hangok valamelyest megnyugtattak. – Mindjárt bejön valaki és elűz innen téged, akárki is vagy! – Nem akartam hagyni neki, hogy befolyásoljon. Nem történhet meg újra az, ami egykor már igen. Nem térhettem vissza abba az állapotba, hogy rettegnek tőlem és én is önmagamtól… nem.
Amikor belekezdett az ajánlatába, ráncolni kezdtem a homlokomat. Kinek gondol engem? Újból megpróbáltam kirántani a kezem a láncok fogságából.
- Te élvezed, hogy félnek tőled? – Kérdeztem közbe, de ennyivel le is tudtam. Próbáltam kizárni a fejemből a hangját, az ostoba szövegelését. Még hogy féljenek tőlem… és tisztelni fognak. Micsoda őrültség!
Aztán amikor arra tett megjegyzést, hogy csak addig fognak szeretni és elfogadni, amíg a kedvükre teszek, utána nem… felnéztem rá.
- Nem lehet… - Megráztam a fejem. Kezdett eluralkodni rajtam a félelem, ami eddig csak fel-felbukkant a felszínre, de most túlontúl gyorsan akart utat találni magának. Mi van, ha igaza van? Ha újra megtörténik? A láncokra néztem. Hiába használtam az erőmet, hiába próbáltam megfagyasztani és letörni magamról, hasztalan volt. – Tűnj el végre! – Amikor ezt kiáltottam, már hűlt helye volt. Körbe forogtam, amennyire a lánc engedte, majd a földre rogytam. – Nem félhetnek újra tőlem. Nem lázadhatnak fel újra… ezt már egyszer végigjátszottuk. Nem vagyok rá képes újra. Nem akarom… - A falhoz húzódtam, ott döntöttem neki a hátam, aztán a láncokat kezdtem figyelni. Közben hallgattam a beszűrődő hangokat.
Nem jött be senki. Hiába vártam, hogy Anna vagy Kristoff, Olaf… vagy akár Sven betörje az ajtót, nem történt meg.
- Félnek tőlem? – Kétségbeestem. Felkeltem a földről és az ajtó felé indultam. A lánc megállított. – Anna! Kristoff! Hallotok engem?! Segítsetek, kérlek! – Kiabáltam, abban a reményben, hogy valaki meghall engem.

454 words COLD & DARK note:  evil!elsa rendel...? Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. 321849167    




The cold never bothered me anyway.
Nem szórt rá senki csillámport


Summer Sorensen and Phobos Athanasiou csillámport hintett rá


Evangeline Snow
Királynõ
Királynõ
Evangeline Snow
Mesehõs :
Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. Cute-frozen-elsa-vx0ax77dyn98vc39
❝ Frozen❞
Elsa of Arendelle
Egyszer volt, hol nem volt... :
Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. Original
❝ Show Yourself ❞
Are you the one I’ve been looking
for all of my life?
Show yourself, I’m ready to learn

Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. Tumblr_inline_o9bulgX15x1rifr4k_500
Ennyi ember hisz bennem :
20
Titulus :
SNOW QUEEN
A másik felem :

❝ Guardian of Fun ❞
King of my heart
And all at once, you're all
I want I'll never let you go

Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. F6d6b5864a1940a70d1016c2e07fb805cb77889e
Akinek az arcát viselem :
DOVE CAMERON
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
FROSTCALL
✦ ✦ ✦ :
Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. Elsa-anna
❝ Hey, Anna! ❞
Do you want to build a snowman?
I never see you anymore
It's like you've gone away

Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. Image
A tükör mögött :
❝ Sweet Panda: ❞
Eliffe

Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. Empty
TémanyitásConceal it. Don't feel it. Don't let it show. Empty2023-11-26, 13:12



Elsa & Pitch Black
Conceal it. Don't feel it. Don't let it show.


Jack Frost álmai közt olyan könnyű volt kutakodni, mintha egy gyermek játékát vennéd el. Jack védtelen volt, amikor aludt, ráadásul rémesen sokat járt az esze különböző személyeken, így nem volt nehéz dolgom kifürkészni a félelmeit. Amint megtaláltam őket, felhasználtam ellene azokat.
Így találtam rá az álmok között járva egy másik személyre, aki hasonló erő birtokában volt, mint Jack, azonban talán még nála is sebezhetőbb volt. Számtalan éjszaka fürkészték a nő álmait az általam teremtett fekete porból formált rémálmok. Az emberek nem is gondolták volna, hogy milyen egyszerű volt leásni a tudatalattijukba, hogy aztán megteremtsük a tökéletes álomképet számukra.
Amikor beléptem a nő álmaiba, megérintettem és átformáltam azt, bármilyen szép képet is látott maga előtt, pillanatokon belül egy fagyos cellában találta magát, kezei bilincsbe verve. Mintha egy régi emlékkép momentumai sejlettek volna fel előtte. Most azonban bármennyire próbált szabadulni, a láncok nem eresztették.
Én pedig a félhomályban megbújva figyeltem a reakcióját. Odakintről a felbőszült tömeg hangját hordozta a fagyos szél.
- Félni tőlük igazi gyengeség, Elsa – szólaltam meg a háta mögött, ahogy előléptem az árnyékból. – Rejtsd el! Ez kellett, igaz? Légy átlátszó! Parancsoltak rád, hiszen ha megmozdulsz, az vészjóslóvá válhatott.
Az ajtó felé pillantottam, a rácsos résen keresztül halovány fáklyafény szűrödött be. A folyosón léptek, a nő számára ismerős hangok hallatszódhattak be, de bárki is akart volna bejönni, ez az én rémálmom volt, így senki nem érkezett látogatóba.
- Milyen szörnyű lehetett az egész életedet úgy leélni, hogy rettegtél a következményektől. A félelem, ha a tiéd, gúzsba tud kötni, és tönkre tehet – ingattam a fejemet, ahogy közelebb léptem hozzá. Ismertem a félelem minden formáját, hiszen annak idején én is megküzdöttem a sajátjaimmal, és képes voltam előnyt kovácsolni belőlük. Tudtam, hogy a félelemnek hatalmas mozgatóereje volt, elvégre engem ez táplált és tett erőssé.
- Mit szólnál ahhoz, ha azt mondanám, hogy leveszem a láncaidat, megmutatom neked miként urald az erődet és elérheted, hogy ők féljenek tőled? Miattuk szorongsz, miattuk rettegsz. Miattuk nem élhették teljes életet. Majdnem megölted a húgodat, befagyasztottad a királyságot, amelyet vezetned kellene, de… Ezzel csak azt érted el, hogy meg akarnak ölni. Ha képes vagy megmutatni neked erőd valódi határait, akkor nem fognak megölni. Tisztelni fognak téged, fejet hajtanak az akaratod előtt. – Körbe-körbe sétálgattam körülötte, miközben az ujjaimmal néha-néha megérintettem az őt fogvatartó láncokat. Micsoda veszteség lett volna érte! Jack megmutatta, hogy a fagy és a sötétség milyen csodákat szült, de nem akart élni azzal a hatalommal, amelyet közösen birtokoltunk volna. A kis barátnője talán ennél okosabb volt.
- Ne feledd, csak addig fognak szeretni és elfogadni, amíg a kedvükre teszel. Ha félnek tőled, akkor nem mernek majd ellenkezni az akaratod előtt. Rajtad áll, hogy ki akarsz-e szabadulni és megmutatod nekik mire vagy képes. Vagy gyáván elfuthatsz és akkor levadásznak a saját alattvalóid, jégkirálynő – duruzsoltam az utolsó szót a fülébe, mielőtt kuncogva ismét eggyé olvadtam volna az árnyakkal és figyeltem volna a reakcióit. Szerettem ezt a játékot űzni. Mindenkit máshogyan kellett megközelíteni, más úton lehetett megtéríteni és felnyitni a szemét.


506 szó •••  Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. 3726835930  ••• youtube

Nem szórt rá senki csillámport


Evangeline Snow csillámport hintett rá


Phobos Athanasiou
Gazember
Gazember
Phobos Athanasiou
Mesehõs :
Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. E35661182b043e9f5791c326ae80c2e3ba5a18d9
Az öt legenda
Mumus
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
37
Titulus :
The King of Nightmares
✦ ✦ ✦ :
Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. A9f756e515c96c18338a70e8195b0e6cb866e75b
Akinek az arcát viselem :
Richard Harmon
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat (Stormreach)
✦ ✦ ✦ :
Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. Tumblr_inline_nblm8fASzy1sh5zsy
A tükör mögött :
Lazarus

Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. Empty
TémanyitásConceal it. Don't feel it. Don't let it show. Empty2023-11-26, 13:09

Conceal it. Don't feel it. Don't let it show.
Elsa && Pitch Black

Nem szórt rá senki csillámport


Evangeline Snow csillámport hintett rá


Phobos Athanasiou
Gazember
Gazember
Phobos Athanasiou
Mesehõs :
Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. E35661182b043e9f5791c326ae80c2e3ba5a18d9
Az öt legenda
Mumus
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
37
Titulus :
The King of Nightmares
✦ ✦ ✦ :
Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. A9f756e515c96c18338a70e8195b0e6cb866e75b
Akinek az arcát viselem :
Richard Harmon
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat (Stormreach)
✦ ✦ ✦ :
Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. Tumblr_inline_nblm8fASzy1sh5zsy
A tükör mögött :
Lazarus

Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. Empty
TémanyitásConceal it. Don't feel it. Don't let it show. Empty

Ajánlott tartalom

Conceal it. Don't feel it. Don't let it show. Empty
 

Conceal it. Don't feel it. Don't let it show.

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal