Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 17 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 17 vendég :: 2 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Baba Mirai
Ma 17:15-kor


Stuart Morrison
2024-04-25, 02:31


Talon Bourne
2024-04-22, 23:54


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:15


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:12


Antoine LeCompte
2024-04-22, 10:37


Evolet Yang
2024-04-22, 08:51


Evolet Yang
2024-04-22, 07:41


Rosemary Holloway
2024-04-22, 01:02


Rosemary Holloway
2024-04-22, 00:33


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%



Megosztás
 
Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásStrike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Empty2021-10-03, 00:23

The end
Egy félbehagyott fejezet
Nem szórt rá senki csillámport



Mirage Mirror
Káprázat Tükör
Káprázat Tükör
Mirage Mirror
Egyszer volt, hol nem volt... :
Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody JPbm1tY
Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody C762116a1803ee0f854bc93c33ab04366020e95a
I am afraid of what I'm risking if I follow you
Into the unknown
Ennyi ember hisz bennem :
1714
Titulus :
Pengu ✦ Sisu ✦ Namaari
✦ ✦ ✦ :
Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody 5fddf4ef6494eaab04a3d1f645e25da2c51b0860
Életkor :
3
Akinek az arcát viselem :
Kim Soo-hyun ✦ Han So Hee ✦ Gemma Chan
A tükör mögött :
Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody 6442b92e7f900b694cceef6bce1f5ee9dd32e05b
Evolet Yang
Baba Mirai ✦ Baba Shouta

Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Empty
TémanyitásStrike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Empty2021-08-30, 02:22

Miyoung & Cody
✦ building bridges
- Ha az tényleg bekövetkezik, akkor már tényleg kezdhetünk aggódni. - Remélem, hogy Clayton most már tényleg lassan előkerül, mert nem tudom, hogy mit csinálok vele, ha előkerül. Mert muszáj előkerülnie. De az egyszer biztos, hogyha ez megtörténik, akkor majd jól kioktatom arról, hogy ennyi időre nem tűnhet el csak úgy el, mert még a végén az embernek a legrosszabb gondolat költözik a fejébe. Mondhatjuk, hogy épp eleget láttam és tapasztaltam ahhoz, hogy tudjam nagyon könnyedén felszívódhatott anélkül, hogy egyáltalán tudnánk rá. Talán ő is megérdemelne egy keresőpartit, amivel meggyőződhetünk róla, hogy tényleg sehol sem lehet megtalálni. De, aki nem akarja, hogy megtalálják azt sajnos nem fogjuk tudni levadászni akármennyire is szeretnénk.
- Te jó ég.. Egy pillanatra teljesen libabőrös lettem most. Annyira jól utánzod, hogy már azt is hihetné az ember, hogy szándékosan tüntetted el, hogy gonosz módon átvedd a helyét! - Az egész természetesen egy hatalmas vicc, mert ha valaki nem akarna Clayton cipőjébe bújni az Cody. Meg aztán el sem tudom képzelni, hogy önszántából a vállaira emelne egy ekkora terhet. De tényleg nem szabadna ilyenekkel még viccelődnöm sem, mert minden lehetőséget számításba vesz a fejem aztán utána nem tudom elengedni a gondolatot akármennyire is szeretném. Sajnos, ha egyszer beindul az agyam, akkor elég nehezen lehet utána leállítani.
- Vagy a végén megkapod, hogy már megint mivel pazaroltad az idődet. - Mondjuk valamivel talán tényleg fel kellene hívnunk magunkra a figyelmet, hogy végre felbukkanjon, mert máskülönben tényleg nekünk kell utána mennünk és azt sem tudom, hogy hol kezdhetném meg aztán bőven van elég dolog jelenleg a nyakamban, hogy még ezt is magamra vállaljam. Bár akkor már kérdés, hogy mégis milyen barát vagyok, ha hajlandó vagyok hátat fordítani valakinek csak azért, mert nem érek éppen rá. De ténylegesen nem tűnt el Clayton csak nagyon úgy érződik, hogy ez a helyzet.
- Amennyi időre már elment az egyszer biztos, hogy nem fogtok szűkölködni akkor munkában aztán meg majd látogatókban. - Köztük természetesen jómagam is itt leszek, mint első látogató, de részben azért, hogy rágcsáljam egy kicsit Clayton fülét, hogy legközelebb azért, ha máshogy nem is, de egy galambot küldjön már felénk vagy valami, hogy még életben van, de nyomot követ. Persze megértem, hogy nem mindig lehet kapcsolatban, de ennyi idő elteltével már akaratlanul is aggódni kezd, akárki.
- Oh! - Kíváncsian kezdem el lapozgatni a magazinokat, de csak félig engedem, hogy lekössék a figyelmem, mert ha hagyom magam elveszni benne, akkor biztosan nem fog kirángatni a kis zónámból egy jó darabig. - Nagyon kedves tőled! Azt hiszem elvinném mindegyiket, ha nem gond. - Bár kérdéses, hogy mégis mennyi is az összes, de nem hiszem, hogy túl sok lenne ahhoz, hogy megpróbáljam elvinni jómagam. Meg aztán nem is számít, hogy milyen régi kiadás, vagy sem tekintve, hogy olvasgatni is szeretem egyszerűen na meg aztán van abban is valami, hogy a régebbi lapokban kritizálni mai szemmel néhány régebbi darabot, ami lehet akkor nagyon tetszett, de mostanra, mintha megvilágosodtam volna fordítom át majd az oldalt, mintha nem is akarnám meglátni. - Én mindig örülök az ilyesminek, szóval ha még a kezedbe akad ilyesmi rám mindig gondolhatsz. - Lehet, hogy nem ismerjük egymást olyan közelről, de ez is csak egy újabb példája, hogy Cody mennyire aranyos személy is. Igyekszik, ami kevés emberről mondható el. Lehet, hogy hibázik, de minden ember hibázik előbb vagy utóbb. Ha pedig próbálkozik valaki akaratlanul is bekövetkezhet egy-egy hiba, bár azt is megértem, hogy ezt nem mindenki így látja. Főleg, ha egy-egy hiba egy nagyobb kárral is jár kéz a kézben. - Milyen terveid vannak mára amúgy? Mármint munka után gondolom. 

remélem tetszik c:
Vendég
Vendég
Anonymous

Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Empty
TémanyitásStrike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Empty2021-08-16, 18:59

Miyoung & Cody

- Pontosan! – Az új kiállítást nem indíthatjuk el addig, amíg Clayton elő nem kerül, ezt Miyoung még nálam is jobban tudja. – Lassan ott tartunk, hogy még én is elkezdem hiányolni, nem csak ti! – vigyorogtam, pedig ha valaki élvezhette volna, hogy a főnök távol van, az tényleg én vagyok.
Nem arról volt szó, hogy nem kedveltem volna Claytont, pusztán csak… a frászt hozta rám. Meg szerintem minden, egészséges túlélőösztönnel rendelkező városlakóra, aki valaha kettesben maradt vele egy légtérben, kivéve talán Miyoungot és Cray-t, akik képesek voltak azonos súlycsoportból kommunikálni vele. Én csak apró halacska voltam ebben az egyenletben.
De még én is beláttam, hogy jobb az, amikor itt van: a dolgok gördülékenyen haladnak a maguk rendjén és nincsenek ekkora kérdőjelek mindenki feje fölött. Ha belegondolok, kissé tényleg aggasztó volt a hosszúra nyúló távolléte és láttam Miyoungon, hogy ő tényleg számításba kezdi venni a legrosszabb lehetőségeket is.
Úgy döntöttem megpróbálom elterelni a figyelmét a borús feltételezésekről.
- Alapvetőleg jobb dolgom nem is lehetne – értek egyet vele. -  Forgalomtól függetlenül nyugtom van egész nap és nem kell attól félnem, mikor nyársal fel valaki a szúrós tekintetével. Kivéve, ha beugrom az ajándékboltba. Láttad már azt a gorillát? Nem lehet, hogy az Clayton? Borzasztóan emlékeztet rá, pont úgy figyel, mintha bármelyik pillanatban rám vethetné magát, hogy „Mit lazsálsz, Ankers, azt hiszed szállóvendég vagy?! Ez egy múzeum!” – kísérlem meg imitálni a főnököm szigorú hangsúlyozását, bár a gorillának biztosan jobban menne. Clayton becsületére legyen mondva, eddig egyetlen ilyen leszúrást sem kaptam, de ez nem jelenti azt, hogy nem nézném ki belőle.
- Igazad van, de lehet, hogy azért csinálok majd egy prototípust. Csak ide a pénztárba – amiatt csak nem kerülhet veszélybe az állásom, mert őrzök egy képet a főnökömről a munkahelyemen. Talán pár pletykát megérne a dolog, de mondja azt bárki, hogy amúgy nem lenne kedves gesztus. – Hogy amikor visszajön, tudja, hogy hiányoltam – teszem a kezem színpadiasan a mellkasomra.
- Egyébként szerintem feleslegesen aggódunk. Nem sok olyan keménykötésű fazont ismerek mint ő, szóval biztos kutya baja, csak megy az orra után. Mikor meg előkerül, bővíthetjük ki a múzeumot – vakarom meg a halántékom gondterhelten, mint aki tényleg el tudja képzelni a jelenetet, amiben a főnöke annyi műkinccsel tér vissza, ami már meghaladja az épület kapacitását. Amilyen régóta távol van, bármilyen hozományt el tudnék képzelni, az aranyelefánttól a világháborús tankig.
Miyoung egy kedves lány - nem először ér ez a felismerés, de mindig jólesik ilyesmiben megerősítést nyernem. Azt viszont nehezen tudom elképzelni, hogy ezt miért nem látják többen. Össze tudott barátkozni egy olyan alakkal, mint Clayton, őszintén aggódik érte és még velem is jófej, pedig jobbára csak futó ismerősök vagyunk. Akár a fél város loholhatna utána, szép kis kihívás elé állítva ezzel a leendő kérőjét és azon se lennék meglepődve. De mások zárkózottsága olyan dolog, amit mindig igyekszem tiszteletben tartani, hiszen szerencsére nem vagyunk egyformák. Én bőven beérem azzal is, hogy kellemesnek tartja a társaságom.
Még nem sok időm volt eljátszani a neki félretett meglepetésemet, ezért egyszerűen csak leveszem az egyik polcról a kartondobozt és a pultra teszem.
- Kaptam az egyik idős szomszédomtól egy halom régi újságot – vezetem fel a sztori rövidített változatát - és amikor átnéztem elég sok divatmagazint is találtam köztük, amiket aztán különválogattam - kiveszek egy párat a dobozból, hogy meg tudja nézni. Réginek nevezem őket, de relatív kinek mi számít annak, én már egy öt évvel ezelőtti kiadványt is régiségnek tartanék, ha folyóiratról van szó. De múzeumi dolgozóként ezt nem hangoztatom.
- Valaki említette, hogy szereted a divatot, és azt hiszem még a House of DeVilnek is van köztük pár régi katalógusa, szóval arra gondoltam, talán érdekelhet… – vonogatom a vállam, mert kezdem kicsit idétlen ötletnek tartani, mintha a rámsózott régiségeket akarnám továbbsózni rá. - Vagy akár ismersz olyat, aki örülne neki…? – dőlök neki a pultnak a reakcióját figyelve.
- Ha nem kell, nyugodtan itt hagyhatod, vagy csak vidd el azt, ami érdekel.

Nem szórt rá senki csillámport



Cody Anker
Lázadó
Lázadó
Cody Anker
Mesehõs :
Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody BWvL3x
A kis hableány
Ficánka
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
15
Titulus :
Professional Clownfish
A másik felem :
Oh, god,
what a handsome devil
Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody 2ea86dc959cceb16fcf132b06f4177ad7808f68a
that guy is.

✦ ✦ ✦ :
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Cole Sprouse
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat (Stormreach)
Kereslek, de nem talállak :
✦ ✦ ✦ :
Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Disney-The-Little-Mermaid-Flounder-Gif
i'm not a guppy
Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Tumblr_inline_owunmyEVk61qlt39u_250
A tükör mögött :
Lharielle

Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Empty
TémanyitásStrike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Empty2021-08-14, 18:51

Miyoung & Cody
✦ building bridges
Lassan már kezdtem azt érezni, hogy jómagam sokkal több időt töltöttem a múzeumban az utóbbi időben, mint maga Clayton. Nem tudom, hogy mit ment felkutatni vagy levadászni, de az, hogy már ennyi ideje távol van szinte hihetetlennek tűnt. Mondhatjuk azt is, hogy lassan már igazán elkezdek érte aggódni, hogy mégis hol nyelhette el a föld. Főleg, ha azt vesszük figyelembe, hogy Clover is egyik pillanatról a másikra szívódott fel és így lett lehetőségem bekerülni a csapatba. Remélem, hogy Clayton nem került hasonló helyzetbe, mert akkor esküszöm, hogy összerogyok már a teendőim alatt. Nem hiszem, hogy ennyi embert fel tudnék kutatni vagy éppenséggel segíteni. Már így is mondhatjuk, hogy túlvállaltam magam bizonyos szempontból és még csoda, hogy még van időm néha szórakozni is. De még ezt is bele tudom szőni az időmbe addig pedig semmi sem túl vészes.
- Az pedig nem indul be amíg vissza nem tér Clayton, aki talán már el is felejtette, hogy merre van az a visszafelé. - Azt sajnálom, hogy jóformán senki nem tud róla semmit azon kívül, hogy elment önként és dalolva. De amíg nem bukkan fel újra addig nem tudom elengedni a legrosszabb gondolatot, hogy valószínűleg ő maga is eltűnt.
- Nem igazán, de gondolom ennek te azért egy kicsit örülsz. - Új próbaidősként talán kevesebb teher van a vállain, hogy a főnök nincs itt, hogy megfigyelje minden egyes pillanatban. Főleg, mert ott van az íratlan szabály, hogy a főnök mindig akkor talál meg, amikor éppen semmit sem csinálsz. Az nem számít, hogy az előtte lévő órát kemény munkával töltötted. Abban a pillanatban nem csinálsz semmit és ejnye-bejnye.
- Azt kell mondanom, hogy támogatom az ötleted, mert ha arra nem bukkan fel újból, akkor igazából semmire sem fog. - Kétlem, hogy túlságosan boldog lenne, ha ennek még csak akár a hírét meghallaná. Talán még tényleg képes lenne és újra felbukkanna ennek hallatára. - Mondjuk azért vigyáznék, hogy nehogy a végén többet kapj, mint egyszerű leszúrást. - Nem szeretném, ha emiatt elbocsájtaná valószínűleg még ki is állnék Cody-ért, mert azért valljuk be amennyit már távol volt simán megérdemli, hogy valaki úgymond a körmére nézzen. - Nem lenne rossz mondjuk lassan már tényleg keresőcsapatot lehetne indítani utána, mert nagyon nem tetszik, hogy ennyire távol van. - Kicsit olyan érzésem van, hogy még jó ideig távol lesz. A végére már azt is megkockáztatnám, hogy úgy fogok csinálni, mint aki még csak távolról sem ismeri. Mármint tényleg megérdemelné, hogy egy kis ideig elszórakozzak vele.
Mondjuk mindennek még az elmélete is szomorú lesz a jövőben, ha esetleg valami baja esett és nem mentünk utána. Bár nem is tudom, hogy pontosan hova is kellene utána menni, mert szokás szerint nem közölte velem, de talán ez a legelső, hogy ilyen hosszú ideig távol van.
- Azt pedig mindig szívesen veszem. - Van benne valami a kis pozitív energiájában meg a humorában, amitől az embernek már rögtön jó kedve lesz. Megnézném, ahogy nem csak jegyeket árusít, hanem esetleg körbevezetné vendégeket a múzeumban. Mondjuk talán a kevésbé érdekelteknél lenne talán elsőre népszerű, de akár egy új közeget is bevonzhat, mert a humorával bármit fel tud dobni. - Oh, mit? - Kérdezem majd követem is őt befelé.  

remélem tetszik c:
Vendég
Vendég
Anonymous

Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Empty
TémanyitásStrike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Empty2021-08-09, 19:12

Miyoung & Cody

Nem szoktam panaszkodni a nyugis napokon, hiszen számos kreatív vagy moderáltan hasznos módja volt annak, hogy elüssem az időt. De azért még így is reménykedek, mikor az utcára lesve látom, hogy elsétál a múzeum előtt egy párocska, vagy őket követve két néni. Utóbbiak igencsak felkorbácsolva a reményeimet, el is indultak a bejárat felé, de csak annyit kérdeztek, megnyílt-e már az új kiállítás?
Lemondóan közöltem velük a nemleges választ, adtam mind a kettőnek egy-egy szórólapot és visszatértem a sepregetéshez. Bevallom, nem kapkodtam vele, a körülmények nem követeltek meg tőlem ennél nagyobb hatékonyságot.
Reggelente, még nyitás előtt, be szoktam kapcsolni a jegyirodában lévő régi, de még működő rádiót. Szívem szerint most is ezt tettem volna, de mivel úgy sejtem, hogy még elég próbaidős vagyok Clayton szemében, ezért a távollétében sem próbálkozom ilyesmivel – pedig mégis kinek ártanék vele…? Feltételeztem egyébként, hogy a múzeum minden helyiségében fellelhető néhány olyan régiség, ami nem elég különleges ahhoz, hogy kiállítási tárgy legyen, de elég használható, hogy senki se akarjon megválni tőle. Ez a csak a helyi adót fogó rádió, pont ilyen volt. Rám jellemző szerencsével persze éppen akkor sikerült elbambulnom, amikor valaki tényleg határozott szándékokkal közelíti meg a múzeumot, de az ismerős hang kellemes szelídséggel ránt vissza a valóságba.
- Miyoung! – örülök meg a lánynak egyből és derűs mosollyal az arcomon fordulok felé. Abbahagyom a levelekkel való küzdelmemet, a fel-feltámadó szél így is rég nyerésre állt. – Áhh, üresjárat van! Az új kiállítást várja mindenki – legyintek a partvis nyelén támasztva meg a karomat.
- Még mindig nem sikerült elkapni a főnököt? – teszem fel a lassan már költőinek szánt kérdést, sejtve, hogy Claytont keresi. Fel sem merült bennem, hogy esetleg engem szeretett volna elkapni egy csevejre - bár kellemes gondolat, de nem állunk egymáshoz olyan közel, és a csinos lányok egyébként is ritkán keresik az olyan srácokat, mint én.
- Ma sem jött be – válaszolom meg a fel sem tett kérdést. – Lehet, hogy kerestetnünk kéne? Szerinted csináljak plakátokat? „Eltűnt Igazgató! A nyomravezetőt ingyen tárlatvezetéssel jutalmazzuk!” – vázolom fel a rám jellemző eltúlzott dramaturgiával. - Mit szólsz? Talán a szörnyű marketingérzékem megidézné, hogy jöjjön és elővegyen amiatt, hogy rombolom a múzeum hírnevét a távollétében – vigyorodom el szemtelenül, de leginkább csak abban bízva, hogy a jobb napokat is látott humorérzékemmel és kellő kitartással, idővel el tudom érni, hogy megkedveljen. – Bár ha engem kérdezel, én látnék fantáziát egy „Hol van Clayton?” játékban. Mint egy éjszakai kincskeresés a múzeumban!
Leállok mielőtt túlzásba esnék, pedig hirtelenjében ezernyi ötletem támad arra, hogy miként tehetnénk népszerűvé egy ilyen programot. Szerintem lendítene a múzeum forgalmán, főleg ha a végén egy morcos múzeumigazgató a főnyeremény. Egyébként tudtommal nem ez az első eset, hogy Miyoung nem jár szerencsével és felfoghatatlan számomra, hogy a kedves főnököm hogy képes megvárakoztatni a város egyik legkeményebb csaját. Bár a helyében lehet hogy én se merném visszatolni ide a képem, mert ki tudja mi vár rá, ha Miyoung egyszer végre elkapja.  Ha lenne valaki, aki hajlandó velem fogadni, én arra voksolnék, hogy vitás helyzetekben a lány még Claytont is helyre tudná tenni. Talán ezért bírom ismeretlenül is annyira.
- Én tehetek esetleg érted valamit? Sziporkázó társaságom bármikor fel tudom ajánlani – vigyorgok, aztán eszembe jut, miért is villanyozott fel annyira a látogatása. – Oh, félretettem neked valamit! – azzal a lendülettel el is indulok az apró kis irodámba.

Nem szórt rá senki csillámport



Cody Anker
Lázadó
Lázadó
Cody Anker
Mesehõs :
Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody BWvL3x
A kis hableány
Ficánka
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
15
Titulus :
Professional Clownfish
A másik felem :
Oh, god,
what a handsome devil
Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody 2ea86dc959cceb16fcf132b06f4177ad7808f68a
that guy is.

✦ ✦ ✦ :
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Cole Sprouse
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat (Stormreach)
Kereslek, de nem talállak :
✦ ✦ ✦ :
Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Disney-The-Little-Mermaid-Flounder-Gif
i'm not a guppy
Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Tumblr_inline_owunmyEVk61qlt39u_250
A tükör mögött :
Lharielle

Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Empty
TémanyitásStrike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Empty2021-07-29, 05:32

Miyoung & Cody
✦ building bridges
Az utóbbi időben elég sok minden történt és habár nem minden téren sikerült előrébb jutnom az élet medrében valahogy mégis azt mondhatom, hogy az utóbbi időben több okom volt arra, hogy mosolyogjak ez határozottan biztos. Akárhányszor csak Joon képe ugrott be a fejembe máris széles mosoly volt az arcomon, ami gyakoribb volt, mint bárki gondolná. Szeretném élvezni a boldogságom minden egyes cseppjét ugyanakkor valamennyire tiszta fejjel is kell előre tekintenem. Nem engedhetem meg magamnak, hogy elvakítson a jelenlegi szituáció.
Nem tudom, hogy mi a helyzet Clayton-nal, de az utóbbi időben kicsit ritkábban járok a múzeumba, mint régen, de azért a régi szokásokat nem lehet teljesen levetkőzni. Az időm valamelyest kevesebb meg aztán a munkámon kívül is különböző nyomozásokat vettem a nyakamba, ami miatt lassan ki se látok a teendőim közül, de azért mégis időt tudok számítani arra, ami fontos és a múzeum mindig különleges helyet kap a szívemben.
Az odavezető úton elképzeltem, hogy mennyire lecseszem Clayton-t, amiért felszívódott, de ugyanakkor eszembe jutott az opció, hogy valószínűleg még mindig nem tért vissza ezért inkább csak elhessegettem a gondolatát az egésznek, mert csak felhúznám magam az egészen feleslegesen és még csak ott sem lenne a személy, akin levezethetném a frusztrációmat.
A múzeumhoz érve azonban hamar megpillantottam Cody-t, aki többé-kevésbé lelkesen söprögette a száraz faleveleket. Habár nem mondanám, hogy barátok vagyunk, vagy olyan lenne a kapcsolatunk, mint Clayton-nal azért mégis el tudunk beszélgetni egymással, de azt hiszem mint a legtöbb kapcsolatom ez is nehezen küzdi át magát a felszínes részeken. Talán ebben én is hibás vagyok. Viszont azt elmondhatom, hogy határozottan igyekszem nyitottabb lenni mások felé.
- Szia Cody! - Köszönök rá majd hamar mellé is érek a levélmentes oldalon. - Nincsenek túl sokan, hogy söprögetsz? - Ha éppen pangás is van az embernek valamivel le kell foglalni magát különben soha nem pörögnek a munkaórák.

remélem tetszik c:
Vendég
Vendég
Anonymous

Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Empty
TémanyitásStrike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Empty2021-07-26, 17:49

Miyoung & Cody

Azt hinnéd, hogy egy múzeum ajándékboltja barátságos hely. Egy zsúfolt, színes apróságokkal teli kincsestár, ahonnan hazaviheted a kiállítási tárgyak zsebbarát méretre szabott másait, képeslapok arzenálja közül válogathatsz a nagyinak és előre tudod, hogy erőszak alkalmazása nélkül, nem távozhatsz üres kézzel, ha gyerek is van nálad.
De azt kell hogy mondjam, hogy ez az egyetlen hely a múzeumban, amitől a frász kerülget. A cápafogsor a tizenhármas teremben? Valami rég elhunyt uralkodó jobb keze a hármasban? Ugyanmár… Még Clayton irodájának ajtaja is sokat veszít horrorisztikus értékéből, ha napokon át egy élethűre legyártott majom néz farkasszemet veled. Gorilla volt, azt hiszem. Egy időszaki kiállítás dísztárgya lehetett, és fogalmam sincs mikor került ide, de megfordult a fejemben, hogy kiragasztok az ajtóra egy „nyugalom megzavarására alkalmas berendezés” feliratot, mert határozottan nem volt barátságos ábrázata. És nem volt eladó, szóval nem bízhattam abban sem, hogy valaki kegyesen megszabadít tőle a közeljövőben.
Szerencsére az ajándékbolt nem tartozott a fennhatóságom alá – ahogy semmi más sem, ami nagyobb volt egy belépőjegynél – de egész gyakran megfordultam itt, mivel stratégiailag igen közel volt a jegypénztárhoz. Olyan hasznos dolgokat tudtam innen kölcsön venni, mint olló (nem, nem én tüntettem el, ami a pénztárban volt) vagy épp ragasztószalag (igen, én szakítottam el a falinaptárt, de biztosra veszem, hogy senkinek sem tűnt fel), de ha felesleges üres kartondobozra volt szükségem, mint most is, akkor is itt járhattam a legnagyobb szerencsével. Na, nem költözni akarok, pusztán csak bele akartam tenni valamibe azt a nagy rakat újságot, amit a szomszédomban lakó idős asszony sózott rám egy kora reggel.
Mindenképp szerette volna, ha a gyűjteménye a múzeumban végzi, és valamiért ezzel épp engem talált meg. Az nem lepett meg, hogy tudta, hogy a múzeumban dolgozom, a nénik szociális hálózata néha az internetet is lepipálja, de arról sehogy sem tudtam meggyőzni, hogy a jegyek árulásán kívül semmilyen más hatásköröm nincsen és ilyen szándékkal szerencsésebb lenne egy magasabb fokon, vagy esetleg egy könyvtárban próbálkoznia. Sanda gyanúm, hogy vagy nem akart a kedves igazgatónkkal találkozni vagy a kényelmi szempontok nyertek és én csupán két ajtónyira voltam. De az is lehet, hogy az újságok semmit sem érnek, és csak meg akart szabadulni tőlük.
Így lettem gazdagabb öt köteg gyűjteménynek is beillő magazinnal, amiről fogalmam sem volt, Clayton szerint érhetnek-e bármit is – valószínűleg nem sokat, ha eddig a néninél porosodtak és a szemfüles igazgatónk nem csapott le rá már réges rég.
Éppen ezért vettem a bátorságot és átmeneti tulajdonosuk lévén átnéztem mik is kerültek hozzám. Találtam közte néhány érdekes darabot, amit szándékomban állt megmenteni akkor is, ha a többi enyészetre lesz ítélve és a szomszéd nénitől ellesett nagylelkűséggel gondoltam közben másokra is. Ezért kellenek a dobozok.
Kiválogattam pár művészeti magazint, ami talán érdekes lehet Cray számára, és találtam pár réginek tűnő divatlapot is, ami elég ritka kincsnek tűnt ahhoz, hogy meg akarjam mutatni a múzeumunk egyik leghűségesebb látogatójának, Miyoungnak. Bevallom nem ismertem túl jól a lányt, de elég gyakran próbálta levadászni a főnököm fejét ahhoz, hogy néha szóba elegyedjünk és ha sokat nem is mesélt magáról, pár érdeklődési körét nem volt nehéz kideríteni. Nem mertem volna kijelenteni, hogy barátok lennénk, de valahogy ebben a témában mindketten elég balszerencsésnek tűntünk ahhoz, hogy önkéntelenül is szimpatikusnak tartsam.
Mivel nem tudtam, hogy mikor jön erre legközelebb, ezért félretettem az újságokat egy kisebb dobozba és jobb dolgom nem lévén felsepertem a múzeum előterét, ahova a szél folyton befújta a száraz faleveleket. Szokatlanul napsütéses délután volt Stormreach-ben, ezért nem sok látogató volt, aki tehette, inkább a szabadban keresett programot magának.

Nem szórt rá senki csillámport



Cody Anker
Lázadó
Lázadó
Cody Anker
Mesehõs :
Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody BWvL3x
A kis hableány
Ficánka
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
15
Titulus :
Professional Clownfish
A másik felem :
Oh, god,
what a handsome devil
Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody 2ea86dc959cceb16fcf132b06f4177ad7808f68a
that guy is.

✦ ✦ ✦ :
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Cole Sprouse
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat (Stormreach)
Kereslek, de nem talállak :
✦ ✦ ✦ :
Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Disney-The-Little-Mermaid-Flounder-Gif
i'm not a guppy
Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Tumblr_inline_owunmyEVk61qlt39u_250
A tükör mögött :
Lharielle

Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Empty
TémanyitásStrike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Empty2021-07-26, 16:44

Strike up a friendship!
Britney && Ficánka

Nem szórt rá senki csillámport



Cody Anker
Lázadó
Lázadó
Cody Anker
Mesehõs :
Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody BWvL3x
A kis hableány
Ficánka
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
15
Titulus :
Professional Clownfish
A másik felem :
Oh, god,
what a handsome devil
Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody 2ea86dc959cceb16fcf132b06f4177ad7808f68a
that guy is.

✦ ✦ ✦ :
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Cole Sprouse
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat (Stormreach)
Kereslek, de nem talállak :
✦ ✦ ✦ :
Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Disney-The-Little-Mermaid-Flounder-Gif
i'm not a guppy
Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Tumblr_inline_owunmyEVk61qlt39u_250
A tükör mögött :
Lharielle

Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Empty
TémanyitásStrike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Empty

Ajánlott tartalom

Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody Empty
 

Strike up a friendship! ✦ Miyoung & Cody

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» you're ruining it! ✦ leo & miyoung
» mina & cody ✦ little wall-communication
» Friendship time
» confrontation✦ nabi & miyoung
» hana & summer ✦ friendship time