Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 12 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 12 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Sage Dearborn
2024-05-03, 19:25


Lishcelle Cannon
2024-05-03, 02:25


Usui Takumi
2024-05-03, 01:28


Celeste Missulena
2024-05-03, 00:53


Morana Circe Bove
2024-05-02, 21:24


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 21:07


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 20:21


Mo Yuan
2024-05-02, 18:13


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%



Megosztás
 
Hugo Rivera
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásHugo Rivera Empty2023-08-11, 00:24

Hugo Rivera
Play by: Onur Tuna



Becenév
Hugo
Mesehõs
Bruno Madrigal (Encanto)
Tükörkép
látja magát és emlékszik
Csoport
Rebels ✦ Lázadók
Tartózkodási hely
Észak, Frostcall
Foglalkozás
üzletember - befektetési tanácsadó
Családi állapot
házasapa
Szexuális beállítottság
heteroszexuális
Mi történt velem?

Egy szív trappol a virradatban

Akkor történt, amikor először megszöktem otthonról. Nem volt bennem düh vagy csalódottság. Nyugalomra vágytam, amit otthon, az események közepette nem kaphattam meg, de ez nem a családom hibája. Ők csak élnek a jogukkal, hogy élnek. Ők csak megtestesítik azt, amire én alkalmatlan vagyok: a dramaturgiailag is tökéletes intrikákat és a látványos előadásokat. Nem az én tisztem, hogy ezekben szerepeljek. Olykor próbálok figyelni, megbújni a súgólyuk mélyén, de nincs ott a szöveg, hogy távozáskor magamhoz vehessem, megadva az esélyt arra, hogy értelmet nyerjen a külvilág.

Szóval azon a napon, amikor először szöktem el a családi házból, hogy nyugodtan tanulhassak, eltévedtem. London egy teljesen ismeretlen részére keveredtem, és már azt sem igazán tudtam, hogy jó városban vagyok-e, hogy láttam-e táblán az áthúzott London feliratot. Azt pedig végképp nem tudtam, hogy merre induljak el? Szívem szerint leültem volna az első padra egy roskadozó játszótéren, de tudtam azt is, hogy otthon várnak - ha nem is most, akkor majd este.

egy másik föladta magát

Nem kell sokat keresgélnem, mert az utcában egy takaros templomot találok - de talán sokkal jobb szó a kápolna, még a torony sem látszik ki a magas társasházak közül. Itt bizonyára segítenek, hiszen a szeretet, az isteni gondoskodás lakozik a falak közt és az emberi szívekben.
Ahogy belépek az ajtón, letaglóz a némaság és a kietlenség. Eszembe jut, amikor először léptem át egy szent épület küszöbét, és ugyanez az érzés fogott el. A szívembe mar a magány, és egy darabot szakít le belőlem a nyugalom jegyében. Elveszi a félelmet, hogy nem találok haza. Elveszi a reményvesztett útkeresést, és a helyére teszi a magabiztos döntés képességét - csak egy pillanatra, amíg átsuhan elmémen egy fekete csuha -, aztán már el is veszi, ami sosem volt ez enyém.

a harmadik még itt a mellkasomban

Rémültem nézek a lelkész nyugodt szemeibe. Torkomban dobog a szívem, és a fogaskerekek rendre kattognak, a nehézkes észjárásom miatt füstölögnöm kellene. Nem fogom fel a nyilvánvalót, amit maga is elmondott: a könyvem árult el. Nem fogom fel, hogy valakinek elég olvasnia ahhoz, hogy kedves legyen, másnak pedig tanulva sem megy a törődés és a figyelem.
- Én csak eltévedtem... - képzelem, hogy milyen érzés lehet ezt hallani egy tizenhárom éves fiataltól. A korombeliek ilyenkorra már rendre körbejárták a várost, én meg kipirult arccal állok egy templom ócska - de megnyerő -, néma - de nyugalommal teli - és ismeretlen - de kalandokat ígérő - kövén.

- Akkor jó helyen jársz. - de talán nem is tévedtem el igazán. A nyugalmat kerestem, és megtaláltam erre a megfelelő helyet. Tudtam, hogy be kell térnem, és itt segítséget kapok, és ahogy ez egészen kicsit tudatosult bennem, úgy meg is nyugodtam. Megfogta valaki a kezemet, és otthonába hívott, hogy beszélgessünk, és megmutassa azt, ami neki fontos. Én pedig nem tudtam betelni a történeteivel és a ténnyel, hogy ez a valaki a bizalmába fogadott.

félreveri az éjszakát

Nem néztem az időt. Amint megtudtam a haza vezető utat, már nem is érdekelt a hirtelen jött kétségbeesésem. Nem feszélyezett az idegen környezet, és az sem, hogy a lelkész rövidesen magamra hagyott. Eleinte ugyan furcsának találtam, hogy ezt meg meri tenni, mert nem ismert ahhoz eléggé, hogy bízzon bennem, de ahogy egyedül maradtam, a saját gondolataim és problémáim átvették a kormányrudat.

Késő este értem csak haza. A vacsoráról is lemaradtam. Ez volt az első alkalom, hogy megszöktem otthonról, és tudtam, hogy csalódást okoztam a szüleimnek, mert még sosem tettem ilyen meggondolatlan kirándulásokat, de röviddel ezután képes voltam elmagyarázni, hogy számomra mennyi előnnyel járt, hogy megtettem, ami hirtelen eszembejutott. Mondjuk lehet, nem érdekelt anyáékon kívül senkit.

**********

Van egy olyan elmélet, hogy a tisztességesen megkeresett pénz többet ér, mintha a font csak az ölünkbe hullott volna. Mindez szép és jó, de a világ szinte csak cáfolni tudja. Mindig háttérbe kerül az, aki nincs megfelelő anyagi helyzetbe, és nem képes biztosítani a társadalmat arról, hogy igenis képes fenntartani magát és jól kinevelni a gyerekeit. Én nem tartozok a szegények és az igazán gazdagok közé sem, soha nem is volt ismerős a családomon belül ez az érzés. Mindig átlagosan éltünk, és most is ezt tesszük, holott már megvehetnénk drágább dolgokat is. Persze nem ez számít. Szerényen élünk inkább, mégsem mondhatom azt, hogy adott este nincs mit az asztalra tenni, vagy nem veszek legalább néhány mesekönyvet a lányomnak.

Talán nem nekünk való az, hogy a húszas éveink közepén gyereket vállaljunk, de ugye visszacsinálni már nem lehet. És nem is lenne hozzá szívem. Inkább megveszem a középosztálybeli legjobb olvasmányok használt példányait, hogy a legjobbat hozzuk ki az életükből.

A használt könyvek vajon azért vannak a filozófiával átellenben, hogy magasztosabbá tegyék azokat, vagy inkább a filozófia erősítésének szándékaként azt az üzenetet sugallják hogy boldogok a lelki szegények? A filozófusok és a könyvesbolt rendezői jobban is meggondolhatták volna ezt. Rakhatták volna a filozófiát egy központi helyre, a használt részleg pedig nevéhez és minőségéhez méltón akár ki se kellene, hogy kerüljön. Hisz nincs olyan ember, aki szívesebben venne meg egy könyvet rongyosan, mint inkább olyat, ami a legújabb, legmodernebb és újragondolt kötetet, amiben plusz szójegyzék és szerkesztői magyarázat, esetenként a külföldi nyelveken írt szövegek fordítása egyaránt megtalálható. Pedig igazság szerint a tartalom ugyanaz. A fent felsoroltak mindegyike csak plusz kényelmi funkció, ami a nagyzolásban és egóban gazdag réteget jellemzi, vagy a hiú embert, aki bár sosem tanult nyelveket, mégis kívánja ismerni az általa fennkölten idézett latin szuperlatívuszok jelentéseit.

Több értelme van, ha megtanuljuk és így értjük meg az olvasottakat. Legkevésbé sem szükséges feleslegesen új könyveket vásárolni. Anno a tanulás kiváltság volt, most pedig ha kimarad az ember életéből, már szégyennek számít. Milyen gyorsan változnak az idők, az emberek mégis ugyanolyan gyarlók és kicsinyesek maradnak.

Ahogy sétálok a polcsorok között, felmerül bennem az is, hogy vegyek inkább a három mesekönyv helyett feleségemnek egy szakácskönyvet, és a tele pocak már nem kíván plusz történeteket elalvás előtt, de tisztában vagyok azzal, hogy nekem is részt kell vállalni a gyereknevelésben, és most a mesélésbe kell beleállnom. Vajon miről szólnak majd ezek az estimesének álcázott, mégis igaz történetek?

Képességem

✦ Azon szerencsések közé tartozol, hogy Fata Morgana belső határai számodra nem okoznak akadályt. Ugyanolyan átjárásod van, akár a kívülállóknak, azaz az embereknek.
✦ Jóslás. Képes vagy a jövőbe látni és sajnos, vagy sem, mindig pontosan azt látod, ami be fog következni. Persze, ez nem jelenti azt, hogy nem lehet dolgozni a megoldáson vagy hogy te nem nézhetsz félre néha valamit...
✦ Képes vagy olyan kilincs megalkotására varázslattal, ami pontosan illeszkedik azon különleges ajtókhoz, amiket Geppetto készít. Az ajtó csakis így működik, ez nyithat átjárót más világokba.
Sabra Nazari

betianak

Nem szórt rá senki csillámport


Mellan Rivera csillámport hintett rá


Hugo Rivera
Lázadó
Lázadó
Hugo Rivera
Mesehõs :
Hugo Rivera Bruno-encanto
Encanto
Bruno Madrigal
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
0
Titulus :
patkányokkal suttogó
Akinek az arcát viselem :
Onur Tuna
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak (Frostcall) ✦ Bárhol
A tükör mögött :
betianak

Hugo Rivera Empty
TémanyitásHugo Rivera Empty2023-08-11, 15:44

Csillámporos üdvözlet illet téged
Hugo Rivera ✦ Bruno Madrigal


„We don’t talk about Bruno… No, no, no!”

Kedves Hugo!

SILENZIO BRUNO
Tudom, ez egy másik mese, de…
Nem hagyhattam ki! Hugo Rivera 2732251548

Azta, fantasztikus ET-vel készültél el, melynek örülök, hogy az én virtuális kezembe kerülhetett. Hugo Rivera 2067867876  Hugo Rivera 2067867876
Jó volt olvasni a Londonban töltött időszakodról. Hogy mit csináltál, merre jártál pontosan. Hugo Rivera 1149350199
Persze a család nagyon fontos, de azért érthető az a része is, ha egy kicsit el akartál szabadulni tőlük. Hugo Rivera 4028024232

És ha már család, akkor beszéljünk egy kicsit a Te családodról, a feleségedről és a lányodról. Hugo Rivera 1298976811
Milyen aranyos apuka lett belőled. Főleg azért, mert a kis porontyot tartod szem előtt!
Ajádnékot is veszel neki, hát… elolvadok! Hugo Rivera 2607835867

Csak egyet kérdezek… Elmondtad már nekik, hogy nem vagy átlagos ember?  Hugo Rivera 803573226
Öhm… lehet, hogy ez egy kicsit erős lehetett, bocsánat. Hugo Rivera 1542743629
De azért komolyan... Tudják? Vagy azt, nem elég, hogy mesehős vagy, de van varázserőd is? Hugo Rivera 2250790558

Jó-jó, oké nem nyaggatlak ezzel, gondolom majd elmondod nekik. Hugo Rivera 3726835930
Viszont azt már beadagoltad nekik, hogy vissza kell térned a másik családodhoz?
Elvégre az emlékek visszanyerésével, illetve az erőd birtokában, látomásod lehetett Mirabel és a gyertya kapcsolatáról. Hugo Rivera 321849167

Tényleg ne haragudj a kérdéseim miatt!  Hugo Rivera 2732251548
Nem akarok beleszólni a dolgaidba… azonban mindenkinek szüksége van rád… az egész... Fata Morganának Madrigal családnak. Hugo Rivera 703152122

(És ezt sem hagyhattam ki! Hugo Rivera 3375341651 )


Na, de nem húzom tovább az időt. Tökéletes lett a lapod, menj szépen foglalózni és utána vár a játéktér. Üdv Közöttünk. Hugo Rivera 841472469  Hugo Rivera 841472469  Hugo Rivera 841472469  Hugo Rivera 841472469






You say always what you feel,


and you make always what you think.
Nem szórt rá senki csillámport


Hugo Rivera csillámport hintett rá


Baba Shouta
Isten
Isten
Baba Shouta
Mesehõs :
Hugo Rivera 68b0ffae4e69ccec1d99ea22a5a8e3d9d29d0391
Hugo Rivera 34oFwLa
Raya and the Last Dragon
Pengu

Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
7
Titulus :
༄ Protective Brother ༄
A másik felem :
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
༄ Kim Soo-hyun ༄
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
༄ Bloomcrown ༄
A tükör mögött :
Hugo Rivera 89d8c5b7b8eac949177ecfabb509ae699ed3be73
Behind the Dragon
Fedora


Hugo Rivera Empty
 

Hugo Rivera

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Lorena Rivera
» Francisco Rivera
» Mellan Rivera
» Felisa Rivera
» Florencia Rivera