Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 22 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 22 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Stuart Morrison
2024-04-25, 02:31


Talon Bourne
2024-04-22, 23:54


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:15


Sadie Cresswell
2024-04-22, 12:12


Antoine LeCompte
2024-04-22, 10:37


Evolet Yang
2024-04-22, 08:51


Evolet Yang
2024-04-22, 07:41


Rosemary Holloway
2024-04-22, 01:02


Rosemary Holloway
2024-04-22, 00:33


Antoine LeCompte
2024-04-21, 22:59


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


3 Hozzászólások - 12%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%


2 Hozzászólások - 8%



Megosztás
 
Won't stay the night
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásWon't stay the night Empty2023-11-19, 12:09


You've got me stuck
V & FINN
"Stories come in so many forms: in charcoal, and in song, in paintings, poems, films. And books"


Finnegan Wilson nappalija furcsa. Azt mondják, hogy az ember szobája lehet a tükör a tulajdonos személyiségére. Nos, Finn egyenisége kiütközött mindenhol, ahol megtelepedett. Az a kis helyiség, hol a legtöbb idejét töltötte, és dolgozott - a legbizarabb hely az egész lakásban, sőt az is lehet, hogy a teljes épületben. A falakon olyan papírok voltak kitűzve, amit nem ért senki, csak ő. Valamelyik egy könyvből való lap volt, a másik egy recept volt, a harmadikon csupán a tollát próbálta; ír-e még. Legalábbis a firkából ezt lehetett megállapítani, aztán, hogy tényleg így van, azt csakis a tulaj tudja. Fura lenne minden más helyen, de ez Finnegan Wilson fészke. Még a lapok is működnek dekorként, valamiért. Nem szabad itt megkérdőjelezni semmit, az a lényeg, hogy működik. A padló, meglepően tiszta és üres; csak itt-ott az ajtók vagy a kanapé által keletkezett karcolások figyelhetők meg. Az a bútordarab volt a szoba fénypontja. Tény volt tévéje is, a legújabb fajtából, de alig kapcsolja be. Unalmasnak tartja. Jobb szórakozást kap a valóságtól, a saját képzelététől, na és a könyvektől. Így azt a zajládát vastag porréteg borítja be. Nem meglepő amúgy se, hiszen a legtöbb esetben egyetlen egy pontban marad, és alig mozdul. Csak a fotel körül szokott rendetlenség lenni. Az a sok galacsin...
Már megint egy könyvet bújt, természetesen a munkája miatt. Mindig többet tölt el felette, mint az kéne. Az utolsó percig is kihúzza a határidőket, mindenki agyára menve. De amikor olyan jó a sztori, mit csináljon a... démon? Szabadidejében is szokott olvasni, akkor valamennyire megszokta kímélni a könyveket.
Viszont ha dolgozik?
Képes összefirkálni egy-egy mondatot, vagy akár átírni őket. Kitépni oldalakat és összegyűrni, mert az nem tetszett neki. Vagy éppen azért, mivel ő úgy gondolta, h az a része teljesen felesleges a kontextusba. Mindezt egy noteszbe is beleírta, ami állandóan mellette foglalt helyett a fotel kartámászán.
Működött ez a módszerre valamilyen oknál fogva, a kritikái után azért érdeklődtek. Annak ellenére, hogy ízekre tudja szedni a tartalmat és magát a fizikai könyvet is, nem szokott rossz értékelést adni. Az ő véleménye főleg építő, mint bármi más. Természetesen van olyan pillanat, amikor kézre kap egy olyan regényt, amit ő se képes jól értékelni, még összeszorított fogakkal se. Ettől azonban nem kell annyira félni, ez olyan ritka nála, mint a fehér holló. Ez az egész függ attól is, milyen történetet dug az ember az ő orra alá. Nem szereti a nyálas végeket, ahogy ő nevezné. A tragikus vég sokkal jobb neki.
Az új regényéből csupán egy kopgás rántotta ki  fejét. Pár pillanatig az ajtót szuggerálta, a kezében még mindig a toll volt, amivel a jegyzetébe írt, megszakított egy szó leírását.
- Tudod, hogy nyitva van, gyere be - invitálta beljebb.
Meg se mozdult, tudta, hogy kinek kéne ilyenkor jönnie, de ha mégse ő lenne, akkor elintézi ő maga. Nem volt ezzel gondja.
- Lám, lám, Vittorio - állt fel, miután végigmérte a fiút - Ki tért vissza hozzám?
Ez mindössze egy költői kérdés volt, szerette az orra alá dörgölni, hogy sose fog tőle rendesen megszabadulni, pedig neki szabad utat adott.
- Ülj le szépen - meg se vártam, amíg a másik reagál rá, a fotelébe ültette - Mesélj nekem, mi történt mostanság a vendéglőben.
Felette állt, a tenyerét lerakta a támaszokra.
- Olyan udvariatlan vagyok - egyenesedett ki megint. - Meg se kínáltalak kávéval.

547 szó


Nem szórt rá senki csillámport


Vittorio Scarsi csillámport hintett rá


Finnegan Wilson
Isten
Isten
Finnegan Wilson
Mesehõs :
Won't stay the night Tumblr_inline_o3wm5bIudP1tke2nt_250
Gravity Falls
Bill Cipher
Egyszer volt, hol nem volt... :
REMEMBER:
Reality is an ILLUSION
Won't stay the night B5a12173ae53731f09f4a6ebd4eb44fd2aec1682
The universe is a HOLOGRAM
Ennyi ember hisz bennem :
4
Titulus :
The Triangle Demon
A másik felem :
Won't stay the night Ezgif-2-b9a5df4cfd
LOVE IS NOT AN OPTION HERE
Won't stay the night Tumblr-e85258003a227cbe1aae682065f1fefc-434f61cf-400
✦ ✦ ✦ :
Won't stay the night 236fdbe885e02ae2108f098cf5863fe7
Oh, I know lot of things! LOT OF THINGS!
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Jamie Campbell Bower
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak (Frostcall)
✦ ✦ ✦ :
Won't stay the night Tumblr_inline_oq9kel7afz1t284ng_250
Oh, this gotta be F U N
A tükör mögött :
Amerys

Won't stay the night Empty
TémanyitásWon't stay the night Empty2023-08-19, 14:18


Special Delivery
Finn & V
"Ha a világegyetemben csak két csillag létezne, azok egymás körül keringenének végtelen hosszú ideig, akármekkora távolság van közöttük."


Magasabbra húzom a sálamat az arcom előtt ahogy befordulok a sarkon, majd ismét a zsebem mélyére süllyesztem a kezemet. Frostcall időjárása felettébb kiszámítható, idővel beletörődik az ember, hogy bárhova megy, nem ússza meg havazás nélkül. Értékeltem, hogy a helyiek mégsem voltak felháborodva ezen, egyszerűen mindenki belenyugodott abba, hogy errefelé így mennek a dolgok. Az örök elégedetlenkedés a nagyvárosi emberek betegsége volt.  

Különösebben nem szerettem sem a telet sem a hideget, valahogy mindig borzasztó poszt-karácsonyi hangulatba kerülök hacsak meglátok egy hóembert, de a havazást imádtam. Kicsit azt az illúziót keltette, mintha lelassult volna a világ és senki sem köt beléd türelmetlenkedve azért mert veszel egy mély lélegzetet és átgondolod a következő lépésedet. Szinte felszabadító érzés volt figyelni a lassan hulló hópelyheket amíg a szél beléjük nem karolt és az arcodba nem fújta, mint a rideg valóságot.
Inkább megszaporáztam a lépteimet.
Túl korán volt ahhoz, hogy dolgozni menjek, a műszakom csak este kezdődött és bár elszórakoztathattam volna magam azzal a könyvvel, amit a szobám előző lakója hagyott ott, jobb ötletem támadt.
A vaskos, csillagászatról szóló kötet az állapotából ítélve inkább bútortámaszként szolgált az előző tulajdonosánál, de én beleolvastam a régi, viseltes kiadványba ma reggel és ettől az agyam most tele volt az univerzumról és a csillagokról szóló, csupán félig értelmes gondolathalmazokkal.

Csak egy embert ismertem a városban, aki szerette a kusza gondolatokat és akivel szinte bármiről lehetett beszélgetni. Már ha olyan kedve volt, hogy megtűrte maga mellett az embereket - és nem csak úgy tett, a saját maga szórakoztatására, mintha ne bosszantaná, hogy az idejét rabolom.
Finnegan Wilson határozottan az egyik legfurcsább ember volt akivel valaha találkoztam és azt hiszem nálam elég kevesen estek bele ebbe a kategóriába, köszönhetően annak, hogy (egyes források szerint) rettenetes rugalmas toleranciával viseltettem az emberek iránt.
Én inkább úgy mondanám, hogy sok minden belefért nálam a normális kategóriába, anélkül, hogy kompromisszumokat kelljen kötnöm másokkal. A legtöbb ember szerette, ha úgy érezte nem tartozik magyarázattal azért ahogy viselkedik, és főleg azt, ha enélkül is megértették őket. Így hát sosem vártam az emberektől hogy megmagyarázzák mit miért tesznek, az esetek többségében egyébként sem volt ezt olyan nehéz kitalálni.
Finn esetében azonban sosem lehettem teljesen biztos abban, mit miért akar - bár nem is akartam megfejteni. Egy olyan rejtély volt, aminek szívesen voltam a közelében, anélkül, hogy azt éreztette volna velem, hogy rá kell jöjjek arra, hogyan működik. Szerintem szeretett ő lenni a legokosabb a szobában és ehhez nem kellett nagyon megerőltetnie magát.
Azt hiszem, nem voltunk barátok. Fogalmam sincs milyen jelzővel illethetném az ismeretségünket, de belementem a feltételeibe amikor felajánlotta a segítségét,  és azóta heti pár alkalommal felkeresem, hogy beszámoljak neki olyan dolgokról, amiket a munkám során hallottam, vagy amiket az ő kérésére kedveskedtem ki emberekből. Fogalmam sincs, mi volt a nagyobb terve, vagy hogy milyen szálakat mozgatott a háttérben, de nem is az volt a dolgom, hogy faggassam erről. És nem is emiatt tartottam őt érdekesnek.

Sietős lendülettel érek fel a lépcsőn az ismerős bejárati ajtóig és még a lábtörlőn állva kiseprem a hópelyheket a hajamból. Nem először állítok be hozzá hívatlanul, de sosem beszéltünk meg konkrét időpontot, hogy mikor jövök boldogítani, és én élvezem, hogy van ennyi alkotói szabadságom.
Kopogok, ahelyett hogy csengetnék. Ismerem, hogyan működnek a csengők, de elvből elutasítom a használatukat.
Nem tudom, itthon van-e, ezért fel vagyok készülve arra, hogy nem kapok választ. Ha dolgozik, a kopogásom talán kevésbé zökkenti ki, mintha barátságosan rátenyerelnék az ajtócsengőre. Elég kegyetlen módszer lenne arra, hogy felhívjam magamra a figyelmét, és szerencsére általában nem kellett ilyen eszközökhöz folyamodnom.
Ennél csendesebben működtem.
Türelmesen várok, bár az sem lepne meg különösebben ha itthon van, de nem nyit ajtót. Néha úgy viselkedett, mint egy öregember, akit csak az tenne elégedetté, ha a világ (és vele együtt a benne élő idegesítően unalmas emberek) megszűnne létezni. Nem mindenben értettünk egyet, de nem igazán hibáztathattam érte.
Viszont Finnek volt egy határozott véleménye arról, hogy milyen szabályok szerint működnek az emberek - én pedig előszeretettel kérdőjeleztem meg ezeket.

653 szó




— i keep on fallin'
in and out of love with you
Nem szórt rá senki csillámport


Finnegan Wilson csillámport hintett rá


Vittorio Scarsi
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Vittorio Scarsi
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
3
Titulus :
outlier.
A másik felem :
Wondering
whether your
attention
Won't stay the night 9153b7978cc5476cfd17d68c645e19ca46bcfbbd
is a good or a bad thing?
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Lorenzo Zurzolo
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak
✦ ✦ ✦ :
Won't stay the night C7097c446621819f577079d34f1b0072e4f5c66f
Misconception is that
your
mess could
disqualify you

A tükör mögött :
Lharielle

Won't stay the night Empty
TémanyitásWon't stay the night Empty2023-08-16, 18:57

Won't stay the night
Bill && V



— i keep on fallin'
in and out of love with you
Nem szórt rá senki csillámport


Finnegan Wilson csillámport hintett rá


Vittorio Scarsi
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Vittorio Scarsi
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
3
Titulus :
outlier.
A másik felem :
Wondering
whether your
attention
Won't stay the night 9153b7978cc5476cfd17d68c645e19ca46bcfbbd
is a good or a bad thing?
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Lorenzo Zurzolo
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Észak
✦ ✦ ✦ :
Won't stay the night C7097c446621819f577079d34f1b0072e4f5c66f
Misconception is that
your
mess could
disqualify you

A tükör mögött :
Lharielle

Won't stay the night Empty
TémanyitásWon't stay the night Empty

Ajánlott tartalom

Won't stay the night Empty
 

Won't stay the night

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Stay away from me
» So I'm here now & I'll stay for a while
» Be prepared, but stay calm
» Stay tonight - Liam & Evelyn
» Girls' Night ✦ Tae-Hee & Ha-rin