Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 14 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 14 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Sage Dearborn
2024-05-03, 19:25


Lishcelle Cannon
2024-05-03, 02:25


Usui Takumi
2024-05-03, 01:28


Celeste Missulena
2024-05-03, 00:53


Morana Circe Bove
2024-05-02, 21:24


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 21:07


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 20:21


Mo Yuan
2024-05-02, 18:13


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%



Megosztás
 
once upon a time✦ meredith & leighton
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
ÜzenetSzerző
Témanyitásonce upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty2021-05-04, 10:36


Meredith && Leighton
silently screaming
Nem tudtam, hogy mégis mit mondhatnék, vagy mit kellene mondanom. A gondolataim fogságába száműztem magam. Testileg mellette ültem a kocsiban, de a valóságban, lélekben valahol nagyon távol voltam tőle. Mikor elindultam reggel tisztában voltam vele, hogy nagyon sok változás fog történi most az életemben, de valahogy mégis olyan hirtelennek tűnt az egész, hogy nem is tudtam mit csinálok igazán. Nem akartam senkinek a terhére lenni, de tényleg nem volt kész tervem arra, hogy mégis mit kellene tennem az egyetlen dolog, amiben biztos voltam, hogy el kell onnan szakadnom. De azzal is tisztában vagyok, hogy az nem fog pusztán csak a fizikai távolságnak köszönhetően megtörténni, mert nem fogja feladni. Már előre félek, hogy mégis milyen történetekkel fog előállni, hogy miket tettem, amivel tönkretettem mindent, amink volt. Mert végső soron én leszek a rosszfiú. Itt pedig nem igazán lesz már jövőm.
A lakására érve igyekszem nem túl kíváncsiskodóan körbenézni, hiszen nem akarok belemászni túlságosan a magánszférájába még akkor sem, ha azzal, hogy itt vagyok valamilyen szinten már sikerült elérnem.
- Köszi. De nyugodtan menj akkor vissza nem tartanálak fel. - Örültem volna, ha együtt lehetünk, hiszen rémisztő dolog bezárva lenni a gondolataimmal, de valamivel csak le tudom foglalni magam, hogy száműzzem az agyam folyamatos kattogását. Bár valamilyen szinten igen csak el kell gondolkoznom, hogyan is tovább, mert kész tervem továbbra sincs és nem maradhatok itt örökre. Meg talán jobb is lenne, ha tovább állnék, hiszen neki köszönhetően nem lesz majd itt jövőm. Csak remélem Leighton-nak nem okoz semmilyen kárt, hogy segít nekem.
Vendég
Vendég
Anonymous

once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty
Témanyitásonce upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty2021-05-03, 23:23


How to Save a Life?

Időbe telik kiismerni az embert. És kétszer annyi időbe, ha le akarnak nyűgözni.

Zavart, hogy nem szólt egy szót sem, ugyanakkor egy részem meg is értette, hogy nincs kedve beszélgetni azok után, ami történt vele. Illetve amiből talán erőszakkal rángattam ki. Végül is ezt tettem, de úgy éreztem, hogy jól döntöttem. Nem hagyhattam, hogy a párja újra meg újra elkövesse ugyanazt a hibát… a lelkiismeretem ezt nem bírta volna elviselni azok után, hogy beigazolódott a gyanúm. Ha Meredith ezért utálni akar, nem tiltakoztam volna, hisz tudtam, hónapok, talán évek múltán megköszönné, hogy megtettem ezt a lépést. Bár abból kiindulva, hogy eleve összepakolt magának, talán már ő maga is felismerte, hogy lépnie kell. Mégsem voltam biztos abban, hogy egyedül képes lett volna rá. Kihez ment volna? Hiába dolgoztunk együtt évek óta, tulajdonképpen nem voltam tisztában a baráti körével. Nem tudtam, ki az, akiben igazán bízhat és ki az, akihez nyugodt szívvel fordulna egy hasonló helyzetben. Talán nincs is ilyen személy az életében.
Mivel ő nem szólt hozzám, én sem erőltettem a dolgot. Útközben megálltam az étteremnél, hogy megvegyem az ebédünket, aztán már indultunk is tovább. Nem telt el sok idő, míg elértünk a lakásomhoz. Segítettem neki a táskát hozni, de továbbra sem szóltam semmit. Egészen addig, míg át nem léptük a küszöböt.
- Tudom, hogy nem fogod otthon érezni magad, de… nyugodtan tedd azt, amihez csak kedved van – Mondtam, miközben a vendégszobába vittem a táskáját és leraktam az ágyra. Ezután indultam vissza hozzá, de kissé kínosan éreztem magam. Vajon jó ötlet volt magamhoz felhozni őt?










Nem szórt rá senki csillámport



Leighton Lockhart
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Leighton Lockhart
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
48
Titulus :
☾ Dr. Lockhart ϟ
A másik felem :
Are we all addicted to
living by design?
once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 6a41a6e6ccf410d9d6dc41cafbd18a454fcebf69
I won't be constricted
to stay between the lines ϟ
✦ ✦ ✦ :
☾ Death Before Dishonor ϟ
Életkor :
34
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
☾ Matt Czuchry ϟ
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
☾ Frostcall ϟ
✦ ✦ ✦ :
It never goes the way
that you planned
once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 B9c6c80c23026c633d57f457f0070ece13fa2d60
Success is a door that
always slams
I'm trying to break it ϟ
A tükör mögött :

once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty
Témanyitásonce upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty2021-04-21, 15:39


Meredith && Leighton
silently screaming
Nem egyszerű dolog a rólunk ért sérelmekről beszélni ezzel nagyon is tisztában vagyok így hálás voltam azért, amiért megnyílt előttem még akkor is, ha sajnos a keserű emlékképeket semmilyen módon el nem törölhetem csak remélni tudtam, hogy az ölelésem többé-kevésbé vigaszt nyújt a számára.
Talán a legjobb módja annak, hogy meneküljek a gondolataim elől, ha lepihenek, ami igazán rám fér, mert nem hiszem, hogy túlságosan mozgolódnom kellene, ha már úgy sem erőltetem magamra a munkát. Talán békés álmaim is lesznek vagy egyáltalán nem lesznek álmaim, hogy nyugodtan pihenhessek. Nem szeretném, ha még ott sem lenne nyugtom ettől az egész helyzettől. Eddig tűrtem és tűrtem most pedig mindennél jobban szabadulni szeretnék.
Szótlanul bólintok a kérdésére, amire kicsit megszédülök, de szerencsére semmi baj nem történik. Tényleg oda kell figyelnem arra, hogy most ilyen apróságokat nem csinálhatok, mert annak még a végén rossz vége lesz.
A kocsiban csak némán ültem mellette a kezeimet kis híján kicsavartam a helyéről, kis híján tördeltem az ujjaimat, mert egyszerre fojtott meg a némaság és a tény, hogy nem tudom mégis mit mondhatnék. Inkább csak némán vártam, hogy elintézzük a kaját, ami után a lakásán fogok kikötni, ahol még sosem jártam és emiatt is egy kicsit izgultam ezért inkább nem is akartam ránézni nehogy észrevegye a nyilvánvalót és inkább az ablakon kívül kerestem az érdekesebbnél érdekesebb dolgokat, amivel lefoglalhattam magam. Egy másik dimenzióba száműztem magam így észre se veszem, ha megálltunk, vagy sem csak bámultam előre anélkül, hogy bármit is igazán láttam volna.
Vendég
Vendég
Anonymous

once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty
Témanyitásonce upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty2021-04-21, 02:48


How to Save a Life?

Időbe telik kiismerni az embert. És kétszer annyi időbe, ha le akarnak nyűgözni.

Vajon érzékelt bármit abból, hogy mennyire hevesen vert a szívem? Feltűnt neki most, vagy bármikor, hogy másképp nézek rá? Úgy tűnt, hogy nem. Ennek bizonyos szinten örültem, azon túl pedig egyáltalán nem. Vegyes, kettős érzés volt, ami keserű ízt hagyott a számban. Bár nem voltam bolond, nem erőszakoltam volna rá magam a világért sem. Csak… csak elgondolkodtató volt, látható-e, mennyire odáig vagyok érte vagy pedig jól színészkedem.
Nem akartam túl sok ideig magára hagyni, de nem volt jó kifogásom arra, miért nem vagyok ma a kórházban. Elég volt a rövid kitérőmet megmagyarázni, bár arra legalább volt egy ötletem.
- Rendben. – Feleltem végül a nem túl lelkes reakciójára, majd félreálltam az ajtóból, hogy ő menjen el előbb. Néhány perc múlva hagytam el én is az öltözőt és egyenesen Jessicához indultam, hogy bejelentsem a távozásom. Noha nem örült neki túlságosan, nem tudott visszatartani sem, mikor megígértem neki, hogy hozok neki is valami ínycsiklandozó kaját. Legalább le tudtam kenyerezni.
Egy bő tíz perc után értem ki az épületből, majd egyből a nőt kezdtem keresni. Amint megpillantottam, elindultam felé sietős léptekkel, miközben a dzsekimet kezdtem összegombolni magamon.
- Megvagy? Mehetünk? – Kérdeztem puszta formaiságból, ugyanis közben már nyitottam az autót, hogy be tudjunk szállni mindketten. Nem lett volna túl jó, ha meglátnak minket most együtt. A felesleges pletykára nem volt szüksége egyikünknek sem, de legfőképp neki nem. Ha beszállt, én is követtem a példáját és az autót beindítva hazafelé indultunk. Szerencsére az étterem, ahova menni akartam, útba esett, így nem kellett külön kitérőt tennem. Egész csendes voltam, leginkább azon merengtem, miről beszéltünk az öltözőben. Meg anyán. Régóta, most először gondolkoztam el azon, mi lehet vele. Egy részem meg akarta keresni, egy másik viszont… hallani se akart róla.










Nem szórt rá senki csillámport



Leighton Lockhart
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Leighton Lockhart
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
48
Titulus :
☾ Dr. Lockhart ϟ
A másik felem :
Are we all addicted to
living by design?
once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 6a41a6e6ccf410d9d6dc41cafbd18a454fcebf69
I won't be constricted
to stay between the lines ϟ
✦ ✦ ✦ :
☾ Death Before Dishonor ϟ
Életkor :
34
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
☾ Matt Czuchry ϟ
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
☾ Frostcall ϟ
✦ ✦ ✦ :
It never goes the way
that you planned
once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 B9c6c80c23026c633d57f457f0070ece13fa2d60
Success is a door that
always slams
I'm trying to break it ϟ
A tükör mögött :

once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty
Témanyitásonce upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty2021-04-20, 20:35


Meredith && Leighton
silently screaming
Nem akartam átlépni a képzeletbeli határt, ami kettőnk között helyezkedik el, de úgy éreztem, hogy a szavaknál sokkal többet ér egy ölelés. Eltörölni egyik sem törölheti el a keserű emlékeket, de valamiféle vigasszal szolgál, ha valaki átölel minket. Reméltem, hogy nem hoztam kellemetlen helyzetbe, de miután visszaölelt reménykedni kezdtem abban, hogy erről most szó sincs. Mégis a biztonság kedvéért bocsánatot kértem, mert még az kellene, hogy kellemetlen helyzet alakuljon ki közöttünk most, hogy elfogadtam a segítségét.
- Rendben. - Nem akartam kisajátítani habár úgy jöhetett le a helyzet. Lehet, hogy az én életem fenekestől felfordult, de ez nem azt jelenti, hogy ez másra is ugyanúgy igaz. Majd lefoglalom magam valamivel, hogy ne emészthessenek fel a gondolataim.
Én is felveszem magamra a kabátomat majd magamhoz veszem a cuccaimat a szekrényből, ami szinte elkeserítően kevésnek tűnik. De nem akartam megkockáztatni, hogy elhozzak valamit, ami esetlegesen rá emlékeztetne vagy a keserű időszakra. Az új kezdet, az új kezdet.
- Aham, jó lesz. - Válaszul bólintok, majd az előbbi tanácsát megfogadva előbb én hagyom el a helyiséget és igyekszem a lehető legkevésbé feltűnőnek lenni valaki szemében. Nem szeretném, ha még azelőtt eljutna hozzá, hogy hazafelé indultam, mielőtt még lehetőségem lenne egyáltalán kitenni innen a lábam.
Vendég
Vendég
Anonymous

once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty
Témanyitásonce upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty2021-04-20, 19:20


How to Save a Life?

Időbe telik kiismerni az embert. És kétszer annyi időbe, ha le akarnak nyűgözni.

Nem volt könnyű gyerekkorom, de azt hiszem, pont emiatt lettem én egészen más, mint a felmenőim. Engem igenis érdekeltek mások, segíteni, gyógyítani akartam. Nem szerettem volna soha olyan lenni, mint a szüleim, akiktől nem láttam semmi… pozitív cselekedet soha. Bántalmazás, hazugságok, álarcok. Csoda, hogy nem lettem olyan, mint ők. Elég korán eldöntöttem, hogy más utakon indulok el, mint ők. Néha elgondolkodtam azon, büszkék lennének-e rám, ha tudnák, mi lett belőlem, de aztán… ez a gondolat úgy illant el, ahogy jött. Gyorsan. Anyámat kiskorom óta nem láttam, apámmal pedig azóta nem tartom a kapcsolatot, hogy nagykorú lettem és leléphettem tőle.
Vettem egy mély levegőt és tereltem volna a témát, de ekkor ölelt meg. Teljesen lefagytam, mert egyáltalán nem számítottam erre a gesztusra tőle. Váratlan volt és túl jól esett. Éreztem, hogy a szívem a kelleténél gyorsabban ver. Visszaöleltem lassan, de szorosabban, mint terveztem, és magamba szívtam az édes illatát. El tudtam volna viselni hosszabb ideig is az ölelését, hisz többet jelentett nekem, mint puszta barát vagy munkatárs. Ahogy elszakadt tőlem, hagytam neki, nem akadályoztam meg, bármennyire is magamhoz láncoltam volna.
- Nem gond… - Motyogtam halk válaszként, majd nagyot nyeltem. Próbáltam elterelni a gondolataimat az öleléséről, és mindenről, talán pont ezért álltam fel végül mellőle. A távolság észhez téríti az embert, nem igaz? Ebben reménykedtem. A szavaira viszont elgondolkodtam és őt kezdtem figyelni.
- Megpróbálok hamarabb végezni, rendben? – Nem ígérhettem meg neki, hogy mindent magam mögött hagyok és vele maradok, mert a munkámat nem akartam kockára tenni. Így is volt már a rovásomon a sok szabályszegés miatt. De megpróbálhattam letudni hamarabb a teendőimet. Elméletben legalábbis nem volt mára sok dolgom, hacsak nem érkezett sürgős eset. Eszembe jutott még valami, így mikor a kilincsre csúsztattam a kezem, visszafordultam felé. – Szereted a kínai kaját? Vehetünk útközben hazafelé, ha gondolod. – A kedvében akartam járni, másrészt… éhes is voltam. Ez volt a legjobb ürügy, amiért ellóghattam fél órára a kórházból. Meg is volt a tökéletes alibi.










Nem szórt rá senki csillámport



Leighton Lockhart
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Leighton Lockhart
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
48
Titulus :
☾ Dr. Lockhart ϟ
A másik felem :
Are we all addicted to
living by design?
once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 6a41a6e6ccf410d9d6dc41cafbd18a454fcebf69
I won't be constricted
to stay between the lines ϟ
✦ ✦ ✦ :
☾ Death Before Dishonor ϟ
Életkor :
34
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
☾ Matt Czuchry ϟ
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
☾ Frostcall ϟ
✦ ✦ ✦ :
It never goes the way
that you planned
once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 B9c6c80c23026c633d57f457f0070ece13fa2d60
Success is a door that
always slams
I'm trying to break it ϟ
A tükör mögött :

once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty
Témanyitásonce upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty2021-04-20, 17:53


Meredith && Leighton
silently screaming
A legtöbb embernek a lelkén sebet ejthet egy ilyen gyerekkori emlék, de rajta nem láttam ennek jeleit. Legalábbis nem igazán. De azt hiszem ő is és én is rendkívül jók vagyunk abban, hogy elrejtsük a valós érzelmeinket. Láttam a könnyeket csillogni a szemében, ami egyértelművé tette a számomra, hogy ez még mindig egy fájó pont a számára, amit kétlem, hogy túlságosan sok emberrel megosztott volna. Senkinek nem kellett volna ilyesmit megtapasztalnia, de az élet kerekét nem fordíthatjuk visszafelé. Az is lehet, ha képesek is lennénk rá lényegesen semmi sem változna tekintve, hogy van, ami a saját hatáskörünkön kívülre esik.
Tovább hallgatva szinte ösztönösen karoltam őt át, mintha ezzel csak megfoszthatnám őt a fájdalmától, miközben még én is mélyen fürödtem a sajátomban. Nem gondolkoztam túlságosan sokat rajta egyszerűen csak megtettem és nem is akartam elengedni, de egy idő után inkább elhúzódtam tőle, mielőtt kellemetlen helyzetbe hoztam volna. Vagy lehet már megtettem. - Bocsi... - A biztonság kedvéért szinte automatikusan kibukik belőlem, mert nem állt szándékomban belemászni a személyes terébe.
Kicsit zavarba hoz az ajánlata, hiszen furcsa lenne valakinek a lakásán lenni úgy, hogy nem is voltam ott még egyszer sem. Meg aztán azért is jöttem be, mert nem hiszem, hogy most jó ötlet lenne nekem egyedül lenni. Valahogy szükségem van a társaságra, a körülölelő zajokra, mert félek egyedül bezárva a gondolataimmal veszélyes lennék. - Én.. Nem szeretnék egyedül lenni. - De azt hiszem ezzel a kijelentésemmel máris teher leszek a számára tekintve, hogy már keresztbe húzom a napját így is azzal, hogy velem kell foglalkoznia. De nem tehetem tönkre a napját, nem lehetek annyira önző. - De majd megoldom.. - Mosolyt erőltetek az arcomra, hiszen habár nem kifejezetten vagyok oda a helyzetért, hogy egyedül legyek egész nap nem is fogom a rabszolgámmá változtatni azzal, hogy megpróbáljam kisajátítani magamnak.
Vendég
Vendég
Anonymous

once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty
Témanyitásonce upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty2021-04-20, 16:27


How to Save a Life?

Időbe telik kiismerni az embert. És kétszer annyi időbe, ha le akarnak nyűgözni.

Hogy miért nem akartam igazán mesélni arról, miken mentem keresztül? Voltaképpen azért, mert nem vágytam senki szánalmára. Nem akartam, hogy bárki is sajnáljon és emiatt másképp bánjon velem. A családom története egyes egyedül az én dolgom volt, de néha… igenis elő kell hozakodnunk mégis olyan történetekkel, amik fájóak. Mert hát olyan volt ez most, mintha nyílt sebbe sót szórtam volna. Mart. Különös pontossággal és precizitással martam a saját lelkembe, de vállaltam mindezt, mert azt reméltem, Meredith szemét sikerül felnyitnom. Ahogy meséltem, a szemeim is csillogni kezdtek. Hamar kipislogtam viszont a könnycseppet a szememből, és olyan volt, mintha sosem lett volna ott.
Ahogy Mereditre néztem, pont azt láttam, amire nem vágytam. Sajnált. Ennek pedig hangot is adott, mire elhúztam a számat. Azonban nem mondtam semmit és jobb is volt, mert folytatta.
- Olyan szinten nem foglalkozott velem, hogy mikor… végre eljutott arra a pontra, hogy megelégeli apám viselkedését, lelépett. Nélkülem. Sosem jött vissza értem, és még csak nem is keresett – Sóhajtottam. – És úgy tudom, apám sem kereste őt soha, miután elment. – Ezt mondjuk sosem értettem egészen. Én bizonyosan keresném azt, aki elhagy egyik pillanatról a másikra és helyre akarnám hozni. De úgy tűnik, apám és én teljesen mások vagyunk.
Meglepődtem, hogy máris összepakolt, de ezek szerint valamilyen szinten már magától is eljutott arra a pontra, hogy elég.
- Rendben, ez esetben… hazaviszlek, utána meg visszajövök és végigdolgozom a műszakot. Este pedig megbeszéljük, hogyan tovább – Felkeltem a padról és rögtön a felakasztott kabátokhoz léptem, majd lekaptam a sajátomat és már bújtam is bele. – De jobb lesz, ha nem egyszerre megyünk ki. Menj előre, én meg szólok Jessicának, hogy tudják, hol vagyok. Úgy értem, azt mondom, hogy el kell ugranom valamiért… megoldom. – Nyilván nem terveztem szóbahozni Meredith-t. Bár arra is kellett egy fedő sztori, ma miért nem fog dolgozni. Már ha egyáltalán belemegy abba, amit én felvázoltam. Hisz ez közel sem volt biztos.










Nem szórt rá senki csillámport



Leighton Lockhart
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Leighton Lockhart
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
48
Titulus :
☾ Dr. Lockhart ϟ
A másik felem :
Are we all addicted to
living by design?
once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 6a41a6e6ccf410d9d6dc41cafbd18a454fcebf69
I won't be constricted
to stay between the lines ϟ
✦ ✦ ✦ :
☾ Death Before Dishonor ϟ
Életkor :
34
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
☾ Matt Czuchry ϟ
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
☾ Frostcall ϟ
✦ ✦ ✦ :
It never goes the way
that you planned
once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 B9c6c80c23026c633d57f457f0070ece13fa2d60
Success is a door that
always slams
I'm trying to break it ϟ
A tükör mögött :

once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty
Témanyitásonce upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty2021-04-20, 15:17


Meredith && Leighton
silently screaming
Valamiért szíven szúrt a lehetősége annak, hogy ő az enyémhez hasonló körülmények között nőtt fel. Sok mindent viseltem el annak reményében, hogy egy napon jó lesz, de ennek egy gyereket kitenni szinte kegyetlenség. Talán most jövök rá arra, hogy velem szemben is kegyetlenség volt. Csak nem akartam ezt meglátni. Sosem fajult odáig, hogy ilyen maradandó sérülésem legyen. Hogy a kezemen a saját véremet lássam viszont. Volt pár kék-zöld foltom, ami az idő múlásával elhalványult így könnyű volt róla megfeledkezni. Most azonban a szédelgés nehezen akart elengedni. Ténylegesen be kellett ütnöm a fejemet valahová, hogy észhez térjek. Egy erőteljes pofon kellett az élettől, hogy rájöjjek nem vagyok köteles azokat gondolkodás nélkül tűrni. Nem számít, hogy mit gondolnak a szüleim, nem számít mit gondol ő.. Most én leszek a legfontosabb.
Még azt is meg is értem, ha valaki nem áll ki önmagáért én sem tettem ezért nem ítélhetem el. De ahogy hallgatom őt nem hiszem el, hogy engedte, hogy mindennek Leighton is szemtanúja legyen.
- Sajnálom, hogy ez történt veled tényleg.. - Nagyot nyeltem majd folytattam. - Lehet, hogy nem én vagyok a legmegfelelőbb ember arra, hogy ezt mondjam, de érted legalább erősnek kellett volna lennie. Lehet, hogy önmagáért nem állt ki, de nem volt egyedül ebben a helyzetben. Ott voltál te is. - Mindenki elől igyekeztem elrejteni, hogy mégis mennyire rossz is az állítólagosan tökéletes kapcsolatunk. Egy gyereknek sosem szabadna ilyesmit végig néznie, hiszen egy életre tönkre teheti lelkileg.
Nem akartam a terhére lenni bár tény, hogy valószínűleg előbb találna meg engem egy hotelban, mintsem Leighton-nál. Hiszen nem lenne oka arra, hogy kifejezetten nála keressen. Ahogy szinte mindenki mással is vele is barátok vagyunk. Igyekeztem mindig is mindenkivel jóban lenni így nem hiszem, hogy különösebben tudná, hogy mégis kinél húznám meg magam, ha nem egy hotelben. Mégis nem akarom, hogy miattam valami baja essen.
- Igazából a legszükségesebb dolgokat ma reggel összeraktam. Nem igazán van, amit kifejezetten meg akarnék tartani, szóval.. - Még reggel begyömöszöltem mindent, amire a jövőben szükségem lehet egy kisebb táskába, ami most a szekrényemben pihen. Idővel majd ráérek új ruhákat venni meg miegyebet. Most amúgy is az a legfontosabb, hogy a lehető legtávolabb kerüljek tőle. Ami sajnálatos módon valószínűleg azt jelentené, hogy itt sem dolgozhatok a továbbiakban.
Vendég
Vendég
Anonymous

once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty
Témanyitásonce upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty2021-04-19, 01:17


How to Save a Life?

Időbe telik kiismerni az embert. És kétszer annyi időbe, ha le akarnak nyűgözni.

Minden embernek volt legalább egy olyan történet a tarsolyában, amit nem osztott meg akárkivel. Talán senkivel. Mindannyian hordoztunk olyan sebeket a lelkünkön, vagy épp a testünkön, amit nem szívesen mutogattunk. Hiszen miért fedtük volna fel mindezeket egy idegen előtt? Nem volt szükségünk senki szánalmára, a múltat pedig nem változtathatta meg senki. Mégis talán pont a múlt tett minket azzá, amivé. Nem tartottam magamat rossz embernek, de az apámat annál inkább. És anyám sem maradt le túl sokkal mögötte. Mindkettejükben csalódtam és nem nagyon beszéltem róluk senkinek, ha nem volt muszáj. És ők csupán egyetlen szelete voltak az életem olyan részének, amit inkább elrejtettem volna a világ elől, vagy egy páncél szekrénybe zárva a tenger mélyére löktem volna, hogy senki se tudja meg, milyenek voltak. Ugyanis mindketten hibásak voltak. Apám, amiért szándékosan megütötte anyámat és anyám, amiért mindezt hagyta és újra meg újra megbocsátott neki, azt gondolván, a szeretete még elérheti a szörnyeteget. De a helyzet az, hogy nem tündérmesében éltünk, ahol mindez lehetséges lett volna. A valóságban nem győz mindig a szeretet.
- Apám… - Kerestem a szavakat, pedig tudtam, mit akarok mondani. Csak épp nehéz volt összerakni, hiszen senkinek sem kellett még mesélnem erről. - …amióta csak az eszemet tudom, verte anyámat. Ok nélkül. Anya viszont vakon hitt benne, szerette és sosem tett ellene semmit. A szomszédoknak pedig össze-vissza hazudozott a kék-zöld-lila folgjairól… és a legrosszabb az egészben, hogy mindenki elhitte. Vagy csak szemethunytak felette, azt gondolván, nem az ő bajuk. Nem akarták meglátni a valóságot, hisz könnyebb becsukni a szemünket és úgy tenni, mintha minden rendben lenne – Alig láthatóan megvontam a vállam. – Én pedig végignéztem minden egyes alkalommal, hogy mennyire próbálja leplezni a fájdalmait – Megfeszült az állkapcsom, ahogy beugrott egy emlékkép arról, apám hogyan bántalmazta anyát… tisztán emlékeztem rá, hogy anya a földön feküdt, én pedig alig 5 évesen a szobám ajtajából, sírva, reszketve néztem. Nem mertem odamenni, nem tehettem semmit, csak… végignéztem. Ez pedig csak egy emlék volt a sok közül. Megráztam a fejem. – Anyám sosem kért segítséget senkitől. – Folytathattam volna a történetet azzal, hogy anyám egy nap feladta az egészet és elment. Sosem jött vissza, még… értem sem. Szakított a múltjával és a saját tulajdon gyereke sem érdekelte. A földet kezdtem figyelni, de nem mozdultam Meredith mellől. Felkavaró volt a múltamról beszélni, de az jelenleg még rosszabb volt, hogy ő hasonló cipőben járt, mint anya egykor. Nem hagyhattam, hogy ugyanazon menjen végig, mint ő. Egyszerűen… képtelen lettem volna arra, hogy mindezt végignézzem újra, tehetetlen kisgyereknek érezve magam.
- És én is tartom a szám. Nem fogja tudni senki, hogy nálam húztad meg magad – Magyaráztam halkan, miközben már újra őt figyeltem, a szemeit. Ahogy újra akadékoskodni kezdett, legalábbis én annak vettem, sóhajtottam egy aprót. Tényleg megértettem, miért nem akart segítséget kérni, részben. Ugyanakkor nem értettem, miért próbálja ellökni újra meg újra a segítő kezet, azt, aki már amúgy is nyakig benne van a történetben.
- A párod most dolgozik, igaz? – Taktikát váltottam és úgy döntöttem, a legkevésbé sem reagálok többet az akadékoskodó mondataira. Át akartam venni az irányítást és tenni, amit helyesnek véltem. – Ugorjunk el hozzátok és pakoljunk össze neked. A legszükségesebbeket. Úgy, hogy… ne gyanakodjon – Legalábbis úgy gondoltam, ha nem akarjuk lebuktatni Meredith-t, nem kellene mindent magával hoznia. Addig se gyanakodna a legkevésbé sem kedved párja. Bár ha mindezek után is ellen akart állni, akkor talán ideje volt felfognom, hogy nem kér a valódi segítségből, hanem csak egy lelkitámaszra van szüksége.










Nem szórt rá senki csillámport



Leighton Lockhart
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Leighton Lockhart
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
48
Titulus :
☾ Dr. Lockhart ϟ
A másik felem :
Are we all addicted to
living by design?
once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 6a41a6e6ccf410d9d6dc41cafbd18a454fcebf69
I won't be constricted
to stay between the lines ϟ
✦ ✦ ✦ :
☾ Death Before Dishonor ϟ
Életkor :
34
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
☾ Matt Czuchry ϟ
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
☾ Frostcall ϟ
✦ ✦ ✦ :
It never goes the way
that you planned
once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 B9c6c80c23026c633d57f457f0070ece13fa2d60
Success is a door that
always slams
I'm trying to break it ϟ
A tükör mögött :

once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty
Témanyitásonce upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty2021-04-17, 20:04


Meredith && Leighton
silently screaming
Megtettem az első lépést és tudtam, hogy eszem ágában sem volt hátrafelé haladni, de mégsem voltam teljesen tisztában azzal, hogy pontosan mi is lenne a második vagy harmadik. Elképzelésem volt róla természetesen, de az elképzelés és a valóság két külön dolog volt. Mert a képzeletem sokkal inkább egy álom volt. Egy pont, ahová mindenféle komplikációk nélkül jutok el, de tisztában voltam azzal, hogy ez koránt sem ennyire egyszerű, hiszen nem engedni majd, hogy ennyire egyszerű legyen. Ahhoz túlságosan sokat számít neki az emberek által kialakított kép, amit jó darabig még én magam is valóságosnak véltem.
Akaratlanul is felkapom a fejem a szavaira, amitől ismét kicsit megszédülök, de már egészen kezdek hozzászokni. - Anyud..? - Sosem tarottam magam gyengének, aki meghunyászkodik valaki előtt ennyire. De az én szememben nem is ez történt. Egyszerűen csak szerettem volna boldoggá tenni őt, ami lassan átfordult egy lehetetlennek tűnő kihívássá.
- Nem rossz ötlet.. Tekintve, hogy ők is mindent megtennének azért, hogy fenntartsák a látszatot. - Nagyon szerették volna, ha ez az egész működik. Talán az sem érdekli őket, hogy mégis mit is művel velem a drága vőlegényem. Egy ár azért, hogy nyernek egy tökéletes gyereket a másik mellé, akit habár kedvük szerint irányíthatnak, de közel sem olyan tökéletes.
- De nem szeretném túlságosan felkavarni az életed azért, mert az enyém felfordult.. - Hálás vagyok neki, amiért segíteni akar még akkor is, ha semmi sem kötelezi arra, hogy mellettem álljon ebben a helyzetben.
Vendég
Vendég
Anonymous

once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty
Témanyitásonce upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty2021-04-17, 12:27


How to Save a Life?

Időbe telik kiismerni az embert. És kétszer annyi időbe, ha le akarnak nyűgözni.

Nehéz volt türtőztetni magam. Legszívesebben kikeltem volna magamból, hogy nem érdekel, ha bajba sodor, mert szeretem és bármire hajlandó lennék érte, de nem lehettem akkora marha, hogy utat engedek az érzéseimnek. Ennek most nem rólam kellett szólnia, hanem róla. Arról, hogy ki akartam menekíteni abból a kapcsolatból, amibe látszólag beleragadt. Egy bántalmazó karjaiból akartam megmenteni.
- Egyedül nem fogod tudni megoldani ezt. – Tétováztam, kimondjam-e, ami a fejemben járt, és végül megtettem. – Anyámnak sem sikerült. – Sosem mondtam neki, utalás szinten sem, hogy milyen családom volt, vagy mit kellett átélnem.
A kérdésére nagyot nyeltem. Nem volt átgondolt tervem erre igazából, talán csak egy.
- Azt mondjuk, elutazol egy időre. A szüleidhez mondjuk. Így nem fog senki sem faggatózni, hogy miért nem vagy itt – Töprengtem. Még arra is lett volna időnk, hogy hazamenjünk a cuccaiért, amíg a párja dolgozik vagy ki tudja, mit csinál. Nem tűnt rossz ötletnek.
Ahogy megszorította a kezem, lepillantottam a kezeinkre. Egyszerre volt szívet melengető és szívet tépő is a látvány. Újabbat nyeltem, majd visszaemeltem a tekintetemet a lányra.
- Minden rendben lesz, ígérem – Szabad kezemmel végigsimítottam az arcán, majd, hogy ne legyen ez a mozdulat túl feltűnő, egy hajtincset is megigazítottam. – Szeretném, ha boldog lennél, Meredith. – Tettem hozzá halkabban, majd inkább visszahúztam a kezem.










Nem szórt rá senki csillámport



Leighton Lockhart
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Hitetlen ✦ nem hisz a csodákban
Leighton Lockhart
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
48
Titulus :
☾ Dr. Lockhart ϟ
A másik felem :
Are we all addicted to
living by design?
once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 6a41a6e6ccf410d9d6dc41cafbd18a454fcebf69
I won't be constricted
to stay between the lines ϟ
✦ ✦ ✦ :
☾ Death Before Dishonor ϟ
Életkor :
34
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
☾ Matt Czuchry ϟ
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
☾ Frostcall ϟ
✦ ✦ ✦ :
It never goes the way
that you planned
once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 B9c6c80c23026c633d57f457f0070ece13fa2d60
Success is a door that
always slams
I'm trying to break it ϟ
A tükör mögött :

once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty
Témanyitásonce upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty

Ajánlott tartalom

once upon a time✦ meredith & leighton  - Page 2 Empty
 

once upon a time✦ meredith & leighton

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next

 Similar topics

-
» Back To You ♡ Meredith && Leighton
» one step forward ✦ meredith & natalie
» Leighton Lockhart
» Friendship time
» adoption time