Welcome to Fata Morgana
Mirage Mirror
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
Fata Morgana mágiája
jelenleg aktív

– Hercegnő! Mi történik? Mi ez a varázslat?
– Ez egy átok, léteznie sem volna szabad, nem tudom, hogy a nővéreim miféle sötét praktikákat használtak, hogy létrehozzák, de már késő bármit is tenni.
– Mi fog történni?
– Egy másik világban fogunk felébredni. Mi és mindenki, akit elér az átok. Jól figyelj, Tücsök! Nem fogunk emlékezni arra, kik vagyunk, de ha előbb térnek vissza az emlékeid, mint az enyémek, el kell mondanod, ki vagyok! Tudnom kell! Nem bízok a testvéreimben, többé senkiben, csak benned!
– Dehát...!
Nem volt időm tiltakozni, kérdezősködni vagy tovább értetlenkedni, mert a pulzálás következő hulláma elérte a hercegnőt. Solana köddé vált, a következő hullámban pedig Notus és Boreas is, Calypsoval együtt. A falhoz hátráltam, de a harmadik hullám engem is elért. Mintha elfújták volna a gyertyát, a gondolataim, a félelmeim, az álmaim, a céljaim... minden eltűnt, eltűntem én is, egy teljes pillanatra megszűntem létezni, majd egy új világban ébredtem valaki másként.” – Részlet a Tücsök Tihamér történetéből
Fata Morgana

határa
Számos és számtalan
karakter állás
Csillámport szórunk
a hőseinkre
Jelenleg 9 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 9 vendég :: 2 Bots

Nincs

A legtöbb felhasználó (117 fő) 2021-02-23, 20:50-kor volt itt.
Mesénk fejezetei
lapozd, nézd!

Amber Lilian Monroe
2024-05-05, 18:52


Kugisaki Miyo
2024-05-04, 22:38


Sage Dearborn
2024-05-03, 19:25


Lishcelle Cannon
2024-05-03, 02:25


Usui Takumi
2024-05-03, 01:28


Celeste Missulena
2024-05-03, 00:53


Morana Circe Bove
2024-05-02, 21:24


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 21:07


Ragnar Rosenkrantz
2024-05-02, 20:21


Mo Yuan
2024-05-02, 18:13


Kiemelkedõ mesemondók
ebben a hónapban

3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


3 Hozzászólások - 19%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%


1 Témanyitás - 6%



Megosztás
 
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése
I am afraid of what I'm risking if I follow you Into the unknown
ÜzenetSzerző
TémanyitásGrincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Empty2024-02-14, 00:42



to: Mena & Miguel
from: Ficánka
Ficánka nem teljesített túl jól nyomás alatt.
Ezért lehetett az, hogy a legtöbben nem is néztek ki belőle túl nagy teljesítményt, pedig ha kellett szívét-lelkét beleadta ám bármibe. Ő kifejezetten előnyös tulajdonságának tartotta, hogy időben felismerte, ha valami nem tartozott bele a kompetenciájába, olykor azonban ez nem sokat számított. Mint például most sem, amikor az események olyan gyorsan eszkalálódtak, hogy guppicsapásokkal se tudta volna tartani a tempót.
Azt sem tudja eldönteni, hogy pánikoljon-e vagy erre sincs ideje. Túl sok infó várt feldolgozásra. Az apa értékrendje elég... problémásnak tűnt, mint ahogy erre Mena is rávilágított és Codynak az a gyanúja támadt, hogy a lánynak van valami innát neheztelése az elhanyagoló szülőkkel szemben, Carlos Jesus pedig legalább olyan zavarodottnak tűnt mint ő, ráadásul az sem volt teljesen tiszta, hogy milyen kapcsolat fűzte az apához, aki szemmel láthatóan nem ismerte fel őt. Bár a telefont sem ismerte. Ezen legalább annyira megbotránkozott, mint a lány.
Zavarba jön amikor a lány megdicséri a munkáját - nem törődött Carlos sejtelmes szemöldökemelgetésével, amit a szeme sarkában képzelt oda - mert bár valóban jól hangzott, hogy "a múzeumban dolgozott", elfelejtette hozzátenni, hogy "csak mint pénztáros", ami egészen biztos rontott volna reputációján.
Más körülmények között kísérletet tett volna ennek pontosítására, azonban most ennél jóval nagyobb kalamajka vette őt körbe.
Először is, nem tudta eldönteni, hogy az apa valóban ennyire törődött-e a látszattal, vagy valami mélyen traumatizálta őt a múltban, mindenesetre aggasztónak találta a reakcióit, és nem értette, hogy miért őket győzködi, ahelyett, hogy mindent felforgatna a kislány után olyan emberekkel akikben már megbízik. Biztos volt benne, hogy több van a helyzet mögött, mint amit ő ebből az aranyhal agyával itt helyben felfogott, de nem volt lehetősége az apa lelkivilágával foglalkozni. Nem, amikor fel akarta zavarni őt a Grincshez!
- De, szerintem arra gondol. És ez valahogy sokkal rosszabb a technológiai analfabetizmus mellett - jegyzi meg, kételkedve abban, hogy a helyzet lehet ennél is furább.
Ez tuti valami rossz álom.
De nem csak neki, úgy tűnt, hogy LouLouKiben Mena ősellenségre talált, és Ficánka ritkán látott ilyen elsöprő ellenszevet kibontakozni ilyen rövid idő alatt. A pali szénája láthatóan nagyon rosszul állt - amit meg tudott érteni, de inkább megfogadta, hogy ő igyekezni fog semmivel sem felbosszantani a lányt. Nem szívesen lett volna az ellenszenve célpontjában.
Hagyja hogy Miguel a hegy felé fordítsa - nincs is nagyon más választása -, ami valóban kiszúrja a szemét. Eddig igyekezett nem tudomást venni róla, hátha téves riasztásról van szó, de a gyomrában gyűlő gombóc miatt egyre jobban meg volt győzve arról, hogy ezt a kalandot nem fogja megúszni. Maradt volna otthon a morcos, de bosszantóan vonzó lakótársával.  
Összerezzen amikor felharsan a hegy felől a kiabálás és elborzadva mered előbb a hang irányába, majd a társaira, mert bármi is folyik itt, reméli, hogy nem csak ő nem tartja viccesnek.
Lelkiállapota szavatosságához nem járul hozzá, hogy az aggódó, bár megkérdőjelezhető indítékú apuka az egyik pillanatban még a Grincsről meg a hegyről beszél, a másikban meg egyszerűen köddé válik.
Mégis mi az ami után valakiből csak egy fél pár kesztyű marad?!?
Jóságos Atlantica.
- Ez ugye csak egy rossz vicc...? - bukik ki belőle kétségbeesetten. - Csak nekem kezd ez valami rossz karácsonyi horrorra hajazni? Mert nem tudom ti hogy vagytok velem, de nekem ez nem a kedvenc műfajom. - Nagyon nem szerette volna ha előkerülnek valahonnan a húsevő rénszarvasok.
Figyelmét hamar magához ragadja az őt taperoló férfi, eltekint a tény felett, hogy messze behatolt a személyes terébe, hisz van ennél nagyobb bajok is, és úgy mered rá, mint aki épp beletrafált az egyértelműbe.
- De, ami azt illeti, tényleg félek. Ami elég racionális reakciónak tűnik az előbbi hangok, az eltűnő kislány ÉS apuka után, azok után hogy felzavartak egy hegyre, amit nem is ismerek, a Grincshez, aki utálja az embereket és zöld és igazából a társaimat sem ismerem, de mindketten ki akarják hagyni a buliból a rendőröket, mikor a szitu egyértelműen, kétséget kizáróan sus. Szóval, de, pöppet parázok. De tuti csak az izgatottságtól. Szeretném, hogy a Grincs belőlem főzze a karácsonyi halászlevet. Hacsak nem leszek előtte kecskevacsora Thor és egy valkűr szeme láttára, mert hármunkat elnézve, nekem a legkisebbek a túlélési esélyeim - bukik ki belőle Miguel kifakadására reagálva, mert lássák be, nem a szőke harcos az egyetlen, aki ki van akadva.
De vesz egy mély levegőt és megigazítja a kabátját miután újra visszanyeri a mobilitás szabadságát. Talán ha úgy tesz, mintha ez az egész full normális lenne, idővel elhiszi?
Carlos hamar meggyőzi az ellenkezőjéről.
- Ez a világ legrosszabb terve - sóhajt fel rezignáltan. Mert milyen terv? Nincs is terv! Általában nem volt baja a spontaneitással, de ez valahogy nem fért meg azzal az érzéssel, hogy egyidejűleg az életét kell féltse.
Társai szemmel láthatóan sokkal eltökéltebbek voltak mint ő. Carlost hajtotta valami elmebajos pánik, Menát egy csak-legyen-már-vége árnyalatú elhatározás, és magára maradt az alternatívék keresésével. De több bajtársiasság szorult belé, mint hogy magára hagyja a két idegent, és ha tényleg volt a hegyen valahol egy kislány, akkor nem hagyhatták magára. Csudába!
- Jó ötlet? - Reagál némi fáziskéséssel Mena baseball-ütős tervére, a kérdés véletlenül marad a hangsúlyában. A lány láthatóan túlélni megy. Emlékezteti magát, hogy örül, hogy egy oldalon állnak. - Én szerzek kötelet - ajánlja fel, de az indítékait már nem részletezi. Egy hegyre mennek, talán még valamire jól jöhet. Ha más nem gyorsan véget vet a szenvedéseinek.
Idővel feladja hogy lépést tartson Miguel heves érzelmeivel, de azért óvatosan mellé lép.
- Ne aggódj, megkeressük őket - veregeti vállon, mert kissé aggasztónak találja a férfi állapotát, de érdemben sokkal többet nem tud tenni érte. A kijelentése lehetne magabiztosabb is, de senki se vesse a szemére, hogy nem buzog benne a lelkesedés egy látszólag öngyilkos küldetés küszöbén állva.
Azért még hozzáteszi.
- Cserébe te intézed majd a Grincset, oké?

ússz és evezz~



Being a fish out of water is tough,
but that's how you evolve.
Nem szórt rá senki csillámport


Malia Thavarett csillámport hintett rá


Cody Anker
Lázadó
Lázadó
Cody Anker
Mesehõs :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése BWvL3x
A kis hableány
Ficánka
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
15
Titulus :
Professional Clownfish
A másik felem :
Oh, god,
what a handsome devil
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése 2ea86dc959cceb16fcf132b06f4177ad7808f68a
that guy is.

✦ ✦ ✦ :
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Cole Sprouse
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat (Stormreach)
Kereslek, de nem talállak :
✦ ✦ ✦ :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Disney-The-Little-Mermaid-Flounder-Gif
i'm not a guppy
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Tumblr_inline_owunmyEVk61qlt39u_250
A tükör mögött :
Lharielle

Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Empty
TémanyitásGrincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Empty2024-02-13, 04:34

Cindy Lou megmentése

Úgy tűnik, a srác, akit alkalmi társaságnak néztem ki, vevő rám. Legalábbis visszamosolyog, amit már jó kezdésnek gondolok. Mielőtt azonban komolyabban is beszédbe elegyedhetnénk, új tagja akad a társaságunknak.
- Azért csak ne az derüljön már ki, hogy szerencsétlen lánynak kötelező imádnia a karácsonyt… - a hangomból élesen kicsendül némi gunyorossággal vegyes nemtetszés. - Hány éves a kislány? - kérdem gyanakodva. Mindjárt az következik, hogy valami kamaszról beszélünk, s az apja bele van bolondulva függetlenedési próbálkozásaiba… Nehéz megmondani, mikor lettem ennyire szkeptikus a témával kapcsolatban, de kétségtelen, hogy a svindlerfi tovább rontja az állítólagos apa esélyeit arra, hogy komolyan vegyem az aggodalmát.
- Maga nem ismeri a telefont?! - egy világ omlik össze bennem. Jóságos ég, hova keveredtem?! Rémlett, hogy például valahol Amerikában vannak olyan bolond csoportosulások, akik egyáltalán nem élnek a technika vívmányaival, de nem hittem, hogy valaha is összefutok velük. Arról nem is beszélve, hogy ez a Grincs dolog pont a horrorfilmek, vagy a krimik ijesztő valamijére hajazott. Most tévéjük van, de telefonjuk nincsen? Pedig Fata Morganában is csoda dolgokat láttam, de ez a hely 5 perc alatt képes volt felülmúlni.
Arcomra kiül a nemtetszés a “Jesús” elhangzása után, az azt követő gyenge magyarázattól pedig még feljebb szökik a szemöldököm.
- Nagyon örvendek Cody és Carlos - mosolygok rá mindkettejükre, de azért inkább Ficánka az, akinek hajlandó vagyok egy csöppnyi bizalmat szavazni. - Tényleg? A múzeumban? Milyen menő! - lelkesedem, hiszen tényleg érdekel a dolog. Azért arról, hogy én mivel foglalkozom, inkább bölcsen hallgatok.
Szerencsére Cody ügyesebb a kettőnket érintő feltételezés elegáns elsöprésében, amire vetek is rá egy hálás mosolyt. Sajnálatos módon nekem nincsen az ilyesmiben tapasztalatom, s feszélyez is, ha csávók, vagy éppen csajszik akarnak rábeszélni az ilyesmire. A párkapcsolat bizonyára jó dolog, de a rajongás valahol talán még élvezetesebb.
- Így van, sajnálatos módon nem ismerjük még egymást - csóválom meg a fejem finoman, egyetértve Ficánkával.
- Csak nem a zöld mesebeli ürgére gondolnak… - legalábbis nagyon remélem. - Hiszen a telefont sem ismerik, gondolom televíziójuk sincs, hogy ilyesmiket bámuljanak - vonom meg a vállam a sötét hajú srác találgatására a grincsről.
- Jól értem, hogy magának a karácsony fontosabb, mint a tulajdon lánya?! - a hangomból nem kevés rosszindulat csendül ki. Végül csak kibújt a szög a zsákból, ez a pasas is a külsőségek embere. Inkább tűnjön úgy, hogy minden tökéletes, s égjen porig a ház, minthogy minden követ megmozgatva feláldozza a tekintélyét, s a tökéletesség látszatát. Ez igazán nagyszerű, az ilyen emberek a kedvenceim!
- Mekkora ez a falu? - kérdezem, mivel bár a rendőrség jó ötlet volna, ha a helyszín nem olyan nagy, egyszerűbb pár emberrel végigjárni, semmint a rendőrségre várni.
Szemöldökeim sebesen szaladnak fel a homlokomon, ahogy Carlos sirámáradatban tör ki.
- Jaj, hát sírva ne fakadj itt nekünk, hallod! Te pont ugyanezt akarod, csak neked legalább van fogalmad arról, hogy mi megy itt! - Bri tuti büszke lenne rám, hogy leoltok valakit, bár azt hiszem ő inkább azt szeretné, ha az a személy Ryker lenne. Mindenesetre a veszélyes sport és a biztosítókötél kapcsán óhatatlanul felmerül bennem, hogy a tag ismeri a helyet, ahova elvileg tartunk. Ha pedig ilyen holmik kellenek hozzá, miért akar két olyan emberrel felmászni oda, amikor nekünk nyilvánvalóan halvány lila gőzünk sincs a hegymászásról. Legalábbis nekem biztos, hogy semmi, s Ficánka sem tűnt túlságosan kompetensnek ezen a téren.
Carlos teljesen belemászik szerencsétlen Cody személyes terébe, s bár bizonyára nekem kellene leszednem róla, én csak odáig vagyok képes terjedni, hogy szerencsére nem az én vállamat és arcomat szentségteleníti meg társaságunk harmadik tagja.
- Remek, lassan mindenkit elrabolnak… - morgom. Inkább gondolnám azt, hogy a bonyolult nevű csávó kereket oldott, semmint, hogy elrabolták. Az orrunk elől. Egy karácsonyi vásár kellős közepéről. Na mindegy…
- Na jó, lássuk azt a hegyet - sóhajtok lemondóan. - De előbb mindenképpen akarok egy baseball ütőt! - jelentem ki teljes eltökéltséggel. Na nem mintha olyan sokra mennék vele, de kétségtelenül ijesztőbb vagyok vele, mint nélküle. Vész esetén pedig a túl lelkes tagot is simán le lehet kapcsolni egy jól irányzott kupánkondítással. - Te meg fejezd be a drámázást, nem egy szappanoperában vagyunk! - veszem elő Miguelt, hogy talán kicsit kösse pórázra a színészi vénáját.
659 szó ✦ megjegyzés
Nem szórt rá senki csillámport


Cody Anker csillámport hintett rá


Malia Thavarett
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Malia Thavarett
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
2
Titulus :
Hacker Queen
A másik felem :
✦ ✦ ✦ :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Tumblr_inline_owrqoyzjiR1qlt39u_250
Akinek az arcát viselem :
Hailee Steinfeld
A tükör mögött :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése HaileeSteinfeld-min-1155x600
Mai'nan

Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Empty
TémanyitásGrincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Empty2024-02-08, 18:57



Cindy Lou mentőakció
Mena, Ficánka és Miguel
Békésen eszegetem a karamellás almát, a belém nevelt jómodorral, derűsen köszönök a két tinédzser hallgatótársamnak - csak tekintettel, semmi perverz -, és úgy csodálom Tulio pajtásom Oscart érő alakítását az aggódó apáról, szinte könnyek szöknek a szemembe, hogy még a metakommunikációjára is mennyi figyelmet fordít, kétségbeesetten kéztördel, a tekintetéből süt a szülői gondoskodás, hiába, a részletek igen fontosak.
Mena kérdéseire magától értetődően, még én is lelkes bólogatásba kezdenék, mint aki már-már elhiszi a férfi szavait, mikor realizálom az állításainak képtelenségeit. Összefonom a karjaimat, homlokráncolással egybekötött grimasszal, gyanakodva méregetem a barátomat. Egyébként mikor is akart szólni erről a Cindy Louról? Ha a következő pillanatban nem próbálnék meg lépni és azonosulni a meséjével, akkor nyakig merülnék a rosszindulatban, kérlelhetetlenül dagonyáznék benne. Viszont ő a legrégebbi bajtársam... aki kivonja magát az ölelésemből és elhúzódik. Elhúzódik? Büdös lennék? Nem tudja ki vagyok? Hé! De hát mi vagyunk Tulio és Miguel, Miguel és Tulio, miről beszél?
- Dehogynem ismersz, hát... Lou Lou... Ki? - a kérdésemmel magamra maradok, mind Tulliora figyelnek. Mi történik? Oké-oké, csak higgyük el, hogy jó oka van minderre, DE MICSODA? Ezen morfondírozom magamban, amíg Mena tovább faggatja, ő pedig előad egy újabb zavaros történetet valami hegyen lakó lényről, a greenwichről - én meg azt hittem az sík... Vagy! Tulio azért küld minket egyedül, mert ő öltözik be ennek az izébizének, hogy gyerekeket riogasson utóhalloween alkalmából... Értem! Tehát vigyem fel oda őket, hogy ő... Ekkor éktelen lárma üti meg a fülemet... Ám ha Tulio itt van... ki üvöltözik? Ez beszervezte Chelt valami hangtorzítóval?
- Jesús - mondom ki a nevet olyan szenvtelen pókerarccal, mintha már hatezerszer ejtettem volna ki a számon, olyan természetességgel gördül le a számról, mintha a keresztlevelembe is én firkantottam volna oda csecsemőként. Fájdalom, ám alakításom hasztalan, köddé foszlik a zseniális álcám körvonala, amint Ficánkára pillantok, mert ő ismer, a fenébe már! Így sosem fogják elismerni és megbecsülni az érdemeimet. - Vagyis Carlos. A nevem Carlos - javítom ki magam. - Az első nevem persze Jesús, de a Carlost használom. Tudjátok, nem túl komfortos, ha fordítva teszek... megrohannak a rajongók, könyörögnek, hogy tegyek csodát, dedikálnom kell az Újszövetségüket, meg minden, tök... kínos, ha engem kérdeztek - regélem szégyenkezőn, femininen lesütött pillákkal vágyva az együttérzésükre.
- És a múzeumban! Hát persze! - lepődöm meg nagy mímeléssel, amint Cody is bemutatja magát, mintha én is pontosan tudnám ki ő, ahogy feltételezem ő rólam igen, és tessék, nekem csak az arca rémlik.
A cseppnyi közbeékelt magánszámom után kiváltképp szórakoztat, hogy mennyire zavarba jöttek kis pöttömnyi gyermekek a feltételezéseimtől. Tinédzserek. A szívzűrökkel, vagy azzal tűzdelt felelsz vagy mersszel pillanatok alatt kiesnek a komfortzónájukból. A kaján vigyorom persze hamar nosztalgikussá válik, mi is ilyenek vagyunk... vagy voltunk, rendkívül bájosak, megzabálom őket.
- Persze-persze, szerintem szép pár lennétek - jegyzem meg megértően, elvégre kell nekik a noszogatás. Ha Mena ennyire mentegetőzik, az csak azt jelentheti, hogy amikor másodjára jobban megnézte, akkor rájött, hogy egyébként bejön neki, amit lát. Cody pedig az elejétől kezdve rajongással néz rá, tuti be akar vágódni nála. Gerlicéim! Hegynek felfelé még ráérek mellékesen Cupidót is játszani, oda se neki, jobb matchmaker vagyok, mint a hivatásosok. Kiváló elterelés lesz arra, hogy megfeledkezzek arról, miért nem szoktam hegyeket megmászni, és nem, nem a kilátás miatt. Meg is indulok, mert ebben a tempóban holnaputánra sem találjuk meg azt a bizonyos barlangot, és akkor fújtak a reggelinek. Kicsit szégyellem magam, amiért Tulio éppen két törpét vett célba, ezért még megkapja tőlem a magáét, habár... a pénzüket biztosan szívesen áldozzák fel a szerelem oltárán.
- Codykám, ez egy hegy, hát kiszúrja a szemedet - fordítom a vállainál fogva irányba a srácot, és hagyom, hadd tátogjon. - A rendőrségen pedig nem foglalkoznak vele, amíg nem telt el elég idő ahhoz, hogy hivatalosan eltűntnek nyilvánítsák, próbáltam - fűzöm hozzá, mert egyszer be akartam jelenteni Tulio, aztán Altivo eltűnését is, már égnek állt a hajam, lerágtam a körmöm, 59 nem fogadott hívásuk volt, mire előkerültek... És akkor még mindig nem jelenthettem be őket, hiába ültem órák óta a váróban! A hideg is kiráz az emlék felidéződésétől is.
- Én... ö... - kezdek hebegni-habogni Cody kérdéseinek árjára. Nézzenek oda, hát máris ketten - titokban, kézen fogva - indulnának a rendőrségre, micsoda romantika! - Kicsit hevesek vagyunk, nemde? Csak nem félsz? - húzódik mindentudó mosolyra a szám széle. - A hegymászás veszélyes sport, biztosítókötelem sincs, ha lezuhanok meg is halhatok, aztán megesznek a hegyi kecskék. Te növényevő állatokat köteleznél rá, hogy a tetememet felfalva békés mekegés helyett kannibálokká váljanak? TÉNYLEG EZT AKAROD!? - megyek át parázó agresszívba, miközben megragadom őt a kabátjánál fogva. - Szóval nincs apelláta, velem jöttök, és te is... signor Tutuvi - vetem be az ellentmondást nem tűrő hangnemet. - Tulio? Most meg hova tűnt? - keresem kétségbeesetten. Épp mikor a legnagyobb szükség lenne rá, veszi a nyúlcipőjét, és felszívódik? És akkor észreveszem a fél pár kesztyűt a földön, és felveszem onnan.
- A barátom kellően mediterrán, iszonyú fázós, sosem hagyná el még a fél pár kesztyűjét sem... Csak egyetlen magyarázat létezik: Tuliót elrabolták! - jelenik meg az aggodalom a szememben. - Oké, nyugodjunk szépen meg mindannyian, és keressük meg a hegyen, vagy akárhol, nélküle értelmetlen az életem! - ordítom Cody arcába a pánikom teljes tartalmát anélkül, hogy kiürülhetne. - És a keresztlányom nélkül is! - bővítem már görbülő szájjal a hiányos családi idillünket. -Megtalálunk, Greenwich! Ezért meg fogsz... lakolni! - bömbölöm tehetetlenül. Mindent a tervért.

Karakterképességek (hogy ne felejtsem el):
✦ Az emlékeim visszatértével képes leszek mások képességét lemásolni, ha már láttam használat közben - nem örökre, hanem csak ideig-óráig. (Abban a játékban, ahol lemásolta a képességet, valamint a következő játékban használhatja még. Egyszerre maximum 2 képesség lehet a birtokában.)
✦ Senki sem tud hazugságon kapni; bárkivel elhitethethetek bármit.
577 szó
Miguel inda house



Changing legend into fact we shall ride into history
Turn myth into truth we shall surely gaze
On the sweet unfolding of an antique mystery
All will be revealed on the trail we blaze
credit
Nem szórt rá senki csillámport


Cody Anker csillámport hintett rá


Carlos García Carrillo
Hõs
Hõs
Carlos García Carrillo
Mesehõs :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése 1afbed43695a365759f3ea247ad24a713a29349b
Irány Eldorádó
Miguel
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
2
Titulus :
a szebbik tolvaj
✦ ✦ ✦ :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Tumblr_inline_nrginbXn3h1qlt39u_400
Zenedoboz :

Akinek az arcát viselem :
Chris *felfújható izmok* Hemsworth
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat: Stormreach
✦ ✦ ✦ :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Tumblr_p4iyjufMog1tm0i7to4_540
A tükör mögött :
jinnyjoe

Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Empty
TémanyitásGrincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Empty2024-01-22, 00:42

Grincs kaland

[Cindy Lou és a karácsony megmentése]

- Nem biztos, hogy elkeveredett. Mármint Cindy Lou mostanában nem értékelte annyira a karácsonyt, mint általában szokta, de ettől függetlenül jó gyerek. Nem tűnne el csak úgy szó nélkül. Korábban a postán segített nekem, ugyanis ott dolgozok, aztán elmentünk ajándékokat vásárolni. Mellettem szokott lenni, egy pillanatra megálltam beszélgetni egy kedves ismerőssel, mire feleszméltem, addigra már sehol nem volt – válaszolt zaklatottan Lou Lou Ki Ficánka kérdésére. Még a gondolatba is beleremegett, hogy a kislányát valóban a Grincs ragadta volna el.
- Cindy Lou ismeri az egész falut, hazatalálna, de nem hagyna csak úgy itt – ingatta a fejét a további találgatásokra, majd megszeppenten pillantott Menára, amikor a mobilokat hozta szóba. A férfi arcán látszódott, hogy az arcára kiülő értetlenség őszinte, fogalma sem volt arról, hogy a lány miről beszélt.
- Elnézést, de én nem tudom miféle eszközről beszél, de ha valóban ilyen hasznos ketyere, lehet kellene szerezni belőle – tűnődött el félhangosan, s gondolatként felírta a beszerzendő karácsonyi ajándékok listájára. Szerette volna bővebben kifaggatni Menát a készülékről, hol lehet venni belőle, illetve hogy miként funkcionál, amikor Miguel csatlakozott a társalgáshoz.
- Igen. Vagyis, nem. Dehogy! Elnézést, de nem ismerem magát, most látom először – lépett el óvatosan Miguel közeléből, hiszen Lou Lou Ki valójában tényleg most találkozott először Miguellel, épp ezért nem értette, miként kezelte őt egy régi barátként. Ennyire még nem őrült meg, hogy ne emlékezzen személyekre.
- Tulio? Nem, engem Lou Lou Kinek hívnak, kedves uram – ingatta fejét, amikor ismeretlen néven szólították. Miközben finoman eltolta Miguel karját, és még hátrébb húzódott tőle, miközben a tekintetével szinte könyörgött Ficánkának és Menának, hogy segítsenek neki. Ha nem is akarták megtalálni a kislányát, de legalább ettől az őrülttől szabadítsák meg.
- Szeretnék utána menni, de a feleségemnek és a fiaimnak is szólnom kell, ráadásul, ha a többi Ki megtudja mi történt, akkor zaklatottak lennének, kitörne a pánik és oda lenne az egész karácsony! Ő pedig biztosan ezt akarja – lépett közelebb, hogy megossza a félelmeit a fiatalokkal, miközben rejtélyesen utalt a hegyen lakó gonosztevőre.
Lou Lou Ki teljesen elveszett az a beszélgetés során, fogalma sem volt arról, hogy ezek az emberek miként kapcsolódtak össze, csak annyit tudott, hogy mindannyian kívülállók voltak.
- A hegyet kisajátította magának a Grincs, de nem az övé, így nem magántulajdon. Elüldöz mindenkit, aki a közelébe menne, de ha ő vitte el Cindy Lou-t, akkor a hegy tetején lévő barlangban keresendő. Nem fordulhatunk a rendőrséghez ezzel az üggyel, mint mondtam, teljesen felbolygatna mindent, és azt nem szabad. Nem szabad a kezére játszani – tördelte az ujjait a férfi, hiszen emlékezett azokra a karácsonyokra, amikor a Grincs sikertelenül próbálta ellopni tőlük a karácsonyt. Mégis, a Grincs a bukásai ellenére sose adta fel, most pedig a kislányát felhasználva akarná tönkre tenni ezt a nemes ünnepet.
- Maguk kívülállóak, ezért mertem megkérni önöket, hiszen a Grincstől bizonyára nem félek. A hegyet pedig arra… – mutatott felfelé azonban a szavait elnyomta a hegy felől érkező üvöltés, hiszen a Grincs ábécé-sorrendben szidalmazta a kifalviakat. A kémények között pedig felismerhetőek voltak a hegy körvonalai, mire azonban visszafordultak volna a férfihoz, Lou Lou Kit szintén elnyelte a föld, csupán egy fél pár kesztyű maradt utána a hóban.

//Legyetek bátran kreatívak és ha úgy érzitek, nyugodtan használjátok a karaktereitek képességeit! Határidő a vizsgák, költözések, ünnepek egyebek miatt: 2024.02.03. éjfél (külfödieknek a saját ideje szerint éjfél) //

531 szó ✦ aláfestő ✦ köszönöm mindenkinek :3
Nem szórt rá senki csillámport


Cody Anker, Carlos García Carrillo and Malia Thavarett csillámport hintett rá


Phobos Athanasiou
Gazember
Gazember
Phobos Athanasiou
Mesehõs :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése E35661182b043e9f5791c326ae80c2e3ba5a18d9
Az öt legenda
Mumus
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
37
Titulus :
The King of Nightmares
✦ ✦ ✦ :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése A9f756e515c96c18338a70e8195b0e6cb866e75b
Akinek az arcát viselem :
Richard Harmon
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat (Stormreach)
✦ ✦ ✦ :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Tumblr_inline_nblm8fASzy1sh5zsy
A tükör mögött :
Lazarus

Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Empty
TémanyitásGrincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Empty2024-01-13, 18:51



to: Mena & Miguel
from: Ficánka
Ficánka még sosem járt igazi karácsonyi vásárban - márpedig ez mulatságnak tűnt a javából, a fények, a forgatag és a fahéjas illatok szédítő kavalkádja semmivel sem összekeverhető hangulatot teremtett. A szíve mélyén mindig is vágyott rá, hogy osztozhasson valakivel az ünnepi készülődésben, de egyedül volt, ahogy most is, így sürgetően keresgél, hátha lát valakit, bárkit, akit ismerősként azonosíthat be. Rettenetesen magányos opciónak tűnt egyedül lenni éppen karácsonykor.
Összeakad a pillantása egy lányéval, aki... rámosolyog. Biztos, hogy rá? Egyáltalán nem biztos, mégis ösztönösen viszonozza, nem törődve azzal, hogy milyen zavarba ejtő következményei lehetnek annak ha téved. Megszokta.
Viszont a lány tesz egy lépést felé majd egyenesen hozzászól, és ettől Cody agya egy pillanatra - de tényleg csak egy nagyon rövid pillanatra! - leblokkol és elfelejti hogyan kell rendesen funkcionálni vagy hogy pontosan mit is szoktak csinálni az emberek a kérdésekkel. Válaszolni, válaszolni szoktak rájuk! - neki viszont egy barátságos sziánál többre nem futja, ugyanis egy férfi megakadályozza abban, hogy a normalitás további látszatát keltse.
Kellemetlen, mert tényleg nagyon szeretett volna válaszolni a lánynak, elvégre nem mindennapos hogy menő lányok hozzászóljanak az utcán.
Bánata nem, de a csalódottsága viszonylag rövid életű, miután rájön, hogy a férfi miért szólította meg őket és lelkiismeretesen elkeseredik, tekintve hogy aligha lehet hasznára az apának. Ha jobban belegondol fogalma sincs hogyan került ide, vagy hogy hol van, de ha látott is szőke kislányt - le meri fogadni hogy több is rohangál a tömegben - akkor se tudhatta ki ez a Cindy Lou, vagy hogy merre lehet.
Szerencsére a mellette álló lány kifejezetten talpraesett  - és gyanakvó, ami Ficánkában is elülteti a kételkedés apró magvait.
- Talán csak elkeveredett a tömegben? Vagy hazament! Mekkora kislány? Tudja már, hogyan jut egyedül haza? Én a helyében biztos olyan helyet keresnék, ami ismerős és biztonságos.
Az apa kétségbeesettnek tűnik, de Cody, aki jobb napjain verhetetlen optimista ám (a rosszabbakról meg nem beszélünk), igyekszik megnyugtatni, hátha tényleg csak elszakadtak egymástól a tömegben a nyalókás standnál.  
Észreveszi a másik férfit is, aki nem tudja mikor keveredett oda hozzájuk, de úgy tűnik, mintha jóban lenne az apával - vagy mégsem? Mintha a fickó sem lenne egészen biztos abban, mit is akar és Cody le merné fogadni hogy a saját arca egy pillanatig hűen tükrözi a Mena-ként bemutatkozó lány szkepticizmusát. Szó se róla, van a fickóban valami furán meggyőző, de ez a legtöbb szerencsés genetikájú emberre igaz  és - várjanak csak, ismeri ezt a csávót!
- Cody vagyok! Egy városban lakunk! A múzeumban dolgozok - teszi hozzá, bár nem biztos benne, hogy ezzel kisegíti a férfit, akit valójában csak látásból ismer. De legalább jó az arcmemóriája. Meg a pletykamemóriája is. Ez a képessége pedig csak megerősíti abban, hogy a lány pártját fogja.
Nincs azonban ideje kifejezni a hegymászással kapcsolatos aggályait, Miguel feltételezését hallva leesett állal kapja a fejét a randomizált társasága felé.
- Mi?!
Előbb a szőke fickóra néz (nagydarab, fel kell rá nézzen), aztán a lányra (a válasza kegyetlen, de ez nem csorbít Cody bontakozó platonikus(!) rajongásán) majd csípőre tett kézzel, maga elé mered, mintha azon törné a fejét, hogy mit is kezdjen ezzel a sok szubliminális információval.
- Hízelgő feltételezés - kezdi a rövid színházi karrierje során eltanult komedikus hangsúllyal - de most találkoztunk először és még mielőtt egyáltalán alkalmam lett volna megcsillogtatni a sziporkázó személyiségemet, közbejött egy kisebb... probléma...? - fordul vissza a lányát kergető apuka felé.
Büszke magára, úgy érzi mesteri módon sikerült visszaterelni a témát az eredeti mederbe, ezért megenged magának egy mosolyt Mena felé, hogy biztosítsa az önérzete sértetlenségéről.
- Öhm, egyébként... még mielőtt bárhova is elindulnánk... Ki is lakik ezen a hegyen? Grincs... A Grincs? Vagy Mr. Grincs, egy kedves, magányos öregember, borzasztóan szerencsétlen becenévvel? - Cody nevetése kissé kínos, de fontosnak tartotta volna tisztázni ezt az aprócska részletet, ugyanis már a hegymászással is lettek volna fenntartásai, a morcos zöld hegylakóval meg aztán végképp.
- Elég érdekes prioritásai vannak a pasasnak... - jegyzi meg félhangosan, miután tesz egy óvatos lépést Mena felé. Úgy dönt, ő az egyetlen, akiben érdemes megbíznia. A nagydarab szőke megnyerő, de nem árasztott épp nyerő aurát és egyébként is túl lelkes volt ezzel a hegyi kalanddal kapcsolatban...
És már el is indult!
- Ácsi-ácsi - megszaporázza a lépteit, hogy utolérje a kalandos kedvű új barátjukat. - Mi lenne ha inkább szólnánk a rendőrségnek...? Amúgy sem tudjuk hol ez a hegy - feltételez kollektív tudatlanságot a sajátjából kiindulva - ugye?
Persze a hegyet magát nem lehet olyan nehéz megtalálni de nem szívesen vallotta volna be, hogy neki ezzel a hegylakóval kapcsolatban vannak komoly kételyei. És egy kislány miért menne oda egyedül? Vagy hogy hogyan lehet elhagyni egy gyereket? Persze se kislány, se apuka nem volt, így nem távol álljon tőle, hogy ítélkezzen, pusztán szerette volna elkerülni hogy olyasmibe keveredjen ami később megbán. A paranoia amúgy is jól ment neki, Ariel volt az, aki minden kalandba félelemérzet nélkül belevetette magát - a parázás meg az ő reszortja maradt.
- Te tudod hogy néz ki ez a kislány, ugye? Az apja a haverod. Na! Mi lenne ha te megnéznéd ezt a hegyet, mi meg Menával - a lányra néz, némán kérve, hogy fedezze a random csiszolt mentőakcióját - megkérdezünk pár embert a városban? Több szem többet lát!

ússz és evezz~



Being a fish out of water is tough,
but that's how you evolve.
Nem szórt rá senki csillámport


Carlos García Carrillo and Malia Thavarett csillámport hintett rá


Cody Anker
Lázadó
Lázadó
Cody Anker
Mesehõs :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése BWvL3x
A kis hableány
Ficánka
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
15
Titulus :
Professional Clownfish
A másik felem :
Oh, god,
what a handsome devil
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése 2ea86dc959cceb16fcf132b06f4177ad7808f68a
that guy is.

✦ ✦ ✦ :
Zenedoboz :
Akinek az arcát viselem :
Cole Sprouse
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat (Stormreach)
Kereslek, de nem talállak :
✦ ✦ ✦ :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Disney-The-Little-Mermaid-Flounder-Gif
i'm not a guppy
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Tumblr_inline_owunmyEVk61qlt39u_250
A tükör mögött :
Lharielle

Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Empty
TémanyitásGrincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Empty2023-12-28, 06:37

Cindy Lou mentőakció

Nem rémlik, hogy valaha is problémám adódott volna a memóriámmal. Most mégis állok a karácsonyi forgatagban, mint bálám szamara a hegyen, s csak bámulok ki a fejemből. Adja magát a kérdés: Hogy a búbánatban kerültem ide? Lehetséges, hogy Bri életében először sikeresen leitatott, és azért nem emlékszem úgy nagyjából semmire? Ez persze lehetetlen, hiszen akármilyen széllelbélelt is az a lány, biztos, hogy részegen egy lépést se tehetnék óvó tekintete nélkül.
Szomorú sóhaj hagyja el az ajkaim, ahogy az emlékeim közül a szüleim arca pillant fel rám. Akár velük is tölthetném a karácsonyt… Meg kell győznöm a népeket, hogy együtt karácsonyozzunk! Ötlik eszembe a legtökéletesebb lehetőség. Majd az arcom is felderül. Íme a legtökéletesebb lehetőség, hogy mindenkinek vegyek valamit ajándékba! Immáron lelkesen pillantok körbe. Micsoda csodálatos illatok, hogyan fogok így sütit választani Rykernek?
Igazából mindegy, hogyan kerültem ide, ha kell, az Antarktiszról is veszek magamnak repülőjegyet, vagy eltérítek egy hajót… némi térerővel, meg egy kevés találékonysággal verhetetlen vagyok. Csak legyenek meg azok a szipi-szupi ajándékok!
Még mielőtt azonban rávethetném magam a választékra, valaki mellém csapódik. A srác a két perccel korábbi önmagamra emlékeztet, s egyébként sem tűnik holmi nagyképű köcsögnek, így barátságos mosollyal intek neki.
- Helló, ne haragudj, hogy megzavarlak, de mintha keresnél valamit - közelebb lépek Ficánkához, s már nyitnám a szám újra, hogy bemutatkozhassak, amikor is, szinte a semmiből egy hapsi talál be minket.
Némileg érzéketlen arccal hallgatom az apa vinnyogását. Persze, megérint a dolog, csak na… az én szüleim is pont így tolták: az égvilágon semmire sem voltak képesek felkészülni, s aztán mindig sültbolondok módjára parádéztak.
Csakhogy a kabaré teljes lehessen, újabb alak csapódik szerény gyülekezetünkhöz. A férfinak annyira svindler aurája van, hogy az valami félelmetes. Mintha csak Rykert látnám, ahogy éppen nagyon próbál hiteles előadást nyújtani valamiről Brinek, amiről mind a hárman tudjuk, hogy óriási bullshit. Éppen ezért ráncba szalad a szemöldököm.
- Fogadjunk maga is azok közé tartozik, akik szerint a gyerekek még véletlenül se nyúljanak telefonhoz, mert megárt nekik… pedig most fel tudná hívni… - lemondó sóhajt hallatok. - Nincs véletlenül valami okoseszköz a gyereknél? Az alapján könnyedén meg tudjuk találni, mégha esetleg nem is emlékszik az applikációbeli jelszavára, vagy valami - javaslom, habár a történetet nem találom igazán hitelesnek, hála az “aggódó apa” haverpajtásának. Mégha el is hinném a sztorit, azon a férfin annyira nem látszik az aggodalom, mintha pontosan tudná, merre lehet a kislány.
- Az ön lánya tűnt el, mégis minket akar felküldeni a hegyre, milyen érdekes. Mondja csak, az véletlenül nem magánterület? - inkább gyanakvó módba kapcsolok, de nem zárkózom el a segítségnyújtástól.
- Malia. Általában csak Mena. Én sem emlékszem, hogy találkoztunk volna már, megtudhatnám esetleg a neved? - kérdezek rá.
- Dehogy vagyunk együtt - legyintek azonnal, mintha holmi zavaró legyet hesegetnék el. A srác helyes, de akad egy komoly probléma: ő nem Ryker. Már évek óta a srácnak adtam a szívemet, egy útmenti helyes pofi ezen nem képes változtatni.
Aztán persze rájövök, hogy igazából bunkó voltam, merthát ezt sokkal finomabban és kulturáltabban is lehetett volna közölni, mire magyarázkodásba fogok:
- Mármint persze, nagyon jól néz ki, meghát tök rendesnek is tűnik, a barátnője, vagy a barátja biztos remekül járt vele, csak… - eddigre persze már fültől fülig ég a képem, s erősen gondolkodom az elsüllyedés lehetőségén, hátha úgy megmenekülhetek a szituációból. Bocsánatkérő, szégyenkező, s könyörgő a tekintetem, amit Ficánkára vetek, hogy valahogy hozzon ki mindkettőnket jól a hülyeségemből.
547 szó ✦ Svindlerbagázs xD
Nem szórt rá senki csillámport


Cody Anker and Carlos García Carrillo csillámport hintett rá


Malia Thavarett
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Megmentõ ✦ a hit ereje benne lakozik
Malia Thavarett
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
2
Titulus :
Hacker Queen
A másik felem :
✦ ✦ ✦ :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Tumblr_inline_owrqoyzjiR1qlt39u_250
Akinek az arcát viselem :
Hailee Steinfeld
A tükör mögött :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése HaileeSteinfeld-min-1155x600
Mai'nan

Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Empty
TémanyitásGrincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Empty2023-12-28, 01:09



Cindy Lou mentőakció
Mena, Ficánka és Miguel

Hamar berántanak abba a körtáncba, amit a fa körül lejtenek, és látszólagos lelkesedéssel vetem bele magam a díszaggatásba is. Mosolygok mindenhez. Jóízűen harapok bele a habkarikába, elfogadom, ezt követően pedig szégyenérzet nélkül a fejembe is nyomom rénszarvasagancsos ünnepi fejpántot, kiveszem a részem a karácsonyból, mert... Várjunk csak. Ez a hely se Fata Morganára, se El Doradora, se Spanyolhonra nem hasonlít. Kinek a jószándékára vágyom, ha azt sem tudom hol vagyok? Annyira semmitől nem rúghattam be, hogy Lappföldön ébredjek, ugye? Ugye? UGYE?
Ekkor hallom meg annak a kiabálását, aki felelős lehet az elveszettség érzetemért. Talán Tulio tudja, hol vagyunk. Az udvarias bocsánatkérések mellé megnyerő mosolyt villantok mindenkire, akinek merő véletlenségből eltaposom a lábát vagy kölcsönveszem az óráját. Ám a következő másodpercben már természetesen ott sem vagyok, a fülemet hegyezem és a szólongatást követem, mint egy szagot fogott kiskutya. Útközben az egyik előttem elhaladó emberke kocsijáról elcsenek egy pálcára szúrt karamellás almát is. Amikor szemügyre veszem tűnik csak fel, hogy ez sem csupán egy szimpla édes szószba mártogatott gyümölcs. Komolyan norvég mintát vájtak bele? Gyorsan meg is kóstolom, ízre viszont egészen kiváló. Amikor végre szembetalálom magam a hang jól ismert gazdájával már két idegennek magyaráz, én pedig az elmondottak alapján próbálom összerakni, mi a jó ég történhetett.
Cindy Lou? Ismerünk mi Cindy Lou-t? Ki a fene a Cindy Lou? Felcsípett valami dögös bigét Chel helyett, és erről sem szólt egy mukkot sem? Vagy... Tulio felszedett egy törpenövésűt. Mindig tudtam, hogy baj van az ízlésével, de eddig úgy véltem, csupán annyi a zűr, hogy egyezik az enyémmel... Egyébként igazán nem szép dolog, hogy nem is örül nekem.
- Ajándékok? Vettél nekem ajándékot? - élénkülök fel a vásárlás említésére. Amennyiben értetlen és rosszalló pillantásokkal találkoznék, azonmód torokköszörülnék és elszégyellném magam, majd a karamellás almámba harapnék zavaromban, ezt követően pedig jóízűen hümmögnék tetszésnyilvánításul, úgy téve, mintha eddig is ezzel foglalatoskodtam volna, és valaki teljesen más mondta volna az imént elhangzott mondatokat. Nem akartam én tapintatlan lenni, csak nem értem ki ez a Cindy Lou, akiért annyira odavan, és mégsem mesélt róla soha. Ez az egész egyre különösebb.
Erre persze jön még a Grincs, Kifalva, meg...
Megsorjázom az éppen rágcsált gyümölcs még le nem nyelt darabjaival, a nyálammal együtt az arcán és a mellkasán landol az összes finom falat.
- Hogy a micsodádat? - Hangos röhögésben török ki, és a hasamat fogom, olyan jóízűen kacagok, hogy a könnyem is kicsordul, meg kell törölnöm a szemem sarkát. - Tulio neked nincs is... - javítanám ki nevetve, amikor átvillan az agyamon, hogy mindez csak egy fedősztori, hogy pénzt csaljunk ki idegenekből, és azok önként adjanak nekünk vagyonokat. - Ooooohhhh... A lányod. Hát persze, hogy a lánya - kacsintok rá a férfira, odalépek hozzá, és együttérzően átkarolom a vállát, ezután a két fiatal és hiszékeny, vagyis leendő áldozatra pillantok. - Tulio, ha legközelebb összevissza beszélsz, előbb vitassuk meg, jó? Mert ezzel még engem is zavarba hoztál - súgom oda neki bizalmasan.
- Akkor hát... Keressük meg Cincillát! A hegyre, aprónép! - fordulok meg, és jó kalandorhoz mérten kiadom a parancsot és meghatározom az irányt, mielőtt nyelnék egyet, ahogy felmérem annak valós méreteit. Kelletlenül kutyagolni kezdek előre, nem mintha tudnám az utat, de nem nézhetek hátra. - Tulajdonképpen merre is kell menni? - pillantok segélykérően az útitársaimra feltéve nekik a nem is olyan költői kérdést, amire remélem valaki térképpel vagy válasszal szolgál. Ha ők sem ismerik jobban a helyet nálam, akkor legalább könnyű lesz tenni nekik a szépet, hogy csak ropogós bankókkal kaphatjuk vissza Tulio nemlétező lányát, illetve még annál is könnyebb lesz aztán elfutni a zsákmánnyal. - Téged láttalak már valahol, ugye? - veszem szemügyre alaposabban a srácot. - Viszont bocsánat, kedves hölgyem, de azt határozottan nem tudom, hogy te ki vagy - jelentem ki, ahogy a lánnyal veszem fel a szemkontaktust. - És ti amúgy együtt vagytok? - kezdek bájcsevegni.

Karakterképességek (hogy ne felejtsem el):
✦ Az emlékeim visszatértével képes leszek mások képességét lemásolni, ha már láttam használat közben - nem örökre, hanem csak ideig-óráig. (Abban a játékban, ahol lemásolta a képességet, valamint a következő játékban használhatja még. Egyszerre maximum 2 képesség lehet a birtokában.)
✦ Senki sem tud hazugságon kapni; bárkivel elhitethethetek bármit.
577 szó
Miguel inda house



Changing legend into fact we shall ride into history
Turn myth into truth we shall surely gaze
On the sweet unfolding of an antique mystery
All will be revealed on the trail we blaze
credit
Nem szórt rá senki csillámport


Cody Anker and Malia Thavarett csillámport hintett rá


Carlos García Carrillo
Hõs
Hõs
Carlos García Carrillo
Mesehõs :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése 1afbed43695a365759f3ea247ad24a713a29349b
Irány Eldorádó
Miguel
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
2
Titulus :
a szebbik tolvaj
✦ ✦ ✦ :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Tumblr_inline_nrginbXn3h1qlt39u_400
Zenedoboz :

Akinek az arcát viselem :
Chris *felfújható izmok* Hemsworth
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat: Stormreach
✦ ✦ ✦ :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Tumblr_p4iyjufMog1tm0i7to4_540
A tükör mögött :
jinnyjoe

Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Empty
TémanyitásGrincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Empty2023-12-22, 22:45

Grincs kaland


[Karácsony előtti éjszaka]

Karácsony. Micsoda rémséges ünnep! A hetek óta zajló készülődés, sütés-főzés és az őrült ajándék hajkurászás felettébb bosszússá varázsolta a férfit. Nem mintha kivette volna a részét az őrületből, szimplán bosszantotta a tény, hogy ez az ünnep mekkora népszerűségre tett szert. Sosem kedvelte North ünnepét, hiszen minden a szeretetről és a családokról szólt. A férfi azonban nem látott benne mást, mint képmutató mosolyokat, édesnek tűnő hazug bókokat és túlzott költekezést. A szeretet ünnepén nem volt helye a terrornak, de elhatározta, hogy idén ez másképp lesz.
- Ha már annyira ünnepelni akarják ezt az ostoba napot, akkor ideje lenne móresre tanítani őket – morfondírozott magában, miközben az éjszaka leple alatt fel-alá mászkált a lakásában. A férfi mindennél jobban gyűlölte, ha másokat boldognak látott, azonban nem tagadhatta le azt a picike tényt, hogy ő is szeretett szórakozni.
- Itt az ideje, hogy mi is mókázzunk, kicsikém – mosolyodott el sötéten, miközben ujjaival végigsimított a fekete homokból szőtt lovon. Az árnyékok a lakáson kívül nyújtóztak, s amíg Fata Morgana lakói az igazak álmát aludták, a sötétség rátelepedett a városra és láthatatlanul beférkőzött az emberek álmai közé.

*

[Cindy Lou és a karácsony megmentése]

Ficánka, Malia és Miguel hármasa a többiekkel ellentétben nem a hegyoldalon, hanem Kifalva kellős közepén találta magát. A városban a szokásos karácsonyi készülődés zajlott: mindent fényekkel borítottak be, karácsonyi sütemény és fenyőgyanta illata terjengett a levegőben. Minden olyan békésnek és vidámnak tűnt, mintha a karácsony szellemében senkit nem érdekelt volna egy kétségbeesett apa kiáltása.
Cindy, Cindy Lou merre vagy? – szólongatta kétségbeesetten a lányát Lou Lou Ki. A férfi hangja ismerős lehetett Miguel számára, hiszen számtalanszor hallotta már idegesen vagy vígan csengeni. A tömegben forgolódni kezdett, Ficánka és Malia mellé sodródott, akikhez éppen akkor érkezett meg a gyermekét kereső férfi.
- Elnézést, de nem láttak egy szőke kislányt? Nagyjából ilyen magas és Cindy Lounak hívják – mutatta kesztyűs kezével a lány apró termetét. Ha jobban megfigyelték a férfi vonásait, akkor Miguel felismerheti Tuliot benne. Hogy mindez valóság lett volna? Rajta állt, hogy megosztja-e a tapasztalatait a többiekkel, akik szintén olyan tanácstalannak tűntek, mint ő maga.
A férfi kétségbeesetten tördelte a kezeit. Szánalomra méltó látványt nyújtott.
- Nem tudom hová tűnt, nemrég még velem volt, ajándékokat vásároltunk, aztán mintha a föld nyelte volna el. Kérem, segítsenek megtalálni! Sose bocsájtanám meg magam, ha bármi történt volna vele! – fordult könyörögve Mena és Ficánka irányába, hiszen mégis csak a kislánya életéről volt szó.
- Ugye segítetek? Így, karácsony előtt eltűnni… Nem akarom, hogy elterjedjen a híre, félek, a végén még meggyanúsítják a hegyen lakó Grincset. De a Grincs nem szokott lejönni Kifalvába, utálja a karácsonyt. Különben is mit tehetne a kislányommal? Felmennétek hozzá, és megkérdeznétek, hogy látta-e a lányomat valahol? Szokása elkalandozni. – Lou Lou Ki aggódott azért, hogy elveszítheti a kislányát, de attól jobban rettegett, hogy mindez a karácsonyuk róvására történne, arról nem is beszélve, hogy a szomszédok mit szólnának ahhoz, hogy elveszítette őt.


//Legyetek bátran kreatívak és ha úgy érzitek, nyugodtan használjátok a karaktereitek képességeit! Határidő a vizsgák, költözések, ünnepek egyebek miatt: 2024.01.17. éjfél (külfödieknek a saját ideje szerint éjfél) //


487 szó ✦ aláfestő ✦ köszönöm mindenkinek :3
Nem szórt rá senki csillámport


Cody Anker and Carlos García Carrillo csillámport hintett rá


Phobos Athanasiou
Gazember
Gazember
Phobos Athanasiou
Mesehõs :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése E35661182b043e9f5791c326ae80c2e3ba5a18d9
Az öt legenda
Mumus
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
37
Titulus :
The King of Nightmares
✦ ✦ ✦ :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése A9f756e515c96c18338a70e8195b0e6cb866e75b
Akinek az arcát viselem :
Richard Harmon
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat (Stormreach)
✦ ✦ ✦ :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Tumblr_inline_nblm8fASzy1sh5zsy
A tükör mögött :
Lazarus

Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Empty
TémanyitásGrincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Empty2023-12-22, 22:42

Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése
Ficánka, Mena & Miguel

Nem szórt rá senki csillámport



Phobos Athanasiou
Gazember
Gazember
Phobos Athanasiou
Mesehõs :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése E35661182b043e9f5791c326ae80c2e3ba5a18d9
Az öt legenda
Mumus
Egyszer volt, hol nem volt... :
Ennyi ember hisz bennem :
37
Titulus :
The King of Nightmares
✦ ✦ ✦ :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése A9f756e515c96c18338a70e8195b0e6cb866e75b
Akinek az arcát viselem :
Richard Harmon
Itt lelsz rám ✦ Fata Morgana :
Nyugat (Stormreach)
✦ ✦ ✦ :
Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Tumblr_inline_nblm8fASzy1sh5zsy
A tükör mögött :
Lazarus

Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Empty
TémanyitásGrincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Empty

Ajánlott tartalom

Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése Empty
 

Grincs kaland - Cindy Lou és a karácsony megmentése

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Karácsonyi ének kaland - A karácsony jótét lelkei
» Grincs kaland - Amikor a Grincs ellopja a karácsonyt
» Diótörõ kaland - Az Egérkirály árnyékában
» Hókirálynõ kaland - A Tükör titka
» Hókirálynõ kaland - A fagyott birodalom felemelkedése